Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véreset kakilt ma reggel a...

Véreset kakilt ma reggel a kutyánk, pár napja hasmenése van, mit tegyek? 6 napja van nálunk, Illatos útról hoztuk, bő 1 éves, állatorvoshoz csak szombaton tudjuk vinni.

Figyelt kérdés

Bő 1 éves, labrador vizsla keverék. Mikor hazahoztuk kissé híg és zöld volt a széklete, aztán egész jól "megjavult", volt már teljesen normális is. Az orvos azt mondta, keverjünk a kajájába egy marék főtt rizst, és szárazzal etessük egyelőre. A párom az első 2 napon adott neki konzervet is.

Tegnap és tegnap előtt a séták alatt többször fészkelődött, és felvette azt a pózt, de aztán mégsem kakilt.

Olvastam, hogy a kutyáknak sok mindentől lehet hasmenése, de ha változik a kosztjuk, attól valószínűleg lesz. Mi mással etetjük, mint amit az Illatos úton evett. (Nem mondták, hogy egy darabig kapja azt). És ez nem sima hasmenés, hanem véres.

Ha folyamatosan ilyen probléma lett volna vele ott is, gondolom feltűnt volna. Lehet, hogy direkt elhallgatták, vagy nálunk alakult ez ki?

Mit adjak neki enni, vagy mit tegyek? Első kutyánk.

Tudok rá valamiféle "pelenkát" tenni, hogy a lakás mégse legyen olyan?

Orvoshoz csak szombaton tudjuk vinni.

Nagyon aggódon érte.



2013. jan. 3. 08:47
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jó :)
2013. jan. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
33%

Letelt a két nap amit ilyenkor várni szoktak, ráadásul azóta rosszabbodott. Ne haragudj de elég nehéz elhinnem hogy valóban látta orvos, vagy ha igen akkor ott valami nem oké. Egyépként nem mondta ha pl. 2 nap mulva nem javul akkor szeretettel vár vissza? (Mert esetleg nem jött be a rizses diéta amit az orvos tanácsolt) Egyáltalán legalább felhívtad hogy szóban elmondd? Kétlem hogy azt mondaná etesd rizzsel.

[link]

2013. jan. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Ha nagyon akarod beszkennelem neked azt, amit az állatorvos pecsételt az oltási könyvébe. Azt mondta, ha 1 hét után sem jön rendbe, menjünk vissza. És a 4 nap alatt volt teljesen normális széklete is, nem csak "problémás". Pl. tegnap is, ezért szerintem jogosan gondoltuk azt, hogy ez a javulás folyamata.
2013. jan. 3. 10:22
 24/37 A kérdező kommentje:
Mindazonáltal köszönöm a linket.
2013. jan. 3. 10:23
 25/37 anonim ***** válasza:
2013. jan. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

" Azt mondta, ha 1 hét után sem jön rendbe, menjünk vissza"


Lehetőleg másik orvoshoz vidd, mert ez nem orvos, aki ilyet mond!


Ha a 8. kerület közel van, akkor tudom ajánlani az Auróra utcában, Dr, Németh Zsoltot, nagyon lelkiismeretes orvos, mintha egy másik kérdésnél azt írták volna, hogy még mindig ő van ott, én tíz éve vidékre költöztem, de addig hozzá jártunk mind a négy kutyánkkal.


Kis OFF:

tápot én csak csemegének adtam a kutyáimnak, csirkefar-hát, marha tüdőt-lépet stb. főztem nekik, rizzsel tésztával, grétimixxel, és köszönték szépen, vígan eléltek táp nélkül, és negyed annyiba került a kajájuk.

2013. jan. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%

Most már mindegy, de azért megosztom, a tapasztalatom. Amikor ideiglenes kutyát hozok, nálam az első napokban fel sem merül más csak rizs, hisz tényleg gyakorlatilag minden mentett kutya hasmenéssel küzd. Aztán szépen fokozatosan elkezdek hozzá valamilyen sovány csirke vagy pulyka aprólékot adagolni (eleinte csak jutalomfalatnak, aztán már a kajájába is). És utána fokozatosan szoktatom át valamilyen kímélő bárányos tápra. Így is szokott gond lenni, de minimalizálható a probléma.


A másik, amit én láttam, hogy szinte az összes mentett kutya "egészségesen" jön ki a menhelyről, mert ott olyan stressz van, hogy nem mutathat gyengeséget, tartja magát.

És ahogy elkezd megnyugodni, oldódni, na akkor kezdenek el kijönni a mindenféle nyavaják, a köhögéstől a hasmenésen át minden. Tehát készülni kell állatorvossal.


Azért mielőtt itt parvó pánikot keltenénk, légyszi próbáld leírni, hogy hogyan és mennyire volt véres az a kaki. Mert simán lehet, hogy az erőlködéstől repedt meg egy hajszálér a végbélben, és az vérezte össze. Másképp néz ki, ha a bélrendszerből jön a vér, és az általában már inkább alvadt, feketés. Az is lehet, hogy a csont sértett fel valami.


És nagyon remélem, hogy a válaszolótársaim nem veszik el a kedved a kérdezéstől! Tudod, nagyon sok a felelőtlen gazdi, és nagyon sokunknak elfogyott már a türelme, de te bevállaltad a legnehezebbet és egyben a legnagyobb segítséget azzal, hogy az illatosról hoztál kutyát. Nagy kihívás, teljes más, mintha ideiglenes családból fogadtad volna be, épp amiatt, hogy ismeretlen a természete, a fizikai állapota, minden. Ne ess pánikba, és ha bármiben bizonytalan vagy, inkább kérdezz! Nehogy a lehurrogás miatt ne tudj meg fontos infókat, kezdő kutyásnak muszáj kérdeznie! Ne vedd zokon az osztást, tudd be annak, hogy mindenki erején felül küzd a kutyákkal, meg a sok felelőtlen gazdával, és nehéz türelmesnek lenni, de ne vedd magadra!


Kitartást, és sok sikert! Nem tudom merre laktok, de ha kell jó állatorvos, jelezd, mert sajnos köztük is nagyon sok a nem törődöm, tudatlan. Nehéz megtalálni azt, akiben meg lehet bízni.

2013. jan. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű mindegy milyen tápot adtál volna neki, akkor is lebetegedett volna.

Valószínű bélgyulladás. Jó fél év, 1 év mire helyre jön, legalábbis az én kutyám így volt. Fontos a kitartó diéta. Én rizst, csirkemellnyesedéket adtam főtt répával hónapokon át. Később átváltottam érzékeny emésztésre való tápra (Royal Canin vált be nekünk, másnak lehet hogy más segít). Aloe Vera gél reggel és este 1-2 evőkanállal. Probiotikum (Normaflore, illetve lehet kapni kifejezetten kutyáknak való probiotikumot, én az Zooplus.hu-n szoktam rendelni a tápppal együtt.) Amíg tartott a vérzés és utána hónapokon át 5-5 ml Ulcogant szirup reggel este evés előtt vagy után 2 órával, ami védőbevonatot képez a nyálkahártyán (fekély, felmaródás esetére). Illetve Quamatelt 20 mg-osat napi 2-szer evéskor, ez savlekötő.

Mindezt az állatklinikán tanácsolták. 20 kg-os kutyára való adag. Jó fél éven át adtam az Ulcogantot, Quamatelt, Normaflore-t. Aloe Vera kúraszerűen, de gyakran.

Helyrejött a kutyám, de már 9 éves és kicsit mindig érzékeny marad az emésztése már. Hozzáteszem, nálunk nem menhelyi probléma volt. Inkább drasztikusra sikerült a fogyókúra, plusz túl későn jöttem rá, hogy a kutyusom már idősnek számít (olyan lüke volt, mint kölyökként), és nem váltottam időben (7 éves kora körül) időseknek való tápra.

2013. jan. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Na, hazaértünk a dokitól. 3 fogaskerekű megálló le (zötykölődés és iszonyat hang), át a városmajoron. A széklete egész jó volt, mintha egy kicsit lett volna csak benne valami pirosas. El a dokihoz.

Kapott injekciót illetve bolus adstringenst írt fel neki. Továbbra is rizs + szárazkaja, virsli. Mivel habzsol, ezért többször keveset, és ez a sétára is vonatkozik.

Ha nem javul vasárnapig, akkor kell hívni. Kombinált oltást kapott októberben. Februárban kell menni arra, ami a betegségek ellen való.

Visszafelé megint kis hasmenéseset kakilt. Városmajoron át, 3 fogas kerekű felfelé, halálra volt szegény rémülve. Remélem megszokja, mert jó időben jönne velünk futni a Margit szigetre :)


Kedves Utolsó Két Hozzászóló!


Köszönöm a jó tanácsokat és a biztatást. Nem vettem magamra a válaszokat (lehet rosszul értelmeztem, de én a segítő szándékot olvastam ki a legtöbből :)) ), igazából csak az egyik hozzászóló hitetlenkedését nem értem, hiszen itt az ember név nélkül kérdez. Minek mondanám, hogy volt már orvosnál, ha nem lett volna?

Nem mondom, hogy százezer százalékosan előre felkészültünk a kutyafogadásra. Régóta mondogattuk már, hogy de jó lenne, lenne rá idő/pénz/szeretet, a lakók aláírását is megszereztük, hogy a hátsó kertbe, az erkélyünk elé egy kis kennelt csináltassunk neki, ha nyáron jobban érezné ott magát. Ez 3 éve egyéb okok miatt nem jött össze.


Most szilveszter előtt annyi cikket olvastam arról, hogy hány kutya tűnik el a tűzijáték és a petárda miatt, hogy úgy gondoltam, ha nincs is meg az összes, és legjobb dolog, ami a kutyának kell, akkor is jobb mindenkinek, ha december 30-án hozzuk el, és nem január 5-én, amikorra meglenne minden. Így egy kutyával több kapott még egy kis időt.

Tegnap kivettem a könyvtárból 3 könyvet, de ahogy itthon olvastam őket, szerintem sikerült a három legértelmetlenebbet kivenni :D Szóval holnap megyek vissza.


Szegény teljesen ki van, itt alszik mellettem. Annyira aranyos, remélem kigyógyul.


És tényleg köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 3. 13:59
 30/37 anonim ***** válasza:
64%
Jól tetted hogy elvitted a dokihoz , jó kutyusozást és hosszú életet kívánok (A KUTYÁNAK,NEKED IS !)sOK SZRENCSÉT TÜNDÉRI ÁLLATOK,TALÁN MÁR ÍRTAM A MÁSIK KÉRDÉSEDNÉL NEKÜNK IS VAN KETTŐ!ELNÉZÉST A NAGY BETŰÉRT NEM AKAROK KIABÁLNI CSAK ÚGY MARADT A GOMB ÉS BERAGADT!SZIA
2013. jan. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!