Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kit kell felhívni ha eltűnt a...

Kit kell felhívni ha eltűnt a kutya? (Van benne chip)

Figyelt kérdés
Valószínüleg tegnap este, vagy ma reggel szökhetett meg. Már körülnéztünk a környéken. Ha van benne chip, akkor felhívnak ha megtalálják, vagy nekünk kell érdeklődni valahol. Hol?

2012. dec. 29. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen szóljatok az állatorvosotoknak, hogy írja be a chip adatai mellé, hogy elveszett, keresik.

Emelett érdemes értesíteni a környék gyepmesterét is, hogy milyen kutyát kerestek, illetve, hogy mi a chip száma.

Persze normális esetben tényleg annyi (én találtam már így kutyát), hogy séta a dokihoz, leolvassa, hívják a gazdit, mehetsz érte. De azért jobb megtenni néhány biztonsági intézkedést, mint erre várni :)

2012. dec. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ülnék ölbe tett kézzel, nem tudnék. Felhívnám a környékbeli menhelyeket nem vittek-e be olyan kutyát, mint a tiéd, a helyi orvosokat, hogy keresed, tudjanak róla, ha bekerülne hozzájuk. Bár ha ilyen helyre került volna, valószínű már értesítettek volna.

Plakátolnék ahol csak lehet. Nálunk a gyepmesteri telep is segít a hirdetésben, az egyik helyi újságban van egy kisebb rovatuk, ha úgy esik, akkor hirdetik a keresett kutyákat is!

Ezen felül tudom, hülyeségnek hangzik, de ismerőseim kutyái úgy lettek meg, hogy facebookon képpel közzétett egy üzenetet a gazda. Rengeteg környékbeli osztotta meg, mindenki nyitott szemmel járt és végül aznap délutánra meg is lettek.

2012. dec. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én nyáron akartam chippet tetetni a kutyámba, de az állatorvos lebeszélt róla, mert teljesen felesleges....ha eltűnik egy kutya, nem találják meg chip alapján. Ha valaki befogadja, pláne ha fajtiszta, akkor sajnálhatod, csak akkor kerül elő, ha valaki beviszi állatorvoshoz, vagy menhelyre. De hogy őszinte legyek ha én találnék egy főleg fajtatiszta kutyát, nem hiszem hogy saját költségemen bevinném a 20 km-re lévő állatorvosi rendelőbe, hogy nézze meg, mert találtam....egyértelműen megtartanám. A saját kutyámba sem tetetek chippet, mert semmi értelme, mert tudom, hogy ha elveszne, senki sem vinné dokihoz, hanem megtartanák, ez elég egyértelmű.
2012. dec. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A chip már kötelező:) de jó hogy van benne! hívd fel az állatorvosokat, menhelyeket és érdeklődj! Valószínűleg (jobb esetben) már ha megtalálják,akkor téged hívnak fel! Szorítok...
2012. dec. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!