Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy akita inu kutyám....

Van egy akita inu kutyám. Szerintetek, ha veszek mellé egy huskyt akkor kijönnének egymással? Eltűrnék egymást?

Figyelt kérdés
Azért szeretnék mellé egy másik kutyát, mert reggelenként nem nagyon vagyok itthon és egész nap egyedül van. Így pedig nem unatkozna.

2012. dec. 30. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Na állj! Ha erre a kutyára sincs időd, akkor mégis mi a fenének kellene egy második? Hogy ketten unatkozzanak? Ez soha nem jó megoldás, két kutya nem szórakoztatja jobban egymást, maximum az unalom miatt még többet fognak rombolni együtt. Ha viszont csak délelőtt nincs vele foglalkozva, de délután sétáltatod meg játszol vele, akkor meg nem valószínű, hogy unatkozik, ne ezért vegyél második kutyát, csak ha tényleg szeretnéd. Hogy jön ki a kutyád más, idegen kutyákkal? Ha nem jól, ami általában jellemző az akitákra, akkor szintén nem javaslom a második kutyát.
2012. dec. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

van rá időm! :D félreértettél valamit

délelőtt nem vagyok itthon mivel valamikor dolgozni is kell.. de amint hazaérek a kutya végig velem van és viszem sétálni és jön velem mindenhova, de szeretnék mellé egy huskyt! jó nagy udvarunk van és családi házban élek! :)

Az én akitám kifejezetten barátságos az emberekkel is és a kutyákkal is.. egedül akkor nem ha pórázon van, de ha nincs rajta akkor minden kutyával egyből haverkodik, aminek azért örülök, mert nem kell azon aggódnom, h ha hoznak hozzánk kutyát akkor egyből nekiesik! :) .. remélem érthetően írtam le! :)

2012. dec. 30. 23:49
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor semmi akadálya a második kutyának, ha úgy érzed megengedheted magadnak anyagilag és fel vagy készülve rá, akkor hajrá.
2012. dec. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Ha egy másik kutyát veszel oda társnak akkor ne huskyt.Képtelen leszel megadni neki amit igényel.Rendkivül mozgásigényes kutya naponta több órát kell vele sétálni de inkább rohanni mert csak akkor boldog.Ha ez nincs meg neki akkor elhizik és hullani fog a szöre a betegségekröl nem is beszélek. Azonkivül föleg a hideg éghajlatot kedveli amiböl itt elég kevés jut.
2012. dec. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia, nekem huskym van, és hát, lehet, hogy ő a kivétel, de ő nem rosszalkodik, holott nem viszem mindennap több órás sétákra.

az tény, hogy ha nem is mindennap, de minden másnap megyünk sétálni, meg nagyon sokat játszunk, meg van mellette egy másik kutya, és általában kergetőzünk, és akkor mind a kettő fárad, de ha nem kergetőzünk akkor labdázunk, ő meg szalad érte, meg visszahozza, szóval azért ha nem is a sétával, de mozgatom őket mindennap.

Szerintem amúgy ne husky-t válassz, mert ő is eléggé önálló fajta, meg az akita is, szerintem sokkal nehezebben fogsz velük bírni, mert akár egymástól is el leshetik a hülyeséget. én a helyedben egy engedelmesebb kutyát választanék, mert sokkal könnyebb lenne. nekem is egy német juhásszal van, és a husky felnéz a nj-re, meg sokszor utánozza, pedig nem sokkal idősebb a nj.

sok sikert előre is hozzájuk;)

2012. dec. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát azért Akita és Szib. Husky között hatalmas különbség van. Amíg az Akita jellemére az vall, hogy otthonülős családban érzi jól magát, mivel nem egy aktív kutya, nem biztos hogy így lenne időd mind a kettőre. A Szib. Huskyt csak sok mozgással futással/kerékpározással tudod lemozgatni. Addig az Akitát otthon hagyod? Neki is szüksége van sétákra, de a Huskynak viszont futásra. Nekem csak Huskym volt, Akitám nem, de ha jól tudom ők eléggé a család része, ha foglalkozva van velük. Lehet nem tűrne meg egy másik kutyát, féltékeny lenne vagy ilyesmi. Meg mind két fajta túl makacs, a Husky meg egy "bolond" örök gyerek, lehet az Akita agyára menne, főleg amikor a Husky belép a serdülő kórba.
2012. dec. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Hol tartod a kutyát? Ugye udvaron. Ha udvaron van akkor mehet mellé egy másik kutya, ha nem akkor ne. Az hogy kijönnek-e egymással az nem fajta függő. Leginkább a kutyák neme a kérdés. Hím és szuka általában megértik egymást. Két herélt is megérti egymást, herélt és hím is megértik általában. De persze a kutyák dominanciája is el kell, hogy döntse. Előbb utóbb miután lerendezték egymást közt a hierarchiát, ki fognak egymással jönni. Ha te vagy a falkavezér akkor elvileg semmi bajnak nem szabadna megtörténnie.
2012. dec. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, és ugyan miért ne lehetne lakásban 2 vagy több kutyát tartani?! Ekkora marhaságot! Ha nem értesz a kutyatartáshoz, miért próbálkozol okosnak tűnni? Nem a kertben fogják kifárasztani magukat a kutyák! Az meg édes mindegy, hogy a kertben vagy a lakásban alszanak-e.
2012. dec. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Yukióóóó ***** válasza:
szia ! nekem is japán akitám van szuka , és igen tényleg egy itthon ülős ,család barát kutyuska ,de én tavasszal hozok neki egy amerikai akita kant ,pontosan ezért amit te is le írtál , hogy ne legyen egyedül ,de csak is ellenkező neműt ,mert mást nem visel el maga körül .-) mi nagyon sokat járunk vele biciklizni sétálni futni és mondhatom nagyon szereti mindegyiket ,ha kell akkor jön és fut ,ha nem csak döglik nap hosszat ,ők már csak ilyenek és nagyon ragaszkodó + védelmező ez az akita :-))
2013. jan. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti! Te nem értesz a kutyatartáshoz, ha két nagytestűnek számító kutyát egy belvárosi lakásban tartasz. És itt nem a mozgásról van szó, de mindegy, nem akarom szétOFF-olni, de olyanokat olts akik megérdemlik. Ne olyanokat akik egy értenek hozzá, másrészt jót akarnak. szal erről ennyit! Ha van kutya / 10 négyzetméter akkor felőlem bezsúfolhatja, nem az én kutyám, nem az én bútorom, nem az én felelősségem lesz.
2013. jan. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!