Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos 25 kilós kutyus...

6 hónapos 25 kilós kutyus nagy húz sétánál, mit lehet tenni? Fojtó, vagy halti vagy más?

Figyelt kérdés
Lassan nem tudom sétáltatni a kutyámat, mert nem bírom megtartani, próbáltuk a visszafordulós és a megállós módszert is. Ezért gondoltam, hogy kipróbálnánk valami segédeszközt, az állatkereskedésbe a szöges fojtót javasolták, mert hogy az kíméletesebb( csak pontokban szúrja), mint a sima fojtó. De nem mertem megvenni. Mi lenne a legjobb eszköz, a kutyus egyre nő és már most is bajok vannak sétánál. Kutyasuliba majd márciustól fogunk újra járni. De addig is szeretném ha szépen sétálna.
2012. dec. 28. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
A megfordulós módszer tökéletesen kéne hogy működjön. Ne akkor fordulj amikor a kutya elkezd húzni hanem akkor amikor megelőzi a lábadat. Csináld azt néha hogy fogod és a kutyát nem sétálni viszed el, hanem csak ezt a pórázfegyelmet gyakorlod vele. Ekkor ne a táv legyen mérvadó hogy mennyit sétáltok hanem az, hogy a kutya ne előzze meg a lábadat mondjuk elöszőr 15percig.. aztán ha a 15perc jól megy növeld félórára akár
2012. dec. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a hám vált be!... sport hám, és nem a szövet... pórázon iszonyatos mit levergődött ( főleg hogy 1 éves korában kaptuk... ),hámon szépen megy, fojtót én nem javaslok.... csak utolsó esetben, mellesleg az eladók is folyton ezzel jönnek... főleg szöges folytó...
2012. dec. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
bocs fojtó- elírtam.
2012. dec. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem az eszköz a megoldás, hanem elsősorban a kutya mozgásigényének kielégítése. Vegyél egy 5 méteres pórázt, és engedd rohanni egy kicsit, labdázzatok, vidd kutyák közé. Amúgy én sima fojtót szoktam javasolni, ha mégis eszközre lenne szükség. A halti is jó, csak az néha kevés (tehát azzal is húz a kutya), vagy működik, de csak amíg le nem kerül róla.

Az is sokat segíthet, ha a séta elején tudatosítod a kutyában, hogy ki vezet kit, magyarul a kapunál leülteted, ő megvárja szépen, amíg te kimész, és hívásra indul utánad. Akkor is jobb, ha az első pár percben lábnál megy, nincs szaglászás, nincs semmi, csak "mehetsz" parancsra mehet ki pórázhosszra.

2012. dec. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
én a szögest javaslom... tudom hogy sokan ellenzik. de he jó kezekben van, akkor nagyon jó megoldás. Nekem a német juhászom van így. Én 56 ő 40 kg, és szöges nélkül egy pokol amit művel. De csak finoman szabad vele bánni, és laza pórázon vezetni, kicsit(nagyyon kicsit ) megrántani amikor a lába a te lábad előtt van és ha szépen megy megjutalmazni vagy megdicsérni... egy idő után megszokja, és nem olyan szörnyű...
2012. dec. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

a szöges nem egy fél éves kutyának való!!!!

valószínű, ha nem tudtad megnevelni, hogy ne húzzon, akkor egy szögessel se tudnál jól bánni.

menjetek el egy kutyasuliba, ott segítenek nektek.

2012. dec. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, próbálom megfogadni a tanácsokat, azt hiszem egyenlőre hanyagoljuk a fojtókat, viszont ha sikerül egy halti beszerezni azzal megpróbálkozom :)
2012. dec. 28. 15:35
 8/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

A megfordulós módszerrel biztos a siker, de ehhez az kell, hogy MINDEN EGYES póráz feszülés ELŐTT hátraarcot csinálj!!!

Nincs olyan, hogy hát most sétálni akarok, majd este nevelem...vagy most sietek munkába...esetleg sokan hülyének néznének.

Ha csak 1-2 %-ban hagyod húzni, akkor a kutyád egyre többször fog próbálkozni, mert sikerrel járt húzással: nem fordultál meg, ergó megerősítetted a húzást :)

2012. dec. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Jah amúgy amit itt elfelejtenek említeni sokszor, hogy a fojtó korrigálásra jó, nem probléma megszüntetésére. Nézd meg a sétáló kutyákat akin fojtó van az 80%ba húz.. Mindenképpen a fordulós módszerrel próbálkozzál. Valaki tanácsolta a hámot hát szerintem felejtsd el.. a hámtól a kutya még erősebben fog csak húzni mivel jobban bele tud feküdni a húzásba.
2012. dec. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!