Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hetes bichon havanese...

10 hetes bichon havanese kiskutya állandóan bepisil álmában. Ennek mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
2012. dec. 30. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
A lehetséges okok: - húgyuti, vese, vezeletrendszeri megbetegedés, valamilyen szuka-ivarszervi probléma miatt nem tudja tartani a vizeletét. Az is előfordulhat hogy álmukban annyira ellazulnak, hogy nem képesek még koordinálni a szervezetüket, az ürítési folyamatokat. De számtalan más betegség vagy idegrendszeri probléma is állhat a háttérben, főleg ha a kutyus szaporítótól lett vásárolva. Ott gyakoribbak a betegen kikerült állatok. Állatorvossal meg kell nézetni, és elmesélni a problémát.
2012. dec. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Mármint tenyésztőre gondolsz, mint szaporító?


Gondos tenyésztőnél gyakoribbak lennének a beteg állatok?

2012. dec. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt írtam hogy főleg ha SZAPORÍTÓTÓL lett vásárolva. Nem tenyésztőre gondoltam.

De amúgy tök mindegy már hogy honnan van, dokinak kéne megmutatni.

2012. dec. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Oké, gyanús volt, hogy ez itt most szleng, hogy úgy érted, hogy "szaporító" az, aki nem tenyésztő, és szándékosan írtad cinikusan, csak nem voltam biztos, hogy tényleg így gondoltad.:)
2012. dec. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Egyébként egy kis érdekesség, de nem a cinikusság vezet, egyáltalán. :)


Anyumnak van egy golden retriver kutyája, 2 éves. Nem törzskönyvezett, úgymond "szaporítótól" származik. A napokban láttam egy műsort, hogy milyen gondok vannak a retrivereknél. Nem tudom felidézni, hogy mik voltak azok, de ez a kutya teljesen egészséges, és jól kezelhető, jó retriver tulajdonságokkal, csak nem annyira tökéletes külsőleg, de egészségesebb.


Szóval lehet, hogy sokszor a tenyésztett kutyáknál jobban előjönnek a problémák. Erre használják a túltenyésztett kifejezést? Lehet, hogy ilyenkor direkt hasznos egy nem annyira nemes vérvonal.


Leszögezem, hogy nem értek a témához, és főleg nem okoskodásképpen írtam, amit írtam, inkább beszélgetést folytatva. :)

2012. dec. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!