Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok e seduxent kutyámnak...

Adhatok e seduxent kutyámnak a durrogások idejére?

Figyelt kérdés
Itt nagyon sok a durrogás sajnos tegnap óta és még mi lesz ezután. Tavaly is az első héten epilepsziás rohamot követett epilepsziás roham. Az év nagy részén nagyjából tünetmentes, de ez a stressz kihozza belőle. Elfelejtettem az orvost megkérdezni. Mi nem leszünk itthon, hogy tudjam nyugtatgatni időnként, ezért gondoltam a seduxenre. Szerintetek?
2012. dec. 30. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen értelmetlen... Én inkább csinálnék a lakásban valami alapzajt, ami elnyomja a hangot, amitől fél.
2012. dec. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kutyám nem epilepsziás, még csak nem is őrjöng, de fél a petárdától. 2005 óta egyszer voltam el szilveszterezni, amikor leadtam ismerőshöz, ahol vigyáztak rá és nincs petárdázás, amúgy itthon vagyok miatta. Pedig nincs is vele dolog, bőven elég, hogy nyugodt vagyok, nem "nyugtatgatom", nem dicsérem bele, hogy félni kell, csak ha egyszer-egyszer megindul, akkor visszafektetem magam mellé, ez összesen nem vesz el öt percet az estémből, de szükség van rá, úgyhogy maradok. Eszembe nem jutna begyógyszerezni azért, hogy bulizni mehessek.


Amúgy meg felemeled a telefont és megkérdezel egy ügyeletes állatorvost, hogy adhatsz-e neki és mennyit.

2012. dec. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem lakásban tartott kutyáról van szó, és nem bulizni megyek. De elmegyünk a férjemmel, gyerekeimmel.
2012. dec. 30. 17:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Arra az időre akkor is bent lehetne veletek, ha fél, vagy ha már elmentek és nem bulizni, vihetnétek. Ugyanolyan felelősség a kutya, mint egy gyerek, csak nem tudja utólag a szemedre hányni, hogy mit csináltál vele. Lóval se rángathatnának el a kutya mellől, ha epilepsziás lenne, és rohamot kaphatna a távollétemben.
2012. dec. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, közben megtudtam adhatok neki seduxent a megelőzésre ha tudom stressz fogja érni.


Egyébként lehetek sz@r ember akkor sem hagyok ki egy ilyen lehetőséget ahova elvihetem a 3 kisgyerekemet. Kialakítunk a kutyának az udvar legközepén egy nagyobb helyet, akkor távolabb lesz a kaputól, fűtött helységbe tud menni melegedni. Talán biztonságban tudja majd magát. A gyógyszer segít talán, hogy ne legyen stresszes. A nyugodt környezet ahova bekuckolhat úgyszint segít szerintem. Kutyát sajnos oda nem vihetünk ahova megyünk. Lehetőség meg odaadni senkinek nincs, bár az lehet nagyobb stressz lenne szegénynek.

2012. dec. 30. 17:53
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a minimum, hogy bezárjátok valamilyen szökésbiztos helyre. Arról meg, hogy milyen nyugtató lehet neki adni, az állatorvossal kéne egyeztetni, pláne ha epilepsziás. Minden egyes roham roncsolja az agyát, ha kezeletlenül marad. Én úgy tudom, hogy rohamnál azonnal be kell nyomni egy kúpot, hogy minél kisebb legyen a károsodás.

Én biztos nem szórakoznék felhőtlenül, ha fenáll az esélye, hogy a kutyámnak rohama legyen...

2012. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nálunk még nem kell kúpot adni. Rövid rohamai vannak szerencsére és ritkán. Van egy receptünk állandó gyógyszerre, de csak akkor kell kiváltani, ha sűrűsödnének a rohamok. Hálistennek augusztus óta nem volt rohama. Akkor is egy rövidke. Előtte egy nagy ijedségnél volt. Mondta az orvos is, hogy ilyen ritka és rövid rohamoknál a mindennapos gyógyszer több kárt okoz, mint maga a roham. Tisztában vagyok vele, mennyire roncsolja az agyat, ezért is szeretnék segíteni neki, még ha így is alakult. Egyébként sem tud kiszökni, ha nem kerítem el, bombabiztos az udvar, csak félek, úgyis a kapunál lenne, és ugye hajnalban itt dobálják a félőrültek a petárdát. Az udvar közepe viszonylag messze van a kaputól, hátha.
2012. dec. 30. 18:45
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
azért a nyugtató sem tart örökké. Pár óra, és kiürül a szervezetéből. érdemesebb lett volna egy bentlakásos panziót keriteni arra az egy éjszakára. Azért egy leszedált kutyát sem lehet egyedül hagyni.
2012. dec. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!