Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire "komoly" ez a chip-do...

Mennyire "komoly" ez a chip-dolog?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy január 1.-től kötelező minden kutyába a chip és megbüntetnek, ha nincs. De én már 10 évvel ezelőtt is tetettem a kutyámban chipet, mert hogy már akkor kitalálták ezt, hogy kötelező (önkormányzati rendelet szinten). Akkor is fenyegetőztek, hogy majd ellenőrzik, és büntetés jár, ha nincs stb. Persze soha, senki nem jött ellenőrizni, ergo felesleges pénzkidobás volt(kutyus azóta már elpusztult). Vajon ez lesz a helyzet most is? Én úgy gondoltam, hogy majd csak akkor csináltatom meg, ha kijönnek és felszólítanak rá. Szerintetek?
2012. nov. 27. 09:18
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg akkor fogod megcsináltatni, amikor jövőre viszed veszettség ellen oltani a kutyát. Chip nélkül ugyanis nem olthatja be az állatorvos.
2012. nov. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 A kérdező kommentje:
Hát a mi kutyáinak amúgy sem az orvos oltja, mert nem tud a közelükbe menni. Mindig mi oltjuk őket.
2012. nov. 27. 09:24
 3/59 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért kell a kutyába chip, mert ellenőrzik...De gondolom te gyorsan is csak azért nem hajtasz, mert megbüntetnek :-(
2012. nov. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
100%

Ha büntetést akarsz fizetni, meg nem érted, miért jó, ha van chip a kutyádban, tedd azt, nem a mi dolgunk. Bár azt mondjuk el tudom képzelni, hogy az állatorvosoknak lesz ezzel kapcsolatban valamiféle felelősségük, és nem fogsz tudni kibújni a chpezés alól.

Én törvény nélkül is chipeztettem a kutyát, és nem szándékozom mást tenni a jövőben sem, mert belátom, hogy hasznos.

2012. nov. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom neked, h most lesznek ellenőrzések. Kettő okból is tuti:

1: belső infóstól tudom

2: szerinted milyen bevétel az az állambácsinak, h kutyánként 30ezer forintos bírságot beseperhet? Főleg most, mikor mindenkiből annyit vasalnak be, amennyit csak lehet.


Az pedig szégyen, h szerinted felesleges pénzkidobás volt az, h tettél valamit azért, h a kutyád eltűnik, akkor visszakapd.

2012. nov. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze, ti oltjátok, és nektek ehhez van oltóanyag is, matrica, sőt pecsét és orvosi aláírás is....
2012. nov. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos el tudom képzelni, hogy van olyan doki, aki inkább odaadja az oltóanyagot és kutya nélkül leadminisztrálja, mint hogy kockáztassa a testi épségét. Volt ilyen ember a főnököm is, nagyon nehéz volt nem hangosan röhögni rajta, amikor kutyát oltott.
2012. nov. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a veszettség elleni oltást nem adhatja be, de meg sem vizsgálhatja a kutyát addig, míg nincs benne chip. Tehát, ha beteg lesz, baleset éri a kutyádat, akkor amíg nincs beültetve a chip, addig az állatorvos nem segíthet rajta.


Ahogy az előző is írta, a veszettség elleni oltásnál egyébként is be kell ültetni, tehát neked mindegy, hogy 2-3 hónap múlva, vagy most adatod be.


3500 Ft...tényleg ennyire nagy összeg ez?


A chipet ne azért rakasd a kutyádba, mert kötelező!!! Ez mindenki érdeke, a Tiéd, a kutyádé, az országé, a menhelyeké, a kóborkutyáké!


Végre egy értelmes szabályozás. Legalább azok ne akadékoskodjanak, akiknek fontos a kutyájuk. Lesz bőven elég barom, aki nem fogja ezt megtenni.

2012. nov. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:
Nem tartom feleslegesnek, és igenis fontos a kutya. Nem azért kérdeztem, mert ki akarom húzni magamat alóla. Csupán azért, mert egyszer ezt már eljátszották és akkor is nagy ellenőrzés volt beígérve, meg büntetések és a "kutya" sem jött ellenőrizni. 6 kutyára ez nem kevés összeg, amilyen anyagi helyzetben vannak az emberek ez érthető. Azt a pénzt inkább ételre költöm nekik. Igenis mi oltjuk, oltóanyagot adja az orvos, aztán aláírja a kiskönyvet, meg a matricát is beragasztja. Ennyi.
2012. nov. 27. 09:32
 10/59 anonim ***** válasza:
13%
Ez egy egyszerű adóztatási forma, pénzbehajtás. Kérdezem úgy őszintén: ha az én gyönyörű chipes kutyám elszökik (erre nem volt példa mert nyitott ajtónál sem megy ki), de mondjuk elveszik, megtalálja és befogja egy idegen, örül neki hogy milyen szép okos kutyája van, esze ágában sem lesz átregisztrálni a chipet az ő nevére (hogyne hogy megtaláljam). Én meg sose fogom megtalálni. Ennek aztán van értelme...
2012. nov. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!