Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz ha nem csipelik be a...

Mi lesz ha nem csipelik be a kutyát? Lentebb .

Figyelt kérdés
A kérdés nagymamámra vonatkozik . Mamám nyugdíja 57 ezer ( !!! ) forint , ebből a rezsije 40 ezer , 17 ezer forintja marad kajára ! Így is mi adunk neki pár ezer forintot , hogy legalább enni tudjon nagy nehezen . Mi is 120 ezer forintból élünk , négyen ... mit gondolnak ezek , hogy nekünk mindenre van pénzünk ? Így is hónap végén mi is éhezünk . A nagymamámnak van egy 3 éves közepes testű keverék kutyája , de esze ágában sincs beoltatni , mert sajnálja is és pénze sincs rá . A kutyát azt hallottam , hogy nem ellenőrzik , ha nincs az állatorvosnál oltáson bejelentve . Vagy hogyan zajlik ez az ELLENŐRZÉS / BÜNTETÉS dolog ?

2012. dec. 29. 00:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
79%
Kutyát tartani nem kötelező. Ha nincs rá pénz, nem kell csinálni. Ha megbetegszik, és sürgős állatorvosi ellátás kell neki, arra is kell pénz. Nem tegnap találták ki a chipet, hónapok alatt kellett összevakarni rá azt a párezret, aminek amúgyis készenlétben kell állnia. De ezt már tizenötezerszer kibeszéltük, gondolhatod, hogy ez ténxleg egy gyakori kérdés. Olvasgass: http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=kutya+chip&s..
2012. dec. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek de lehet (akár közösen) össze kéne évi 3000ft-ot spórolni, hogy be legyen oltva a kutyus. Vagy 2évente ha úgy van.

Hát nem tudom, hogy ellenőrzik, de a bírság 15 000ft ha nem tudod kifizetni akkor 30 000ft. De most még csak figyelmeztetni fognak.

Amúgy az, hogy hónap vége van nem kifogás mert 4hónap volt rá, hogy chippet kapjon a kutyus. Vagyis 3évetek mert előtte is lehetett.

2012. dec. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
85%

Internetre bezzeg van pénz.... kicsit ironikus voltam, de komolyan nem hiszem h azon a 3500an múlik. Kutyát tartani meg tényleg nem kötelező...

Nem tudom hol laktok, de vannak kerületek ahol a nyugdíjasoknak kedvezményes a chip. Én csak Bpen tudom a 12. kerületet, de körbe kell kérdezni...

[link]

2012. dec. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
88%

Ha nagymama nem oltatja a kutyát évek óta közveszélyt okoz !!! 3000 Ft a chip , szépen spórold meg a zsebpénzedből.

Mégis mit gondoltok ,mi a francnak kell kutya,mert az jó ha megvéd ,meg csengő helyett.

2012. dec. 29. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
97%
Gondolom 3 évvel ezelőtt se volt sokkal több nyugdíja, szóval eleve nem kellett volna bevállalnia azt a kutyát.
2012. dec. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
1 : egy ismerősömtől írok , neki van nete , nagyokos . 2 : a kutyát egy ismerősétől kapta .
2012. dec. 29. 08:53
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem szólók írták, nem kötelező a kutyatartás.


Velem is jól kics.szett a gazdasági helyzet, kirúgtak, és feleannyiból kell most gazdálkodnunk.

Viszont van 3 kutyám.


Magamnak nem is tudom, mikor vettem utoljára ruhát...Húsokból max. 4-500 Ft/kilósat veszünk.

A karácsonyunk pedig annyi volt, hogy ettünk kacsaaprólék levest. Se fa, se ajándékozás. Érdekes módon túléltük, így is jól telt...


A kutyák régen Acanát kaptak, sajnos most csak Romeora telik, de ennél nem adom alább.


Az oltást nem kérdés, hogy minden évben megkapják, és mind a hárman chippesek.


Rengeteg chipelési akció van országszerte, vedd fel a kapcsolatot állatvédőszervekkel, guglizz, tájékozódj, ha annyira lehetetlen összeszedni azt a 3500 forintot.


(Halkan kérdezem meg, van dohányzó a családodban?...)

Csak mert annyi szűkösebben élő embert ismerek, akik egész nap csak a nagy szegénységükről beszélnek, közben havi 30.000-ret költenek (ketten) cigire.



Egyébként de, ellenőrzik, hogy be vannak-e oltva.

Nagyon nem vicces dolog, amikor ez kiderül, mert hagyján, hogy a chip hiánya miatt is megbüntetnek jópár ezerre, de az oltás hiánya miatt 50.000-ret kaptok kapásból. Semmi figyelmeztetés nem előzi meg.

Az állatorvosnak sem kell látnia a kutyát, a közjegyző szokta intézni az ilyesmit...

2012. dec. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Fannybaba8 ***** válasza:
Szia. Idős emberek kutyáját AKCIÓSAN chippezik egy pár helyen! Viszont ha nincs chippezve felszólítanak majd birságolnak( 40-50 ezer) végül ha még mindig nincs chippezve elkobozzák és 14 nap múlva sajnos elaltatják az illatoson...
2012. dec. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
85%
Akkor jobb, ha már most elkezd új gazdát keresni neki! De örülök, hogy a nagyidnak se volt elég esze ehhez! A kutyatartás nagy felelősséggel jár, és bizony van, aki képtelen erre. Úgy tűnik a nagyidba sem szorult elég felelősség érzet. (Nyugodtan le lehet pontozni, de már torkig vagyok a rengeteg kifogástól, hogy 3 év alatt nem tudnak egyesek nyamvadt 3500 ft-ot összekaparni! Ez már annyira szánalmas!) Ha a kutyával történne valami, gondolom az orvosi kezelésekre se lenne pénz, inkább majd szerez másikat a szomszédból, persze azt sem kellene se oltani, se féreg kezelni, se normálisan etetni, gondozni, vagy túléli a betegségét, vagy nem. Gratulálok hozzá...
2012. dec. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamánék 4-en laknak 120ezer ft-ból( 2 kisiskolás, akit még nevel), és mégis volt pénzük kutyát chipeltetni. Pont ma volt a doki megcsinálni. Nem lett volna nehéz összekaparni azt a 3500Ft-ot...
2012. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!