Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez komoly? Ugye ma már nem...

Ez komoly? Ugye ma már nem így csinálják? Szerintem ez barbárság.

Figyelt kérdés

" Ráadásul ha egy szolgálati kutyus elpusztult azt be kellett jelenteni és általában a fehérjefeldolgozóban végezte"

[link]

A cikkből nem derül ki, hogy mikor volt ez így, de mivel múlt időbeni van a mondat, feltételezem és remélem, hogy nincs így. Külföldön külön katonai kutyatemető van, ahova ceremónia keretében temetik el kutyákat. A dolog azért érint különösen rosszul, mert én is szolgálatikutya-vezetőnek készülök és nem szeretném a majdani kutyámat bedarálva látni...


2013. jan. 2. 23:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Benne van a cikkben, hogy mikorra datálják a temető létrehozását. Ma már nincsenek katonai kutyák. A rendőrségen pedig, ha nyugdíjaznak egy kutyát, a kutyavezetője magához veheti.

Elég régi lehet a cikk, mert a Feri már nem dolgozik Dunakeszin egy ideje.

Amúgy, ha jól tudom, saját kutyával nem fogsz dolgozni.

2013. jan. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutya amit a doki elaltat és a gazdi otthagyja a fehérjefeldolgozóban végzi.
2013. jan. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első, igen, de azt ben írták, hogy még most is van-e ez a szokás. Azt is tudom, hogy a katonaságnál nincsenek,(tényleg, miért is?), de ha a rendőrségnél munka közben mondjuk lelőnek egy kutyát, vele mi történik?

2. tudom és ez sem tetszik

2013. jan. 3. 00:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez még most is így van... Nekünk az öreg 18 éves kutyánkat kellett elaltatni és mondta a doki ,h ha mire jön nem lesz neki kiásva a gödör akkor bejelenti és elviszik pár nap múlva a fehérjefeldolgozóba... Barbár idióta szokás.
2013. jan. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez volt novemberben...
2013. jan. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%

Én nem vagyok a fehérjefeldolgozó ellen, végtére is visszakerül a kutya "az élet nagy körforgásába": valami megeszi, miután elpusztult. Ez történik akkor is, ha elásom a kertben, csak kevésbé egyértelműen, de attól még a tények tények maradnak. Meg hát csúnyán hangzik, de a kutyának már mindegy, a temetésre mindig az élőknek van szüksége.

Amúgy szerintem ma már kiadják a szolgálati kutyák testét is a vezetőjüknek, ha arról van szó. Sokan hétvégére, szabadság idejére haza is hordják őket (na nem a veszélyeseket, hanem pl. a keresőkutyákat); nem az őskorban élünk már :)

2013. jan. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
25%
Konkrétan mi a barbár abban, hogy fehérjefeldolgozóba viszik? A kutyának aztán tök mind1, hogy a kukacok rágják szét, vagy esetleg haltáp lesz... Neked meg ott vannak az emlékek, a test az csak test, nem kell szent bálványként kezelni.
2013. jan. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát szerintem ez pont olyan, mintha a családtagod kerülne vissza ilyenformán az élet nagy körforgásába.
2013. jan. 3. 22:12
 9/10 anonim ***** válasza:
Visszakerül akkor is, ha eltemeted. Megeszik a férgek, a baktériumok, gombák, szép lassan lebontják a szervezetét. Ezt max. akkor ússza meg, ha urnában tartod a nappaliban, de akkor is csak addig, amíg az unokád meg nem unja porolni, és el nem szórja valahol, mert akkor megintcsak visszakerült a természetes körforgásba. Nem lehet megúszni :)
2013. jan. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
OK ,de mi a helyzet egy pl daganatos kutyánál? Feldolgozzák és majd azt eszi meg egy másik állat? Azért ez elég morbid..
2013. jan. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!