Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogy viselitek, amikor a...

Ti hogy viselitek, amikor a kutyátok nyáladzik?

Figyelt kérdés
Arra szeretnék rákérdezni, h ha pl. egy bullmastiff elkezd nyáladzani, akkor azt h oldjátok meg? Vagy nem ilyen vészes? Nekem tetszik pár nagytestű fajta, többek közt a bullmastiff is, de félek hogyha benti kutya lesz, h mindent össze-vissza nyálaz.

2012. dec. 29. 20:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez benne van a pakliban. Ha ennyire probléma a kutyanyál, akkor érdemes olyan fajtát választani, amelyik nem nyáladzik. Bár állítólag a nyálas fajtáknál is egyedenként különbözhet, hogy mennyire intenzíven csinálja. Az én kutyám nem nyáladzik (általában), de például a nyári melegben az autóban igen. Olyankor azért nem kellemes, amikor a nyakamba csorgatja nyálát, úgyhogy vagy ráparancsolok, hogy vigye innen a fejét, vagy városban, amikor lassan megyünk leengedem az ablakot és akkor csak az autó külső oldalát és az ajtót kvül-belül nyálazza össze. Eleinte még zavart és letakarítottam, mostmár marhára nem érdekel, hogy szutykos az autó és csak évente kétszer-háromszor takarítom ki. Hozzá lehet szokni ehhez is főleg, ha szereted a kutyádat.
2012. dec. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi, hát igazából minimális nyáladzást simán elviselek:)

De azt h folyton folyvást folyjon, na azt nem :) Igazából egy nagy maci kutyust szeretnék, aki nem nagyon nyáladzik, és benti kutyus is lehet :)

2012. dec. 29. 21:14
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha zavar a nyáladzás, akkor nem kell ilyen fajtát választani. Engem is speciel marhára zavarna, ezért olyan kutyáim vannak, akik nem nyáladzanak. Sajnos ezek a nagy macikutyák meg a nyomott orrúak fokozottan nyálzanak.
2012. dec. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nézegetem itt a kutyusokat, és megláttam a berni pásztorkutyát, nagy macikutyus, csak azt nem tudom, h nyáladzik-e, bár képről úgy látom, h nem nagyon. Szerintetek?
2012. dec. 29. 21:21
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát eléggé nyáladzik az is, többet is ismerek. Mondjuk talán nem olyan durván, mint a bullmasztiff. Egyébként lakásban lenne? Mert oda nem igazán ajánlom, nagyon vastag a bundája, nem érezné jól magát.
2012. dec. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Kertes házban, kinti-benti bejárással.
2012. dec. 29. 21:29
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha óriástestű is belefér, akkor a leonbergi nem nyáladzik, bár nála célszerűbb, ha benti-kinti kutyusként van tartva. Igazából nagy kutya nagy kosszal jár, ha nem nyál, akkor szőr, sár, homok formájában. Mert azért sétáltatni és a kerbe kiengedni kell, és ami olyankor ráragad, az a lakásban kihullik a szőréből.
2012. dec. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nézegettem a képeket és azt láttam, h nincs neki lógó szájszéle, vagyis nincsenek cipőfűzők, ugye? Minden kutya nyáladzik vmilyen szinten, de ha nincs cipőfűző, akkor sok nyál nem lehet:)
2012. dec. 29. 21:32
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A leonbergi nem cipőfűzőzik, kivéve ha kan és éppen tüzelő szuka pisit nyalogat a fűről... :) Esetleg a nyári 35 fokban nyáladzik kicsit jobban (meg az autóban, ahogy már írtam), de akkor sem cipőfűzőként, hanem inkább vízszerűen csöpögetve.
2012. dec. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Értem, neked milyen fajta kutyád van? De az nem olyan sok, engem csak a cipőfűző zavar, a többi nem nagyon :D
2012. dec. 29. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!