Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elaltassuk vagy ne? Nagyon...

Elaltassuk vagy ne? Nagyon sajnálom, nem tudom mit tegyünk!

Figyelt kérdés

12éves fajtiszta akita kutyánk 1 éve sokat beteg. Két kicsi gyerekem van és őket féltem nehogy elkapjanak valamit tőle. Sajnos hónapról-hónapra élünk és nincs 10-20 ezer forintunk a kutya gyógyítására. Vidéken sajnos már az sok pénz, hogy kijön az orvos házhoz. Elvinni nem tudjuk. Az anyósom és a férjem is már inkább afelé hajlik, hogy altassuk el a kutyát. De annyira sajnálom, hogy csak vívodok magamban, hogy mi legyen???

Ezek a betegségei: kelések vannak a végbélnyílásánál, amik időnként kifakadnak, és most a legújabb hogy a bőre lilás véraláfutásos az oldalán és hullik ki a szőr. Már többször kapott antibiotikumot, de állandóan visszatér a betegség.Az állatorvos se tudja pontosan mi a baja... mindig úgy fogalmaz vagy túléli vagy nem... Sokat fekszik a kutya, de annyira letörtnek nem látom.....nagyon sajnálom!!



2012. nov. 12. 09:32
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet ,hogy csak azért fekszik sokat mert öreg????

A doki mit mondd, elkaphatják a gyerekek? Mert lehet semmi bajuk nem lesz. Kár egy kutyát elaltatni csak ugy, nekem voltak kutyáim, rákkal diagnosztizálva, műtve és évekig utána éltek, volt amelyik 17 évig. Mi a végsőkig harcoltunk. Ennyi idő alatt az életünk része, a családtagunk lett.

2012. nov. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
97%
Gyanítom, h simán gyógyítható lenne, ha lenne rá pénz....
2012. nov. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim válasza:
60%
Kis koromban mi is el kellett, hogy altassuk a kutyusunk, annyira beteg volt. Nagyon pici voltam, de a szüleim elmagyarázták, hogy nagyon beteg és csak szenved, valószínűleg rákos volt, így neki is jobb, ha már nem szenved és hozzá méltóan tisztelettel alszik el. Nagyon komoly döntés, most is ahogy írom könny szökik a szemembe, hiszem mik vagyunk, mi hogy egy életről döntsünk. Viszont ha már tényleg olyan beteg neki is jobb lesz, mint méltatlanul élni. Az a fontos, hogy életébe szeretitek és mindent próbáltatok megtenni, de egy kutyus sem várná el, hogy erőtökön, pénzeteken felül próbálkozzatok. A kutyák olyan önzetlenek és szeretetre méltóak. A gyerekeknek is jobb, ha elmondjátok, hogy nagyon beteg, szenved, köszönjenek el tőle és tudják, hogy a kis kutyalelke úgyis mindig ott lesz veletek, velük. :)Ha úgy döntötök, hogy elengeditek, a végsőkig tartsatok ki mellette, bíztassátok, simogassátok, ő is tudja, hogy csak segíteni akartok neki. Persze, nagyon gondoljátok át.
2012. nov. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Szívem szerint én is harcolnék érte a végsőkig, csak ahogy írtam anyagilag rosszul állunk. Gyes-en vagyok, ami nagyon kevés, a férjem fizuja se magas épp csak fedezi a költségeinket (sőőt már mínuszban vagyunk). Nem tudok segítséget kérni, nincs kitől. :(((
2012. nov. 12. 09:49
 5/40 anonim válasza:
Mi kéne neki, gyógyszer, műtét? Mit mond az orvos?
2012. nov. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Keress neki egy új gazdát, vagy add oda az akita fajtamentőknek, és mondd el, hogy nincs pénzed meggyógyíttatni! Még állhat előtte pár boldog év, és neked, mint a gazdájának kötelességed őt biztosítani erről, lehetőségeidhez mérten.
2012. nov. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Az orvos nem mond semmi konkrétat, azt mondta sok betegség jele lehet, csak benyom egy antibiotikumot és zsebrevágja a pénzt. Ennyi.... :((
2012. nov. 12. 09:55
 8/40 anonim ***** válasza:
37%

[link]


Ez alapján várható élettartama 10-14 év, vagyis a tiétek már öregnek számít.

Akárki akármit mond, én is elaltatnám, még akkor is, ha lenne rá pénzem.

Még további 2 évig hagyni szenvedni?

Mi a jobb őneki?

Egyébként nem kell azt sem elsietni, majd látni fogod rajta (a szemén), amikor már megváltás lesz számára az eutanázia.

Amíg tudjátok, tartsátok magatok mellett, de lelkileg készüljetek fel, nem kell mindenképpen megvárni, míg magától kimúlik, mert akkor már biztosan sokat fog szenvedni. Attól az időszaktól megmenteném.

2012. nov. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim válasza:
100%
Akkor az nem orvos, az orvossal van a hiba, keress olyan orvost, akit tényleg érdekelnek az állatok. Lehet, hogy csak másik gyógyszer kell és nem is feltétlen drága. Minden féle sebre csodát jelent a svéd cseppes fertőtlenítés. Reggel, este évekig csináltam ezt a kutyummal és használt neki. :) Egyébként, ameddig a kutya pozitív nincs baj, sok szeretet és törődés kell neki. :)
2012. nov. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Sajnos azt nem hagyná hogy mosogassuk a sebét. Soha nem volt beteg, de sajnos az idomítására annak idején nem fordítottunk sok időt és nem túl engedelmes. Az orvos is úgy tudja megvizsgálni ha elkábítja. A férjemnek az utolsó (veszetség elleni)oltás beadásakor megfogta a kezét a kutya. Így itthoni kezelést mi nem tudjuk kivitelezni.
2012. nov. 12. 10:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!