Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 7 éves kutyámba is be kell...

A 7 éves kutyámba is be kell rakatni a chipet? Mert a dokink egy szóval sem említette, pedig tudja, hogy csak tetkója van, chipje nincs. Én meg azt hittem, hogy csak a most született kutyákba kötelező beültetni. Most akkor?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tele a világ azzal, hogy MINDEN KUTYÁBA KELL CHIP.

Ha a dokid nem szólt, majd szól az első oltásnál, amikor neki kötelező ellenőrizni a chip meglétét. A tetkó sem számít mentességnek a törvény alól.

2013. jan. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bele kell tetetni minden 4 hónapnál idősebb kutyába.Az én vizslám 11 éves,és kapott chippet.
2013. jan. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Hovarju ***** válasza:
100%
Igen. Január elsejétől kötelező minden 4 hónaposnál idősebb kutyába chipet rakatni.
2013. jan. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"A 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 17/B. §-a a következő (10)–(12) bekezdésekkel egészül ki:"

"(10) Négy hónaposnál idősebb eb csak transzponderrel megjelölve tartható."

2013. jan. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A "minden kutya" szó szerint azt jelenti, hogy minden kutya.
2013. jan. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4 hónapos kortól kell, a te kutyád 7 éves szóval nem kérdés, kötelező :)
2013. jan. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért vannak értelmetlenségek is a chippeléssel...

A 70 éves nagybátyám, most nem igazán érti, hogy mi értelme van "csipszelni" a kutyáját aki: (legalább, mert azóta van nála és kölyökként találták) 16 éves, óriás snaucer keverék és évente egy azaz 1 alkalommal viszi ki a kertből (amikor oltásra mennek).

És igaza van ezt én sem értem: hiszen nagy valószínűséggel tán már 1 éve sincs hátra szegény kis öreg kutyusnak...

Szerintem sok hozzá hasonló kutya van, akiket teljesen értelmetlen regisztrálni...

2013. jan. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
37%
Ilyen idős kutyát még esetleg megértem, hogy nem sétáltatja a gazdi, de azt nem, mikor egészséges, életerős kutyát csak akkor visznek ki a kertből, ha az orvoshoz mennek oltásért. Persze, az idős emberek lusták kutyát sétáltatni (mert az nem kifogás, hogy idősek. Az egyik jó ismerősöm 70 körüli, 2 csípő protézis után is napi 1 óra kutyasétáltatás a minimum. Egyébként is kell a mozgás neki). De nem is kötelező kutyát tartani! Ha nem foglalkozik vele, nem elégíti ki a szükségleteit, akkor miért is van? Kerti dísznek? Vagy hogy védje a házat, amíg meg nem mérgezik vagy le nem ütik?
2013. jan. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!