Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes így kutyát venni,...

Érdemes így kutyát venni, vagy kár? Ha érdemes, milyet?

Figyelt kérdés

Kutyát szeretnék venni, kölyköt. Kertes házban lakunk, de a szomszédnál egy borzaasztó rossz kutya van. Ha kimegyünk a kertbe megugat minket, van hogy csak úgy unalmában ugat. Vonyít nagyon sokat...


Anyukám szerint a "kutya kutyától tanul" ezért nem lehet addig nekem új kiskutyám, amíg a másik kutya ittv an, mert akkor a picim is ezt venné át, és "hülye" lenne.


De ez így van? Vagy nem venné át az értelmetlen ugatást?


Valamint milyen kutyát lenne akkor érdemes venni?


Kertes ház, szóval az udvarban futkározhatna, nagytestűt szeretnék. Újfundlandi vagy dog között gondolkozok...de inkább újfundlandi.


15 éves lány vagyok.


Előre is köszönöm!



2012. dec. 30. 14:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A kérdésebdől azt látom, hogy még nem volt kutyátok, vagy legalábbis nem vagytok jártasak a kutyanevelésben. Ha ez tényleg így van, akkor semmiképpen ne egy nagytestű, fajkutyával kezdjetek. Azt tudom javasolni, hogy inkább fogadjatok örökbe egy menhelyről egy kisebb testű kutyuskát. :) Ha ő odaszokik, és kialakul a viselkedése, akkor gondolkodhattok egy olyan kutyán is, amilyet írtál, mert akkor ő már nem a szomszéd kutya "nevelése" alatt lesz, hanem a sajátotokat fogja "utánozni", tehát valószínűleg nem lesz olyan ugatós.
2012. dec. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha rendesen meg lesz nevelve, akkor nem veszi át a szomszéd kutya hülyeségét. Egy dog vagy újfoundlandi amúgy sem az az idegbajos kutya, szóval szerintem ez ne akadályozzon meg titeket a kutyavételben.
2012. dec. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. dec. 30. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!