Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baj? Csupán öregszik?

Mi lehet a baj? Csupán öregszik?

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves kutyám és 1-2 napja kezdtem azt észre venni nála hogy megváltozott, olyan az ,,arca" mint aki beteg, vagy fáradt.. Egyébként semmi baja nincs, eszik rendesen, ugyanúgy mozog ahogy eddig. Annak a jele lehet hogy öregszik szegénykém? Amúgy kuvaszról van szó.
2013. jan. 3. 15:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Hát lehet,de ha nem vagy biztos benne hogy jól van akkor vid el állatorvoshoz!
2013. jan. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Hovarju ***** válasza:
76%

Lehet, hogy fáj valamije, de lehet, hogy tényleg csak öregszik.

Esetleg elvihetnéd egy általános kivizsgálásra, akkor is ha nincs baja, ártani nem árthat.

2013. jan. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Ha bármelyik állatom (2 cica 1 kutya) beteg, azt általában megérzem, még mielőtt tünet jelentkezne. Többször volt már erre példa. Képesek vagyunk velük ennyire összhangba kerülni. Lehet hogy tényleg van valami baja, higgy a megérzéseidben!
2013. jan. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy 8 éves kuvasz már nem számít fiatal kutyának, ő már öreg. Ezt el kell fogadni.
2013. jan. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk még halála előtt nagyon sokat fetrengett (pedig nem ez volt rá a jellemző), észrevettem hogy süket lett, és a hangja is megváltozott. Aktív kutya volt, és kb. 1 hónap alatt teljesen "megöregedett". Azért figyeljetek a jelekre! A mi kutyánknak nem volt "szép" halála, ha tudom hogy így következik be, inkább idő előtt altattam volna.
2013. jan. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Benne van a pakliban, hogy öregszik, igen. De ki tudja biztosan megmondani? Senki. Ezért én azért kíváncsiságból elvinném az orvoshoz, és ott elmondanám, hogy vizsgálja meg mindenét, aztán kész. Abból nem lehet gond, ha megnézeted.Nekem 7. éves lesz a kutyám tavasszal. Bizony ő is öregszik, mozgása, teste tartásából látszik hogy nem mai csirke már. De még szorgalmasan fekve ugyan, de őrzi a házat!
2013. jan. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy idősödő kutyának nem árt egy kis felülvizsgálat. Vérképet nézzenek neki cukorra, gyulladásra, tumormarkerre, stb...

Enyémek 9 évesek és nagyon hirtelen sorra mind a három átesett 1-1 súlyosabb betegségen. Érzékenyebbé vált az emésztésük. És azóta az arcuk nekik is más. De az egyik már jól van és újra ragyog a pofija, közel fél év betegeskedés után, szóval van összehasonlítási alapom, mivel testvérek. Alapból még ebben a korban is az a normális, hogy ne legyen beteges/fáradt az arca. Nem biztos, hogy nagy a baj, de az biztos, hogy valamije fáj. Talán csak kicsit nehezebben emészt, vagy az ízületei, de jelenthet közelgő nagyobb betegséget is. Az egyikük méhgyulladást kapott tüzelés után nem sokkal, megműtötték és azóta ő nem a régi. De bízom benne, hogy jobban lesz. Valahogy megkomolyodott:( Nagyon nehezen viselem, mert olyan hirtelen öregedtek meg. Egyik nap a réten sétálva döbbentem rá, hogy megőszült az arca. És nem vettem észre mikor:(

2013. jan. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk az enyémek spánielkeverékek, fiatalabbnak számítanak, mint egy 8 éves kuvasz.
2013. jan. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Erdélyi kopó 11 évesen kezdett őszülni, beteg lett, de meg is gyógyult szépen, viszont lelassult. Később megváltozott a hangja, rosszul hallott. Szépen örökre elaludt tavaly.
2013. jan. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Vmilyen izületi gyulladása tuti van de már 1-2 éve.. amivel nem nagyon lehet mit kezdeni és sántít kicsit.. De ugyanúgy szaladgál mint eddig..


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2013. jan. 9. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!