Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lehet kiskutyára...

Mikortól lehet kiskutyára hámot adni?

Figyelt kérdés

Most 2 hónapos a jack rusell terrier kislányunk, eleven mint minden fajtabelije :) nagyon játékos morgós...terrier!

Kérdésem az lenne, mivel a nagykörves-pórázos témát nem nagyon viseli el (nagyon küzd ellene, hiába próbálom nyugtatni..) a hámot mikortól szabad használni? Hallottam olyat is, hogy amíg a kiskutya növésben van egyáltalán nem ajánlott mivel a testi fejlődésnek nem tesz jót. Mennyire igaz ez?



2013. jan. 2. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Én is úgy tudom h amíg pici nem szabad hámot adni rá, mert könyök problémái lehetnek.
2013. jan. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Egyáltalán ne használj hámot, mert eldeformálja a kutya lábait és még a normális sétát sem fogja megtanulni soha azzal. Szoktad a nyakörvhöz, tedd rá etetéskor, hogy pozitív dologgal kösse össze és egy idő után meg fogja szokni teljesen. Utána rá lehet csatolni a pórázt, hogy húzza maga után. Ha ezt is megszokja, akkor lehet kézbe venni a pórázt és jutalommal arra csalogatni, amerre menni akarsz.
2013. jan. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

rendben, köszönöm a segítséget :) remélem beválik majd. Annyit még had kérdezzek. Hányadik oltása után lehet kivinni olyan területre ami nem a kert és

"ellenőrzött", h biztos nem mászkál arra olyan kutya amelyik nincs oltva / elkaphat tőlük valamit?

2013. jan. 2. 17:02
 4/7 kisssanyi válasza:
44%

Szia! Nyugodtan rakjál rá hámot, semmi baja nem lesz,csak minőségit válassz!! Vannak már nagyon jó hámok,pl. a K-9-es powerhámok vagy újabb termékeik az IDC hámok . Bőrbarát,könnyű,tartja a kutyát és nem a nyakánál mint a nyakörv hanem a mellkasánál.

nézz utána , a fogantyú is van rajta amivel segítheted a kutyát a mozgásban,ha nem ismeri a lépcsőt,beugorni az autóba ,akkor tudod vele emelni,segít a tanulásban. ami még nagyon jó,hogy vényvisszaverősek a termékeik, sötét van,tél van,kölyök is,megijedhet ,elszaladhat ... te is és az autósok is időben észrevehetitek még mielőtt megtörténik a baj...


remélem tudtam segíteni , jó tanulást kívánok nektek!

2013. jan. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kisssanyi válasza:
bocsi van egy elütés benne, nem vényvisszaverős hanem FÉNYvisszaverős :)
2013. jan. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat! pár hét és már lehet vinni sétálni a kutyust kerten kívüre, de már most egész szépen tanulja a sétát. Nem húz, a nyakörvet megszokta. egyenlőre nagyrészt arra megyünk amerre ő akar, h pozitív élménye legyen a pórázról és a sétáról, de ha hívom másik irányba, arra is hajlandó jönni és kisebb korrigálásokkal irányítható :) írok még a fejlődéséről!
2013. jan. 6. 19:32
 7/7 anonim ***** válasza:
sztem egy jack russel-nek felesleges hám mert azzal nem tudod megtanítani sem rendesen sétálni sem semmire !! :/
2013. júl. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!