Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véreset kakilt ma reggel a...

Véreset kakilt ma reggel a kutyánk, pár napja hasmenése van, mit tegyek? 6 napja van nálunk, Illatos útról hoztuk, bő 1 éves, állatorvoshoz csak szombaton tudjuk vinni.

Figyelt kérdés

Bő 1 éves, labrador vizsla keverék. Mikor hazahoztuk kissé híg és zöld volt a széklete, aztán egész jól "megjavult", volt már teljesen normális is. Az orvos azt mondta, keverjünk a kajájába egy marék főtt rizst, és szárazzal etessük egyelőre. A párom az első 2 napon adott neki konzervet is.

Tegnap és tegnap előtt a séták alatt többször fészkelődött, és felvette azt a pózt, de aztán mégsem kakilt.

Olvastam, hogy a kutyáknak sok mindentől lehet hasmenése, de ha változik a kosztjuk, attól valószínűleg lesz. Mi mással etetjük, mint amit az Illatos úton evett. (Nem mondták, hogy egy darabig kapja azt). És ez nem sima hasmenés, hanem véres.

Ha folyamatosan ilyen probléma lett volna vele ott is, gondolom feltűnt volna. Lehet, hogy direkt elhallgatták, vagy nálunk alakult ez ki?

Mit adjak neki enni, vagy mit tegyek? Első kutyánk.

Tudok rá valamiféle "pelenkát" tenni, hogy a lakás mégse legyen olyan?

Orvoshoz csak szombaton tudjuk vinni.

Nagyon aggódon érte.



2013. jan. 3. 08:47
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
64%
Chappi atya ég. Akkora hulladék táp, hogy nem csodálnám, ha ettől szedett volna össze valamit.
2013. jan. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 A kérdező kommentje:
Na basszus, akkor jót választottunk szegénynek :(
2013. jan. 3. 09:46
 13/37 anonim ***** válasza:
66%

Brit Prémium v Brit Care, ezek tényleg jók és még megfizethetők.

Netről tudod legolcsóbban megrendelni.

Itt nézz szét:

www.dogshop.hu

www.zoofast.hu

2013. jan. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
93%
Az a baj hogy nem ti tehettek róla.. A normális tápokat nem igazán reklámozzák. Amit a tv-ben látsz tápokat mind rosszak. Vegyetek neki Brit-et az 15kg 7-8ezer forint. Vagy van a Brit-care ami lehet neki jobb lenne jelenleg mert gabona mentes. 12kg 10.000 körül van. Jah és webshopokban vegyetek kutya kaját mert 2-3-4ezer forintal vagy mégtöbbel olcsóbb mint a boltokban.
2013. jan. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
92%

Mivel gondolom kezdő kutyás, fogalma sincs, hogy melyik táp jó... Gondoljátok az illatoson suprem tápot adnak a kutyának? Egy kezdő gazda aki a tv-ből látja esetleg, hogy a reklámba mit hirdetnek nem tudhatja , hogy egy rossz tápot vesz/vett! El kell magyarázni és nem nem lehurrogni!És nem hiszem, hogy a chappitől van bélgyulladása, az illatosról hozott kutyák 70 % fosik illetve beteg! Nem egy kutyát hoztam már ki onnan!

kedves kérdező, válts valami jó minőségű tápra, chappi, pedigree és társai nem jók! Illetve a kutyát minél előbb lássa állatorvos, ha esetleg parvó akkor minden perc számít!

2013. jan. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
59%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3812810-illat..


nem mondom jól bírja a szenvedést az a szerencsétlen kutya! biztosan látta már orvos, mert ez messze nem normális, már pár napja sem volt az. ha simán a kajától lenne némi átállási problémája akkor tulajdonképpen a szín ugyanaz marad csak épp hígabb mint normális esetben, ugyanis a kutya emésztése ilyenkor felborul és csak átszalad rajta a táplálék. gondolnék persze a pocsék márka ételfestékkel teli színezésére is de mivel már az első pillanattol ilyen ezért azt ugye teljességgel kizárhatjuk. sőt azóta rosszabodott az állat állapota.


hát most egy szívtelen dög leszek. vagy a pötyörészés helyett szépen eljuttatod a dokihoz, vagy ne adja a jó isten de ne csodálkozz ha az 5-6 múlva már késő lesz.

amúgy meg ha nagyon aggódnál érte valahogyan ljuttatnád mihamarabb orvoshoz, tömegközlekedés, vagy egy jogsivaal rendelkező ismi megkérése, az sem kizárt hogy házhoz kimennek.

2013. jan. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
62%
hivjátok fel az állatorvost, lehet kimegy házhoz...
2013. jan. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Igen, látta állatorvos, és elmondtuk neki azt, amit itt is. Erre tanácsolta a rizst. Nem tudom, mit kellett volna vele csinálnia, hogyan kellett volna megvizsgálnia. Feltettük az asztalra és ott nézegette, meg tapogatta. Az utazásos hányásra ő is azt mondta, hogy belefér, illetve máshol is azt olvastam/más kutyás ismerőseimnek is vagy bírja a kutyája az utazást, vagy nem.


Megpróbálok elkéredzkedni, és hazamenni. És köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat!

2013. jan. 3. 10:03
 19/37 anonim ***** válasza:
78%

Nem hurrogtam le, csak elborzadtam. Tán tilos? Pontosan tudom, hogy nem tehet róla és nem érzem úgy, hogy lecsesztem volna ezért. Ha a kérdező úgy érzi, akkor bocs.

Egyébként pedig sok esetben, ha nem írjuk le drasztikusan, h mennyire alja tápok, amikkel adott esetben a kérdezők etetnek, sokszor nem érzik át a súlyát.

2013. jan. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Nem éreztem lecseszésnek. Mikor kiválasztottuk én sem gondoltam, hogy a legjobb, direkt nem is vettünk túl nagyot, de mégis úgy gondoltam, egy noname-nél jobb, és majd meglátjuk ízlik-e neki, vagy mire váltsunk.
2013. jan. 3. 10:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!