Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Iszonyatosan harapós a kölyökk...

Iszonyatosan harapós a kölyökkutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha sétáltatom vagy játszik nagyon harap. Elkapja nadrágomat, kezemet, lábamat és nem engedi el. Sokszor vérzik is a kezem. Próbáltam, hogy erősen rászólok, nyaka mögötti bőrt megráncigálom kicsit, nyüszítek egyet mint a kutyusok, orra mellett a pofiját ütögetem az ujjammal, leszorítom a földre nyakánál fogva, de egyik sem használ. Szinte nem is reagál a dolgokra, ha mégis, akkor miután elengedett újra nekem ugrik és morog. 9 hetes a kutyus, amúgy semmi gond a viselkedésével, de ilyenkor amikor megkattan nem tudok mit kezdeni vele. Nagyon fáj, és szörnyen zavar, hogy így viselkedik? Mit tegyek?
2012. dec. 31. 15:29
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Igen ivaratalanítva lesz mindenképp.
2012. dec. 31. 17:52
 12/23 anonim ***** válasza:
43%
nem dehogy ne emeld meg. ezt ugy tudom leírni -talán a legjobban- hogy pl harapdálja a kezedet te azonnal megfogod a bőrt hátul és határozott mozdulattal hátra húzod a kutyát,mintha ugymond így akarnád leszedni magadról, közben fúj vagy akármilyen tiltószó. amint nyikkan elengeded. ha nem nyikkan az azt jelenti hogy lényegében semmit nem érez tehát magyarán nem fáj neki. de csak apránként keményíts a fogáson nehogy véletlen túl erőssen rántsd meg vagy valami. a kutyától is függ, van amelyiknek bőven elég csípés szerű mozdulat van akinél alaposan bele kell markolni -persze nem nagy körmökkel-. nekem amikor szabályosan ráindult a karomra addig nem is engedte el amíg nem nyikkant. eleinte ez többször ismétlődött míg rá nem jött lassan hogy a fuj az fuj. célszerű lenne kissé több réteg ruhába bújnod így fájdalommentesen gyakorolhatod a dolgot. még annyit hozzá tennék hogy ha esetleg az elengedés után azonnal nekiesik a karodnak, majd megfogod elengedi majd megint nekiesik és így tovább ne add fel. ne ijedj meg, akkor sem ha morog, mindent csinálj ugyanúgy. folyamatosan szedd le ugy hogy az ugye fájjon, megtanulja az. először nekem is ugy volt hogy mint egy őrült folyamatosan nekem esett de aztán rájött hogy nem hátrálok meg és mindig ő húzza a rövidebbet. soha ne feledd hogy ebben az esetben a kutya morgása valójában csak blöff, ha megijedsz akkor a kutya nyert ugymond és feléd kerekedik. a fogvicsorítás is, minden. blöff csupán hogy megijedj.
2012. dec. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
43%
még annyit hogy ha esetleg túl vehemns akkor az elengedés után lökj rajta egyet vagyis lökd el magadtól ,fordulj rá se nézz. így hamar megtanulja nincsen játék, illetve nem foglalkozol vele ha durváskodik.
2012. dec. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
43%
*fordulj el.
2012. dec. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
43%
és arra tényleg nagyon figyelj oda hogy ilyenkor ne legyél ideges, megijedve,ne félj. légy semleges, máskülönben megérzi és akkor nyilván kevésbé is adja fel. ezért is írtam hogy ha jól bebugyolálod magad akkor nem is fogsz megijedni tőle hiszen nem fog tudni fájdalmat okozni neked.
2012. dec. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
43%
NE CSINÁLJ VELE SEMMIT!Nálunk is ez van 2 hónapos toy uszkár om is ugyanezt csinálja... Mikor beadták neki az első oltást rákérdeztünk és az orvos azt mondta hogy 2 válasz lehetséges:ELSŐ:Ahonnan a kutyust hoztuk lehet hogy a testvérei piszkálták vagy valami és ezzel védekezett... MÁSODIK:A kutya ilyenkor tombolja ki magát... AMIT ÉN JAVASLOK:Ne bántsd!!! Le fog róla szokni , ezt hidd el nekem is fáj mikor este alszunk és a hajamat az orromat a kezemet tépi... DE minden kölyök kutya ezt csinálja amit nekünk még az orvos javasolt: Mindig legyen nálam egy plüss KICSI és amikor elkezdi rágni valamelyik testrészem tegyem a szája elé ezt a plüsst NEKEM BEVÁLT És hidd el csak rosszabb ha vered vagy mitcsinálsz a kutyával mert akkor vad lesz...
2013. jan. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
18%
JA ÉS NE HALLGAS AZOKRA AKIK "FOGD MEG A BŐRÉT ÉS TÉPD" EZ NEM JÓ ÍGY FOG A KUTYA MEGVADULNI!!! MERT HA BÁNTANI FOGOD ANNÁL JOBBAN FOG TÉGED HARAPNI MERT ÍGY FOGJA MEGVÉDENI MAGÁT... Azért ha jársz orvosnál kérdezz rá de semmi képen ne bántsd a kutyát mert így rosszabb lesz... ja és ezt onnan tudom mert most uszkárom van de elöte spánielem volt ő is ilyen korban ezt csinálta és neki mindig rávágtunk vagy a segére vagy az orrára és ugy megvadult hogy elkelet altatni
2013. jan. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Nem használt az sem ha ellöktem, ugyanúgy jön nekem. Szerintem próbálkozok továbbra is azzal, hogy ha rossz akkor nem foglalkozok vele egy ideig, mert akkor lenyugszik. Bántani nem is szeretném, az is nehezemre esik, hogy magára hagyom, mert nagyon sír szegényke, de muszáj megszoknia.
2013. jan. 1. 12:16
 19/23 anonim ***** válasza:
Bántani nem is szabad, de szabályokat kell állítani. Az anyja, a testvérei is megtennék, ha köztük lenne, nehogy azt hidd, hogy véresre harapdálná az egész családját csak azért, mert ahhoz van kedve :)
2013. jan. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

kedves előző.

az orvos nem mondta neked hogy olyan nincs hogy a testvérei piszkálják? hatalmi harcok folynak ilyenkor ami teljesen normális.

és azt tudtad hogy az anya kutya is épp felül a marjánál harapja, cibálja meg a bőrt? sőt van hogy a fülük mögött is megcsípik ami persze nyilván fáj egy másodpercre a kutyának. azt is tudtad hogy általában a lehető legtovább kell hagyni a testvéreivel, anyjával a kutyát?

nyilván nem verni kell hanem helyretenni és ugye a kettő nem ugyanaz.

hacsak nem szerencséd van/lesz, a jelenlegi módszerrel egyáltalán nem fogod leszoktatni a kutyát erről a viselkedéséről ugyanis pozitív megerősítésként te egy játékot adsz a kutyának azért mert össze vissza harapdált. ebből nem fogja megérteni hogy olyan dolgot csinál amit egyáltalán nem szabadna. az alomban a kölykök is ugy tanulják meg a "puha harapást" hogy rájönnek saját magukon hogy bizony az fáj, a jobb kölykök persze megértik a másik nyüszítéséből.

ha láttál már kutya vagy farkas falkát ott van egy bizonyos alfa amelyik megmondja ugymond az összes többinek mikor mit csinálhatnak mikor ehetnek stb. ha olyankor valaki oda merészkedik amikor ő eszik akkor ezt morgással jelzi hogy menjen el, ha ebből a másik nem ért akkor odakap, "figyelmeztető"fájdalmat okoz a másiknak. ettől még senki semmi nem vadul el.

persze abban is igazad van hogy előbb utobb maguktól abahagyják a harapdálás mert a kölyköknél ez valóban egy természetes állapot a játék része, de normális kereteken belül. ellenben amelyik nincsen helyre téve, illetve nem tanulja azt meg hogy ne legyen tiszteletlen a gazdival az később elkezd morogni -félti- a kajáját ha a közelébe érsz, nem mindig fog hallgatni rád , ha a játékához nyúlsz esetleg morog rosszabb esetben odakap. stb. tehát a kutya fog helyre tenni téged, amit te elvadultságnak ítélsz majd és szépen elaltatod.

2013. jan. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!