Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Januárban meddig kell beültetn...

Januárban meddig kell beültetni a csipet? Menhelyi kutyának ingyenes? Ki tud róla pontos infót? 8 éves belga juhász fiú kutyáról van szó! Okoz-e gondot ebben a korban?

Figyelt kérdés
2012. nov. 28. 06:39
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Azt hiszem január 1.-re minden kutyába kell hogy legyen chip. Nekünk a menhelyes kutyusomnál ingyenes volt, mikor kihoztuk a menhelyről az eső utunk a dokihoz vezetett.

Amúgy azt hiszem 3500Ft körül van az ára.

Szerintem a kora nem akadály, nem okoz majd neki semmi gondot.

2012. nov. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
a chip beültetése olyan, mint egy szuri. azt gondolom kapott már, ha mást nem is, a kötelező oltást... no, annál esetleg egy hangyányival jobban fájhat neki.
2012. nov. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem januárban, hanem decemberben. Dec 31. a határidő. Praktikusan érdemes még a december elején érkező fizetésnél megcsináltatni, mert dec. végére már nem lesz rá pénz, szabin lesz az állatorvos, stb...
2012. nov. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

nekünk azt mondta a doki, hogy a 14 éves mudimba chipet tennie. nem lát, nem hall és ezek miatt sétálni se megyünk mert szegény azt se tudja hol van. így a doki mondta, hogy feleslegesnek tartja, hogy chipeljük (ellenőrizni meg nem fogja kutya se, hogy az udvarban a kutyában van e chip és tudja az orvos, hogy soha nem tennénk ki az állatainkat az utcára). a 2 éves komondorunkba viszont beültette a chipet, de ugye ő még fiatal és fitt kutyus.

szóval ha a te kutyád is olyan állapotban van, mint a mi mudink lehet neked is ezt mondja a doki. de amúgy minden kutyusba kell tetetni chipet. azt sajnos nem tudom, hogy menhelyi kutyus után kell e a fizetni. de úgy tudom, hogy a menhelyek már régóta chipelve adnak ki kutylit (pont azért, hogy követhető legyen a kutyus pl kiteszik e megint, kap e oltásokat). tiedben biztos nincs?

2012. nov. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ha már Január 1. viszed a kutyád chipeltetni akkor már a büntetést is odaadják a kezedbe + a chip árát!

Az adott állatorvosoknak a rendszerében nyílvántartott kutyáknak mindnek kell lenni chipnek azaz ha látja az állatorvos, hogy "jéé kavicsnak még nincs chip és már január 8. van" akkor kötelessége úgymond jelenteni vagy büntetni mert különben őt büntetik.

2012. nov. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

zsebev!


A probléma az, hogy nem a doki hatáskörébe tartozik ezt eldönteni és nem őt fogják megbüntetni egy esetleges ellenőrzéskor.

Ha van egy ilyen tv, gondolod, hogy nem fognak ellenőrizni? Attól, hogy kertben van, még ugyanúgy ellenőrizhetik és fogják is (nyilván nem mennek egyesével minden házon végig, de belefuthattok egy ellenőrzésbe), mert ebben pénzt látnak, 30eFt a büntetés, ami nem kevés! Ennyiért már megéri nekik ellenőrizni.

2012. nov. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem az állatorvos büntet, nincs jogalapja hozzá. Jelentheti az illetékes szervnek, hogy mit tapasztalt, és ők fogják kivizsgálni a dolgot. Amúgy miután mindenhol lesz ebösszeírás, akkor ki fog derülni a turpisság, hogy kiben van, és nincs chip.
2012. nov. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2012.december ,31-ig kellene csippet rakatni a kutyákba ( ami egy rízs-szem nagyságú ,dolog kb ,3 másodperc alatt beadják a nyak bőre alá. van benne egy kis sugárzó elem, egy számsort rejt,ami mögött a tulajdonos -és a kutya adatai szerepelnek.)a számsort bele is ragasztják az oltási könyvbe. és 2013 .január 1 .után elvileg minden állatorvosi vizsgálatnál leellenőrzik,+ a közterületesek az utcán,és még pár hivatalos szerv leellenőrizheti !

ezért aztán még az idén a legtöbb állatorvosnál ,csak a beadást kell fizetned!ez kb: 1500 ft!

tehát,hogy megértsd ! nem januárban,hanem JANUÁR 1 IG,ami azt jelenti,hogy IDÉN !!és nem okoz gondot a 8 éves fiú kutyáknál sem,és a belga juhászkutyánál sem!menhelyi kutyáknál a menhelyen adják be ! mert a menhelyi kutyák a menhelyen élnek,ezért is menhelyiek ! szép dolog ,ha egy menhelyről mentett kutyát tartasz, de ne várj érte ingyenességet :)

2012. nov. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gondot nem okoz, de az én kiskutyám úgy visított, mintha nyúznák. De csak amíg adták neki. Majd megszakadt a szívem :( De utána 5mp-cel már kutya baja se volt.


Azért készülj fel, elég ijesztő az a tű :/


Amúgy teljesen steril valami. Azt mondta az állatorvos, még nem hallott róla, h bármi baj lett volna vele. Elvándorolhat a nyak bal oldaláról, ahova ültetik. Az én kutyámban 3 hete van benn, de máris lejjebb van, mint mikor kapta. Persze ő 10 hetesen kapta, szóval nála a növés miatt is máshova kerülhet.

2012. nov. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ma nem tudom elvinni de holnap akkor elviszem, legyünk túl rajta! 2004-ben hoztam menhelyről akkor még nem volt (kötelező) a csip és akkor még picurka volt 5 hetes! Azóta velem van jóban rosszban!
2012. nov. 29. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!