Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetne e így kutyát tartani?

Lehetne e így kutyát tartani?

Figyelt kérdés
Szüleim elváltak, apukám kb. 40 km-re lakik (kéthetente vagy hetente szoktam menni hozzá), és szeretnénk egy kutyát a lakásába. A baj az, hogy apumnak annyira sok ideje nincs arra, hogy sétálni vigye. Ha lenne egy kis yorkie, akkor lehetne e őt úgy tartani, hogy lerakunk kutyapelust vagy kutyaalmot, és ha megyek hozzá, elviszem sétálni?
2013. jan. 1. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem hiszem, hogy jó lenne neki.Ha apukádnak kevés az ideje akkor nem tudja rendesen szocializálni a kutyust, nem tudná lefárasztani és csak unatkozna a lakásban. Az meg,hogy te hetente elmész, az sajnos édes kevés mert 1nap lefárasztod, 6nap bent ül, elzárva mindentől és nem tud mit csinálni.

Csak akkor lehetne esetleg, ha apukádnak lenne ELÉG ideje foglalkozni a kutyussal, főleg még kölyök mert már ott mindent el lehet rontani.

Én személy szerint nem tartom jó ötletnek,hogy így egy kutyust magatokhoz vegyetek.

2013. jan. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
NEM.
2013. jan. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ez már az állatkínzás határát súrolná.
2013. jan. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya nem egy tárgy amit konkrétan magára hagyhatsz séta nélkül 1 hétre. 1 napra sem lehet nem hogy hetekre!

Fel nem fogom hogy merülhet egyáltalán fel benned ?! Szerencsét kutyának mégis milyen élete lenne ?!!

2013. jan. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted élvezet lenne bárkinek is a FOS és húgyszagban lakni? Arról már ne is beszéljünk, hogy a lakásból se maradna sok és a kutya depressziós lenne.
2013. jan. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De mondjuk szívesen foglalkozna vele, meg este-reggel le tudná vinni egy 30 perces sétára, csak a pelust meg az almot azért kérdeztem ha esetleg bepisilne.
2013. jan. 1. 18:00
 7/13 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm így tart Havanese-t. Ő csak heti 1-2x viszi sétálni. A kutya megtanulta hogy a zuhanytálcába pisil, így nem szokott büdös lenni nála.

Viszont lássuk be, ez fényévnyire van az ideális tartástól. A kutyus folyton pörög, és mindenkit állandóan megállás nélkül nyalogat, ami úgy tudom a szorongás jele. Soha nincsenek levezetve az energiái, ráadásul nagyon unalmas lehet. Nem tud más kutyákkal játszani, nem tud szaglászni... Szerintem állatkínzás így kutyát tartani.

Ha legalább annyit meg tudna tenni, hogy reggel 30-40 perc, este minimum egy óra, akkor az egy megfelelő fajtájú kutyának elég lehet. És ne kölyköt, hanem egy korosodó kutyust válasszon, akinek már nincs akkora mozgásigénye.

2013. jan. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egy kölyök kutyának az is kevés. Nem kötekedni akarok, csak egy kis kutyát 2óránkánt le kell vinni sétálni, ha azt szeretnénk, hogy szobatiszta legyen, meg több időt kell vele tölteni, hozzá szoktatni az egyedülléthez mert hát még KÖLYÖK.
2013. jan. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Hovarju ***** válasza:
NEM
2013. jan. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Így nem lehet kutyát tartani. Nem az apukád akar kutyát hanem te, neked kell vele foglalkoznod minden nap, nem neki.
2013. jan. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!