Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Városligetben összeszedett...

Városligetben összeszedett undormányok?

Figyelt kérdés

Elegem van abból, hogy időről időre beteg lesz a kutyám. A városligetben sétáltatom és eléggé bosszantó, hogy mindig van valami mert az emberek nem figyelnek a kutyáikra és megfertőznek mindent.

Fél éves a kutyám, de hihetetlen, hogy most is fosik kicsit de csak nagyon kicsit véres is volt.

Nemrég gyógyult ki egy bélgyulladásból (kb másfél-2 hónapja)

Holnap vihetem megint orvoshoz. Elég kemény pénzeket hagyok ott. Mit lehet tenni? Elég ha megszagol egy beteg kutyasz@rt amit nem szedtek össze. UNDOR!!!!!



2013. jan. 3. 17:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
én ugy tudom hogy nem a szaglástól hanem pl. a megnyalástól lesz beteg a kutya. lehet hogy ttéves az infóm, de amikor a kölyök kutyánál megkérdeztem miért nem baj hogy egy már oltott kutyával van viszont nem vihetem ki azt mondta az orvos hogy a kölyök kutya mindent megnyal és egy óvatlan pillantaban ha nem figyelek oda megtörténhet a baj. néhányszor saját felelőségemre levittem de aztán mondhatni meguntam mert szabályosan szinte az aszfalton volt a fejem állandóan mert felülről nehéz megítéln hogy szagolgat e avagy éppen óvatosan nyalogat valamit. nem csak a nagy dolog a fertőző hanem a kicsi is. volt hogy olvastam hogy kan kutyák előszeretettek megnyalják egy szuka pisijét. nos ha a tied kan, és ugyanezt teszi egy beteg kóbor kutyáéval akkor ott is a baj.
2013. jan. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
amúgy meg általában lehetőség szerint nemigen szoktuk ilyen undi dolgokhoz közel engedni a kutyát.
2013. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A dokim szerint, ha összeér az orra egy beteg kutyával, kakival, pisivel mivel nedves a nózijuk így táptalaja a baktériumoknak... és ott a baj. Ez kivédhetetlen mert egy kutya szagol... ez a dolga. Szuka kutyám van amúgy,de ki tudja miket szagol meg. Egy fadarabon amit megrágott egy másik beteg kutya azon is ott lehet bármi...

Tökre el vagyok keseredve. Tehetetlennek érzem magam pedig mindent megteszek, de elzárni nem zárhatom el a többi kutyától. Akkor boldogtalan lenne, ha nem játszhatna velük.

2013. jan. 3. 18:08
 4/13 A kérdező kommentje:
Persze nem engedem közel, ha látom, de nem pórázon van a kutya nonstop. El szoktam engedni, hogy hadd szaladgáljon... így kivédhetetlen. Nem láthatom minden másodpercben.
2013. jan. 3. 18:09
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyenge lehet a kutyád immunrendszere. Mi sokat jártunk régen a városligetbe, és sosem volt ilyen gondunk, most meg sokkal rosszabb helyen bandázunk esténként, és mégsem nyal be semmit. Azért ha ilyen gyakran beteg, az valamiféle gyengeségre utal.

Adsz neki valami immunerősítőt?

2013. jan. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kénytelen vagy más helyet keresni. Mégis, mit tehetnénk innen mi?

Ha ennyire érzékeny a kutyád, amíg nem erősödik meg, valami kevésbé látogatott helyet kell keresnetek.

2013. jan. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

mondjuk azt az oldalát azért megértem hogy tök gáz hogy más betegen viszi a kutyáját közösségbe. olyan ez mint amikor a gyerek hót beteg mégsem megy orvoshoz és mindenkit megfertőz oviban suliban.

az 5össel egyetértek. lehet hogy valami immunerősítő javítana a dolgon. a doki biztosan tudna ezen segíteni, hacsak nem pénzhajhász és neki állandóan az a jó ha beteg a kutya.

2013. jan. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Eddig az orvosunk sosem tett semmi lényegeset, mindig az ügyeleten kezelték ki amit ha pestiek vagytok, tudjátok, hogy nem olcsó.

Holnap viszem is dokihoz, ha nem mond semmi használhatót, akkor keresek mást, mert ez már sok.

Nem megoldást várok a gyakoritól, csak érdekel, hogy mások is járnak-e ilyen cipőben.

2013. jan. 3. 19:02
 9/13 anonim ***** válasza:

1 éves koráig nagyon ránk járt a rúd, ő is összeszedett minden betegséget, ami elkapható volt a környéken. A dokinknál kedvezményünk volt, olyan sűrűn jártunk hozzá, a vizsgálati díj felét kellett fizetnünk, volt h nem kért semennyit se. Én egy ideje BARF étrend szerint etetek (nyers étrend), ha érdekel, írok róla. Rendkívül megerősödött az immunrendszere és ez csak a pozitív előnyök egyike.

Amit mindenképp ajánlanék neked (ha nem is akarsz esetleg erre átállni), az az immunrendszer erősítése.

Ha tudsz, vegyél kecsketejet (ezt nyugodtan ihatják a kutyák, mert nincs benne laktóz), ill. minden nap 1 mokkáskanál almaecet 1 teáskanál mézzel összekeverve, ezt öntsd rá a kajájára!

2013. jan. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ha van időd privátban vagy akár ide is (hátha mást is érdekel) írhatnál, hogy te hogy etetsz BARF szerint mert ahány ház annyi szokás. Attól tartok ez a kis finnyás nem enné meg a nyers húst. Am beagle kiscsaj.

És köszi mindenkinek (:

2013. jan. 3. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!