Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon havanese gazdik itt...

Bichon havanese gazdik itt vagytok? Az is adhat tanácsot aki sokat tud a fajtáról! Több lent

Figyelt kérdés
sokat tudok a fajtáról segítenétek? Mikor érdemes venni egyet (tél, tavasz, nyár)? mire és hogyan tanítsam meg először? hogyan etessem? mennyit sétáljak vele (nyakörvön vagy hámon) ? mikre érzékeny? stb.. Leírnátok minden infót részletesebben is?

2012. dec. 31. 19:18
 1/10 anonim ***** válasza:
56%

Nekem van havanesem. A fajtàn belül jelentős eltérések vannak, legalàbbis ami a termèszetüket illeti. Az enyém nagyon èrzèkeny, önfejű, ugatós. nem különösebben jàtèkos, főleg màs kutyàkat nem nagyon szereti. A mozgàst nem igazàn igènyli, nagyon szeret aludni. Amikor megyünk a borderemmel sètàlni àltalàban nem akar jönni. Egyèbkènt súlyos ètelallergiàja van ès lègcsőszűkülete is. Úgyhogy ha emellett a fajta mellett döntessz, akkor mindenkèppen jó tenyèsztőtől vedd, mert ezek a problèmàk ennèl a fajtànàl igen gyakoriak. Egyèbkènt èn a helyedben tavasszal vennèk kiskutyàt, mert ilyenkor könnyebb a szobatisztasàgra szoktatàs.

Ja a hidegre èrzèkenyek ès âllandóan fèsülni kell őket, mert filcesedik a szőrük.

Amiket írtam nyilvàn nem szentíràs, làttam màr jófej, vagàny havaneset is, igaz nem sokat.

2012. dec. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
REMÉLEM tudok majd segíteni! Nekem egy 2 hónapos Toy uszkár kiskutyám van (kislány)... Úgy gondolom itt nem annak kell dönteni-e hogy tavasz,nyár,ősz,tél hanem akkor vegyünk kutyát ha minden fontos dolgot megtudunk neki venni (mert a kutya olyan mint egy gyermek és a gyermekünknek a születés előtt vesszük meg a dolgokat nem utána és nem nézzük hogy nyáron vagy télen fog születni a kicsi)2-4 hónapos korig bébi ilyenkor senki sem javasolja azt hogy tanítsd valamire ( a 2 hónapos babánkat sem tanítjuk meg szobatisztaságra) aztán ellehet kezdeni a kutya ovit ahol a formákkal hangokkal és más kutyusokkal ismerkednek mert ugye megjegyzem 4 hónapos korig a kutyát nem szabad kivinni 4 hónapos kor után kezdődhet a tanítás... Mindenféle képen minőségi tápot javaslok (az enyém Royal Canint eszik , ebből is a legkisebbet)4 hónapos korig be kell áztatni a kutyakaját nekik!!! Érdemes nem csak azt nézni hogy milyen szép kivűl a zacskó hanem mit tartalmazz mert van egy Német kutyatáp a Royalnál párszáz forintal olcsóbb és 85% hústartalma van mig a Royalénak csak kb: 40% mégis drágább csak az enyém már megszokta ezt és nem akarom átvinni most másikra!naponta min.3x főleg ha panel lakásba van és ajánlok egy olyan sátát mindegy mikor amikor nem csak sétáltok hanem játszotok is... én a nyakörvre teszem a voksom a kutyán kényelmes a hám nem az igazi de persze azt mondják a hám egészségesebb mert nem húzza a kutya nyakát de én csak azt mondom hogy "nem minden örült húzza a kutya nyakát"az érzékenység a kutyánál alakul ki mert minden élőlény egyedi... ha bármlyen kérdésed van még írj ide is irhatsz:dominikaandrea@citromail.hu
2012. dec. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

10 hetesen kell(ene) a kutyának megkapnia a 3. oltást, pár napra rá már lehet vinni sétálni.

Hámot nem javasolják kölykök kutyánál, mert deformációt okozhat a könyököknél.

Szerintem a behívás a legfontosabb, amit meg kell tanítani.

amíg kölyök 3X kell kapnia ennivalót.

2013. jan. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 doboszoli ***** válasza:

7. éve élünk együtt egy ilyen kutyával. Szó szerint.

Csak informatív jelleggel, néhány tulajdonság:

-imádnivaló, üres lenne a ház nélküle

-nincs "kutyaszaga"

-rendszeres fésülésnél nincs baj a lakásban a szőrrel

-önfejű, ugatós(néha a tűrőképesség határáig)

-kialakult életritmusát nem hagyja befolyásolni

-akkor játszik, ha ő akar, de akkor kötelező

-imád velünk lenni, de ha úgy alakul egész nap elszundikál egyedül is

-szóval jól a "fejünkre nőtt", de így szeretjük.

Mielőtt elkezdenek b.sztatni, hogy neveletlen, tudni kell, hogy van mellette (term. kint) egy jó 50 kilós, 3 éves kan roti, aki teljesen szocializált, kezelhető, portaőrzés szintjén képzett kutya.

A bichont ilyen "anyjamajmának" kezeljük.

Még egy: látszólag "haszontalan portéka", de fentieken túl, a roti még régen alszik, amikor ő már szolgálatba helyezi magát, jelez, hogy hall valamit.

Vigyázat! Miután sokat van velünk, rengeteg dogot "megért",és ezt jól ki is használja!))

2013. jan. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a fajta akkor ne itt kérdezősködj, hanem vedd fel pár tenyésztővel a kapcsolatot. Ők mindent elmondanak a fajtáról. Szaporítótól meg ne vegyél, mert azok nem fajtatiszták és hajlamosak a betegségekre.

Nem tudom melyik a legjobb B.H. kennel de itt van 1-2:

[link]

[link]

[link]

2013. jan. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, sokat segítettetek! :)
2013. jan. 1. 21:42
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát az eddigi válaszok abszolút nem valósak a FAJTÁRÓL(és nem az egyedről)! Az hogy önfejű és makacs még véletlen sem igaz.De ugyebár ne is csodálkozzunk rajta ha "anyjamajma-ként" bánnak vele.ugyan úgy kellett volna őt is nevelni mint a rotit vagy a bordert és akkor nagyon szuper kis kutya lenne.Velük lehet szerintem a legkönnyebben és kellemesebben ÉLNI.Persze ehhez neveli kell!Velem már be járta szinte egész Európát és mindig kifogástalanul viselkedik.nyugodtan lehet vele étterembe,szállodába,fodrászhoz,boltba,piacra,kirándúlni,túrázni stb. menni.ízig vérig társasági kutya és ennek kifogástalanul eleget is tesz!Ja és nem beteges(enyém 5 éves, még hasmenésen kívül szerencsére más gondja nem volt) csak annyi a titok hogy normális,jó tenyésztőtől kell venni.ja és jól kell táplálni,egészséges összetevőkből készült prémium táppal vagy főzni neki.
2013. jan. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én mindig ugyanolyan kutyaként kezeltem, mint bármilyen más kutyát. Eddig 7 kutyfajtához volt szerencsém és ő a legnehezebben kezelhető. De pontosan ezért szögeztem le már rögtön az elején, hogy a fajta elég sokszínű.

Egyébként meg így szeretjük, ahogy van.

Abban egyetértünk, hogy mindenképpen jó tenyésztőtől kell venni. Sokan gondolják sajnos, hogy nincs jelentősége, pedig a nem tenyésztőtől vásárolt törzskönyv nélküli kutya óriási kockázat.

2013. jan. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
nekem is havanesem van. Most múlt 3 hónapos. Nagyon eleven, egyfolytába szaladgál. sétálni is imád. semmiképp ne télén hozd el
2013. jan. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 doboszoli ***** válasza:
50%

Az okoskodó válaszolók miatt(pl.7-es) írtam a válaszom utolsó harmadát...

Csak mondom, hogy alapszakmám állattenyésztő (közel 20 év gyakorlattal), és láttam már 1-2 kutyát is...

2013. jan. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!