Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom, honnan vegyek...

Nem tudom, honnan vegyek kutyát, a többi lent. Seitenétek?

Figyelt kérdés
A barátnőm mindig mondogatja hogy az Illatos útról vigyek el (kölyköt szeretnék) egy pici Golden Retrievert, de szívem szerint inkább tenyésztőtől vennék. Nem vagyok szemét, szeretem a kutyákat és nagyon is sajnálom akik oda kerültek, de én - ha már egyszer lehet kutyám - álmaim kutyáját szeretném megvásárolni úgy, hogy érezzem, egészséges, tehát nem hajlamos betegségekre, stb. Szaporítótól nem veszek. Viszont fontos, hogy kölyök legyen.
2013. jan. 3. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Én teljesen megértelek, pontozzatok le, és igaz, ugyan hogy vannak menhelyeken is kiskutyák, de az álmaimkutyája érzéssel teljesen tudok azonosulni.
2013. jan. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel én is így voltam, és végül sok sok keresés után megszereztem álmaim kutyáját (tavaly nyáron)

Amikor sétálni viszem és másik ilyen kutyát látok, rögtön szembetűnik a különbség.

Nekem nem goldim van hanem bejglim :D (karácsony táján így nevezem) de tudok jó golden kennelt, ajánlom, hogy nézd át ha van időd.

Megéri mindenképp kennelből vásárolni. Az a helyzet, hogy, bár sajnáljuk a menhelyi ebeket, nekem nem kéne egy mindenféle bajt hordozó, idegroncs, lelki beteg fóbiás kutya.

na itt vannak a linkek, jó olvasgatást! Találd meg az álomkutyát! ((:

[link]

[link]

[link]

2013. jan. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a pécsi menhelyről mentettem meg álmaim kutyáját. Sovány, csontra éheztetett németjuhász kiskutya volt, azóta gyönyörű, hatalmas termetű lett. És teljesen egészséges.

Ha van pénzed, akkor szerintem vegyél tenyésztőtől. Nekem nem volt százezrem egy kölyökkutyára, szaporítótól elvi okok miatt nem veszek, ezért maradt a menhely. :)

2013. jan. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyről tényleg szép dolog elhozni egy kutyát, na de ha te golden-t szeretnél,kölyköt tenyésztőtől akkor nem szabad menhelyről hozni. Még pedig azért, mert ha ennyire konkrét elképzelésed van és az van, mert úgy írtad álmaid kutyája akkor igaz ugyan ha menhelyről hoznál ki nyilván megszeretnéd, de ettől még szerintem ugyanúgy vágynál egy kis kölyök goldenre, ez pedig nem jó a másik kutyának sem,főleg ha később mégis vennél egy kis kölyköt, biztos máshogy foglalkoznál vele,stb.

Szóval a te esetedben nem javaslom. Ettől nem leszel rosszabb, nem kell mindenkinek menhelyi kutyát választani.

Akinek nincs határozott véleménye arról,hogy milyen kutyát szeretne, nekik jó ha menhelyről hoznak ki kutyust.

Aztán ha meg lesz álmaid kutyája lehet később úgy fogod érezni szeretnél mellé még egyet, na akkor érdemes elgondolkozni, hogy nem fajtatiszta,tenyésztőtől vásárolt kutya legyen.

2013. jan. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Első: Örülök, hogy nem vagyok egyedül. De most tényleg, az utolsó válaszolónak is teljes mértékben igaza van (na meg a többieknek is, csak ő nagyon bőven kifejtette), mivel tényleg úgy érezném, hogy a Golden kellett volna. Egyébként a csajnak 3 kutyája van, ebből 2 befogadott, az utcáról..
2013. jan. 3. 18:03
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan vegyél tenyésztőtől kiskutyát és ne legyen emiatt lelkiismeret-furdalásod. Fajtatiszta golden kiskutyát nem találsz menhelyen és ha találsz is, ott nagy valószínűséggel van valami baki, ami miatt egész életében szívni fogsz vele. Ha nem bánod ajánlok néhány nagyon jó kennelt, többet közülük személyesen ismerem és tényleg nagyon jók:

[link]

[link]

[link] (őket nagyon ajánlom)

[link]

[link]

[link]

2013. jan. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na mondom én , legyen csak meg a golden-ed :)

Nem kell azzal foglalkozni mit mond az barátnőd, persze tök jó, hogy neki 3 kutyusa van , befogadott, de nem kell mindenkit rábeszélni menhelyi kutyára.

2013. jan. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon aranyosak vagytok:) De amúgy igen, már nagyon sokat gondolkoztam és tuti hogy a menhelyi kutyákkal van valami baki. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy tényleg sajnálom őket és szépek, de szerintem jó nekik ott.
2013. jan. 3. 20:21
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A menhelyi kutyáknak nem jó ott...hogy lehet ilyet mondani? Jártál már menhelyen? Nem feltétlenül lelki betegek, nem mindegyik, viszont, ha mégis, idővel ez elmúlik nála és hálásabb lesz, mint Te azt valaha is képzelted volna :) Egyébként meg teljesen megértem, hogy Goldit szeretnél tenyésztőtől, ha ez az álmod, akkor legyen ez :) Azt azért tényleg tisztázzuk, hogy a menhelyi kutyáknak NEM jó ott, hogyan lenne már jó? Volt már pár ideiglenesen nálam lévő talált, menhelyi kutya és cica is, ég és föld tud lenni a különbség...


Sok sikert és örömet a goldihoz :)

2013. jan. 4. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A menhelyi kutyáknak nem jó ott...hogy lehet ilyet mondani? Jártál már menhelyen? Nem feltétlenül lelki betegek, nem mindegyik, viszont, ha mégis, idővel ez elmúlik nála és hálásabb lesz, mint Te azt valaha is képzelted volna :) Egyébként meg teljesen megértem, hogy Goldit szeretnél tenyésztőtől, ha ez az álmod, akkor legyen ez :) Azt azért tényleg tisztázzuk, hogy a menhelyi kutyáknak NEM jó ott, hogyan lenne már jó? Volt már pár ideiglenesen nálam lévő talált, menhelyi kutya és cica is, ég és föld tud lenni a különbség...


Sok sikert és örömet a goldihoz :)



Megértem, hogy azt mondod, nem jó nekik ott mert igazad van, de nem szeretném, ha egy olyan otthonban nevelkedne, ahol vannak felületes emberek (nem magamra célzok, de inkább goldent szeretnék). egyébként igen, jártam menhelyen, a csömöri menhelyen néha önkénteskedek, mikor úgy jön ki. tehát ezt nem úgy mondtam, mintha egy leányálom lenne a menhelyen tartózkodás a kutyáknak. csak látom, hogy ott szeretetből olyan mérhetetlen dózist kapnak a gondozóktól, hogy boldog vagyok ha rá nézek valamelyik kutyára.

2013. jan. 4. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!