Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy angol cocker spánielem...

Van egy angol cocker spánielem tkves, és érdekel a kiállítás de félek belevágni! Mi van ha azt mondják nem szép?

Figyelt kérdés
Mik a követelmenyek? A standardnek elvileg megfelel, miket kell tudnia, kutya kiállítók véleménye érdekel! Egy éves most, nem kestunk el?

2012. dec. 30. 14:30
 1/8 A kérdező kommentje:
Kép róla : [link] [link] persze kozmetikába menne előtte, a haját kiszednénk
2012. dec. 30. 14:46
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
ezek alapján a képek alapján semmit nem lehet látni. Elkésni nem késtetek le semmiről. Rendesen kell állnia, ajánlom menj és nézz meg 1-2 kiállítást és akkor majd tisztábban látod a követelményeket.
2012. dec. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi ment a zöld kéz
2012. dec. 30. 14:58
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell vágatni a szőrét, csak trimmeltetni. Nekem annó a tenyésztő akitől vettem mindent elmondott amit tudni akartam. Kérdezz rá a te is, ő biztos tudja. Állni, ülni, pórázon sétálni..stb ilyesmit biztos tudnia kell. Szép kutya, az enyém fekete.
2012. dec. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Olyan kozmetikába vidd, ahol valóban értenek hozzá, hogy hogy kell kiállításra trimmelni. Az jó, ha eddig sem volt nyírógéppel nyírva. Tanítsd meg, hogy asztalra téve nyugodtan álljon, illetve arra, hogy engedje megmutatni a fogát is. Láb mellett se árt tudnia futni, sétálni. Törzskönyve, tulajdonosi átírása legyen rendben.
2012. dec. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs mit vesztened, vidd el nyugodtan. Nézegess a neten videókat és akkor fogod látni nagyjából hogy kell viselkedni a kutyának, hogyan kell beállítani, stb. Vegyél egy felvezetőpórázt és gyakoroljátok sokat a beállítást(asztalon is), a fogak ellenőrzését és a szép, egyenletes ügetést.

Az semmiképp ne tántorítson el, hogy netán nem tetszik majd a bírónak, neked úgyis ő marad a legszebb. Én is úgy megyek el mindig kiállításra, hogy leszarom mit gondolnak mások, úgyis én viszem és én is hozom el a világ legszebb és legjobb kutyáját :) Ha 3-4 kiállításon is azt mondják, hogy inkább ne vidd ezt a kutyát, mert nem olyan szép, akkor meg éli tovább kedvencként az életét, nincs azzal semmi baj. De egyébként a képek alapján szép a kutya, bár jobb lenne egy oldalról beállított képet látni.

2012. dec. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

tenyésztőket kérdezz meg erről - elsősorban a kutyád tenyésztőjét érdemes - szerintük milyen minőségű a kutya és milyen bírókhoz érdemes nevezned.

mivel kozmetikázós a fajta arra is érdemes kitérni, hogy hogyan kell show minőségűre felkészíteni a szőrét (ahogy írták is, spánielt nem nyírni, hanem trimmelni kell).

2012. dec. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Spániel ápolásaval tisztában vagyok, nyáron volt kozmetikába utoljára :-D de most megyünk majd megint januárban, trimmelos kutyus ! Köszi a válaszokat.
2012. dec. 30. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!