Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes így kutyát venni,...

Érdemes így kutyát venni, vagy kár? Ha érdemes, milyet?

Figyelt kérdés

Kutyát szeretnék venni, kölyköt. Kertes házban lakunk, de a szomszédnál egy borzaasztó rossz kutya van. Ha kimegyünk a kertbe megugat minket, van hogy csak úgy unalmában ugat. Vonyít nagyon sokat...


Anyukám szerint a "kutya kutyától tanul" ezért nem lehet addig nekem új kiskutyám, amíg a másik kutya ittv an, mert akkor a picim is ezt venné át, és "hülye" lenne.


De ez így van? Vagy nem venné át az értelmetlen ugatást?


Valamint milyen kutyát lenne akkor érdemes venni?


Kertes ház, szóval az udvarban futkározhatna, nagytestűt szeretnék. Újfundlandi vagy dog között gondolkozok...de inkább újfundlandi.


15 éves lány vagyok.


Előre is köszönöm!



2012. dec. 30. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
"Kertes ház, szóval az udvarban futkározhatna" Ha ez a feltétel érvényesül akkor nem kell eltanulnia a szomszéd kutyától ezt a viselkedést, mert ti is ugyanazt csinálnátok vele. A kutya nem egy retardált állat, amelyik nap hosszat fut magától a kertben, hogy kifárassza magát.
2012. dec. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nem értem a válaszod... természetesen foglalkoznék vele, azért írtam le azt a mondatot, mert nagytestűt szeretnék. Ha panelban lakánk, nem akarhatnék dogot...ennyi.
2012. dec. 30. 14:31
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha megneveled és te leszel a falkavezér,vagy valaki a családodból,akkor szerintem nem tanulhat rosszat attól a kutyától,meg ha valaki foglalkozik vele sokat,akkor nem lesz ideje figyelni a másikra.Velünk ugyan ez volt, a szomszédban itt van egy neveletlen kutya,egésznap kertben van,nem foglalkoznak vele,amikor megkaptam a kuvaszomat én megneveltem,hogy szót kell fogadia és nem lett hülye attól a kuzyától. 15/L
2012. dec. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Nem feltétlenül veszi át a szomszéd kutya "stílusát" sokkal inkább számít az, hogy a gazdi mire neveli. Ha te nem akarod hogy ugasson (ami nem reális mivel a kutyák ugatnak ezt nem folythatod bele) vagy csak azt szeretnéd, hogy keveset ugasson akkor erre kell tanítani, ha már kiskorában megtanítod neki, hogy tilos vonyítani akkor nagyobb korában sem fog. Az ugatást ne próbáld belefolytani legfeljebb rászólsz hogy ne ugasson.

Fajtát nem szeretnék javasolni, azt nektek kell eldönteni.

Remélem tudtam segíteni :)

2012. dec. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De pl. mikor iskolában vagyok, és a szüleim dolgoznak, akkor is ugye ugat a szomszéd kutya..akkor nem tudnék rószólni hogy nem ugathat..vagy hasonlók...
2012. dec. 30. 14:35
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a váalszokat !

Nem az lenne a gond hogy ugat, csak ne ok nélkül. Pl. a szomszédot ne ugassa meg ha sétál a kertben (mint az övéké minket..)

Ha postás jön, vagy valami islyesmi, akkor persze, ugasson. Csak annak legyen oka, ne csak annyi, hogy neki ilyen kedve van...

2012. dec. 30. 14:36
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha azért kellene, hogy megugassa a postást és idézem: "az udvarban futkározhatna", akkor inkább ne vegyetek kutyát. Semmilyet. Mert pont az lenne a vége, mint ami a szomszédban van.
2012. dec. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Miért kell rögtön idiótának beállítani ?


Mindig volt kutyánk, és semmi gond nem volt egyikkel sem. Pici korom óta egyszer sem vol oylan, hogy nem lett volna kutyánk. Most kerültünk oda, hogy nincs kutya, és már vagyok olyan nagy, hogy én választhassak. Anyum mondta hogy átvenné a szomszéd kutya stílusát, mert kutya a kutyától tanul.


Nem egy hülye csapat vagyunk. Nem szarjuk le a kutyát, és nem a postás megugatásár való a kutya nálunk. Nem értem miért kell ilyeneket írni...egyszerűen annyi, hogy ne ugasson minden ok nélkül egész nap. Jelezzen ha van valami. A hutya a házőrzésről híres...ergo ha "elelnség" jön, szóljon.


Kihasználnánk a kutyát?

2012. dec. 30. 14:58
 9/13 anonim ***** válasza:
Az, hogy a kutya mennyit ugat, nem a fajtáján múlik. Ha pedig a nevelés és a vele való foglalkozás annyi lenne, hogy az udvarban futkározhatna, akkor a vége az lenne, mint a szomszédban. Mert arról, hogy mit tudnátok a számára TI nyújtani, mindösszesen ennyit írtál. Ez pedig nem elég egy kutyának sem.
2012. dec. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Természetesen mikor hazaérek foglalkoznék vele, vinném őt sétálni, tanítanám őt, játszanék vele... nagyon sok időt szánnék rá, de ugye tanulnom is kell, emg anyumnak segíteni...de a szabadidőm nagy részét rá fordítanám...
2012. dec. 30. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!