Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős kölyökkutya, mivel...

Félős kölyökkutya, mivel enyhíthetnénk a félelmét?

Figyelt kérdés
Szüleim kaptak egy 3-hónapos németjuhász-roti keverék szuka kölyköt.Az alomban utolsó kutya volt és a szüleivel lakott egy tanyán ahová a gazda csak etetni járt ki a kutyákat.Mikor elhozták úgy dobogott a kiskutya szíve mint egy rémült madárnak.Két napig nem is evett,utána sok türelemmel,kedves beszéddel sikerült rávenni,hogy kézből megnyalogassa a falatot majd otthagyva az ételt azt meg is ette.Meg ismerkedett a hellyel is,már követi a szüleimet,ha nevén szólítják,de mindig a falatot kéri és utána elszalad.Ha meg simizzák a földhöz lapul és újra elszalad.Reggel ha viszik a kaját már csóválja a farkát,de az érintéstől még mindig fél.Mit tegyünk? Anyukám tisztáa a lelkére vette,nagyon sajnálja a kölyköt,nekik mindig bújós,hízelgő kutyáik voltak.
2012. dec. 28. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudnak mást csinálni, mint türelmesen kivárni az időt. Egy idő után rájön, hogy szerető család veszi körül és megnyugszik.
2012. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szocializálni kell. Nem ártana bevinni a lakásba, hogy minél több időt töltsön emberek között. Szépen, fokozatosan szoktatni kell az új ingerekhez, más emberekhez és állatokhoz. Miután megkapta az oltásait, akkor menni kellene vele kutya oviba és naponta sétáltatni. Nehéz lesz bepótolni a kimaradt szocializációt, de nem lehetetlen.
2012. dec. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Hovarju ***** válasza:
100%

Engedni kéne, hogy a saját tempójában ismerkedhessen. gondolom kinti kutyánk szánták a szüleid, de én legalább tavaszig a lakásban tartanám, hogy kialakuljon benne a kötődés az ember iránt.

Ha tehetik jó lenne egy kutyaovóda is, ahol ismerkedhet idegen kutyákkal, emberekkel.

Nagyon fontos, hogy ne sajnálják. Ha fél és még meg is dicsérik/simogatják érte, azt fogja megjegyezni, hogy félni jó, mert simogatás jár érte.

Ha elfogadja a jutalomfalatot az jó, nem baj,ha utána elszalad.

Esetleg lehetne vele azt csinálni, hogy ne azonnal kapja meg a falatot, hanem mindig egy kicsit később,és továbbra is hagyják hadd menjen.

türelemmel és kitartással jó kutyus lehet belőle.

2012. dec. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is félős (mit félős, rettegő!) kutyát fogadtam be, és most már, 8 hónap után csak annyi látszik rajta, hogy tartózkodó az idegenekkel, petárdától sem fél. Én úgy csináltam, hogy bevittem a lakásba, és sokszor leültem mellé, vagy akár lefeküdtem a földre. Nem akartam megsimogatni vagy fizikai kontaktust létesíteni, megvártam, hogy ő nyisson. Nem jó, ha rá akarod magad erőszakolni. A kaját sem tuszkoltam, letettem elé a tálat, vártam 2 percet, majd elvettem, másnap újra. Akkor már evett, mert látta, hogy hogy mennek a dolgok:) Hamar feloldódott a közelemben, sok pórázas séta volt, és a másik kutyámtól is rengeteget tanult, ezért pl. ha meg tudjátok oldani, jó lenne közös sétáltatás egy egészséges idegrendszerű kutyával. A lényeg, hogy úgy kezeljétek, mint egy normális kutyát, akkor hamarosan az is lesz, ne éreztessétek vele, hogy sajnáljátok, legyetek a közelében kiegyensúlyozottak. A kölykök meg amúgy is igen hamar tudnak változni.
2012. dec. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

kispalikee-nek teljesen igaza van.

Legyetek gyakran mellette, de ne abajgassátok a kutyust, csak legyetek ott. Hadd szokjon titeket.

Majd ha már úgy érzi megbízhat bennetek, ő fog odamenni hozzátok.

2012. dec. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem engedjétek hogy magától közeledjen hozzátok, ne akarjátok szeretgetni simogatni bár tudom nagyon nehéz megálni. Nekem van egy menhelyes kutyám,kb 4 hét volt mire odajött hozám a saját akaratából,de megérte. Sok időt töltötem az udvaron csak járkáltam pakolásztam és csendesen beszéltem hozzá, egy nap odajött és megbökte a kezemet nagyon óvatosan simogattam meg rossz volt látni hogy attól fél megűtöm. Ennek már 6 éve nagyon kedves ragaszkodó ebke lett belőle, de még mindig bepánikol ha hangosabban szólok rá. Hidd el megéri kivárni amig ő közeledik feléd bizalommal..
2012. dec. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

8. héttől a 15. hétig érő ingerek nagyon mélyen bevésődnek a kutyába, ezért mindenképpen azt javaslom amit az előzőek. Vigyétek be a lakésba, minél többet legyen a szüleiddel, minél több idegen emberrel ismerkedjen meg. Elősször mindenki csak üljön le a földre, minél kisebb testfelületet mutatva a kiskutya felé, kerülve a szemkontaktust. Esetleg meg lehet kínálni egy falattal, a hátranyújtott kézből. Vagy ha van elég türelme az anyukádnak etetheti csak kézből is. Elösször nem szól semmit hozzá, csak tartja a falatot és ha onnan már bátrabban elvesz akkor lehet beszélni hozzá, kedvesen, halkan nyugodtan.

Ami még fontos, hogy ne felülről a feje tetejét próbálják megsimogatni, mert az egy félénk kutyának fenyegetés. Az álla alól simogassák a fejét, gyakorlatilag a nyakát, a szájszélét. Az nyugtató jelzés a kutya számára.

2012. dec. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

De jó,hogy ilyen biztató dolgokat írtok.Köszönöm.

A lakással szemben melléképületben van a kutyus "lakosztálya",kifutóval ami napközben ki van nyitva,fel mehet a teraszra és be a nyári konyhába ahol anyukám főz .

Mikor elhozták raktak be neki egy plüss nyulat,azóta azt hordozgatja fülénél fogva,ha kimerészkedik akkor is sétáltatja" a nyulat.Ma felment a teraszra és lepakolta a papucsokat meg a lábtörlőt,apukám viccesen rászólt-Hová viszed te azt a papucsot?- Kiejtette a szájából és a földre rakta a fejét a fenekét fel emelte és kettőt vakkantott,Majd elszaladt...Szerintetek ez már jó jel? Ez olyan játékos vakkantás nem?

2012. dec. 28. 21:52
 9/9 anonim ***** válasza:
A leírás alapján ez egyértelműen egy játékra felhívás.
2012. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!