Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől harapós kutya....

Tenyésztőtől harapós kutya. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Vettünk egy növendék kutyát tenyésztőtől amit direkt úgy kértem hogy gyerek mellé lesz tehát szelíd legyen. A szerződés olyan hogy elővásárlási joga van a tenyésztőnek ha nem él vele írásba adja s úgy adhatom tovább másnak. Állítólag nem volt ilyen előtte a kutya de nem baj vigyem vissza a felét fizeti ki. A kutya 4x harapott két hét alatt. Férfiaktól nagyon fél és ezért ahogy hozzá nyúlnak harap. Mindig ismerőst tehát nem nem mondható hogy azért mert nem ismerte. A kislányomat meg féltem mert vele sem játszik. Hogy adhat valaki így egy kutyát??? Nem járna nekem vissza rendesen az ára? Hova fordulhatok ezzel?

Tudom idő és foglakozás de most nem ez a része érdekel hanem a gyerekem biztonsága és hogy ilyen dologgal ne verjenek át, nem csak engem mást sem.



2012. dec. 26. 19:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Követeld vissza az egész vételárat. valószinűleg a támadása, és az agressziója idegrendszeri gyengeségből adódik. Ez a tenyésztőnél lehet, hogy nem jött ki, mert a kutya csak ott volt idáig, ahol született. Gondolom sehova nem vitték. Milyen fajta egyébként?
2012. dec. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%
Ha konkrétan nem foglaltátok bele a szerződésbe azt, hogy milyen jellemű kutyát akarsz, és ő szavatolja, hogy amit ad az megfelel az igényeidnek, akkor szerintem nem sokat tehetsz. Mindig mondom, hogy a szerződés kétoldalú, a vevő is kérhet módosításokat, nem feltétlenül kell elfogadni a sablon szöveget. Az elővásárlási jog meg nem jelenti azt, hogy ne adhatnád el teljes áron másnak. Ha van vevőd aki kifizeti az általad kért összeget, akkor fel kell ajánlani a tenyésztőnek megvételre annyiért, amennyit a másik vevő adna érte. Ha nincs másik vevőd, akkor tényleg a tenyésztőn múlik, hogy mennyit ad érte. A viselkedési probléma amúgy is kényes téma, nehéz bizonyítani, hogy nem a te félrenevelésed miatt vált harapóssá.
2012. dec. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
51%
Milyen fajta kutya?
2012. dec. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
48%

Hogyan hozhattál el úgy kutyát, hogy előtte nem látogattad meg, akár gyerekkel is?

Akitől vetted, az pedig nem tenyésztő. Nagyon is megtisztelő lenne számára ez a jelző.

2012. dec. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Második nap megharapta a párom ahogy be akarta vezetni az ajtón. Gondoltuk majd máskor óvatosabb lesz mert megijedt tőle a kutya. Majd olyat is megharapott aki napi szinten jár hozzánk és máskor simogatta is és nem volt gond csak amikor kicsit útban volt a kutya és odébb akarta vezetni, a többi is ilyen helyzetben történt. Amúgy border. Most egész nap szájkosárban van nehogy a gyereket megharapja, de amúgy sem játszik semmit fekszik csak,olyan nehéz rávenni valamire. Amúgy még ami probléma vele hogy nem tud egyedül maradni, bepisil rombol ugat nyüszít, ezt még megoldom mert amúgy itthon vagyok vagy viszem magunkkal. Sokat szoktunk ide oda menni és tanítgatom is de már nem bízok meg benne.
2012. dec. 26. 19:38
 6/20 Szilvi & Argos ***** válasza:
79%
KUTYAISKOLA VAGY HÁZHOZ JÁRÓ OKTATÓ kell Nektek!
2012. dec. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
58%

ma 19:54

Hát nem !

Vett egy olyan kutyát, amelynek nem igazán jellemzője a harapás. Miért is fizetne még oktatónak? Aki eladta neki, egyszerűen becsapta őt, mert tuti ismerte a kutya természetét és mégis a kérdező által elvárt igényekkel ellentétes kutyát adott oda.

Szuper jó kis jövedelem az ilyen kutyát eladni, aztán féláron visszavenni. Pár ilyen , és többet hoz a konyhára, mint maga a kutya vételára.

2012. dec. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%

Mióta van nálad a kutya? nem feltételen átverés... én évekig kb abból éltem, hogy nagyobb létszámú tenyészetekből voltak nálam kutyák akiket a tenyésztők nem tudtak eladni és én szocializáltam/neveltem őket. Alapvetően egy nagyobb tenyészetben felnövő kutya a tápláléklánc alja, sokszor 10-20 vagy még sokkal több állat van egy kennelben és e mellé a szocializáció szinte lehetetlen, a tenyésztők pedig nem szaporítók és mivel ismerik a korlátaikat inkább csengetnek ki kemény pénzeket, hogy valaki szocializálja a kicsiket ha ők nemképesek rá....

Volt már nálam tenyésztőktől nem egy olyan szinten agresszív kutya, hogy ha lehajoltam mondjuk egy kőért már ugrott volna nekem, ez igazából az elhanyagoltság miatt van és az, hogy nem szokott hozzá az emberekhez. Természetes, hogy a kennelben nem mutatott agressziót hisz ott nőtt fel, ha nem is a tenyésztő de volt egy kutya akire falkavezérként volt jelen az életében és ez most nincs jelen, valószínű, hogy ha a kennelbe visszakerül pont olyan rendes kedves kutya lesz mint amilyen elötetek volt, a tenyésztő meg nem fogja érteni, hogy mi is a gond ezzel a kutyával.

Én is adtam már el úgy kutyát, hogy a gazdik azzal hozták vissza, hogy agresszív, szétszed mindent nevelhetetlen és kezelhetetlen. Nálam se előtte se utána nem volt vele soha gond majd mikor új gazdihoz került ott se volt vele soha probléma.

Ennek a kutyának valószínű, hogy kevés emberi kapcsolta volt alapos szocializációt és kemény munkát igényel a rendbetétele, a ez neked megerőltető akkor kérj helyette egy kölyköt, a növendékeknek nagy átka, hogy nem tudod mit kapsz és lehet nem leszel képes ezt kezelni.

2012. dec. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

ma 20:13

Egy tenyésztőnek ismernie kell minden kutyáját. Azzal is tisztában kell lennie, ha nincs szocializálva egy kutya. Növendékként már tudni lehet, mit tud a kutya.Ha növendéket ad el, tisztában kell lennie hova, milyen körülmények közé való az adott kutyája.

2012. dec. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
43%
Ne nevezd tenyésztőnek. Akinél ilyen lesz egy NÖVENDÉK kutya, az nem az. Szaporító, legfeljebb fehérgalléros törzskönyves szaporító...... Sajnálom szerencsétlen kutyát is, ilyen embernél nem tudom, milyen sorsa lesz majd, bár tudom, neked a gyerek az első.... Milyen fajta egyébként? A ""tenyésztő"" neve is érdekelne, jöhet privátban is.
2012. dec. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!