Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lenne egy kérdésem 8 éves...

Molica32 kérdése:

Lenne egy kérdésem 8 éves kislányom szeretném meglepni egy kutyával valami kistestűvel az milyen felelősséggel járna?

Figyelt kérdés

2013. jan. 4. 14:46
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Jack russelt és spánielt semmiképp sem javasolnék.

Nem családi kutyák.

A jack tombol, ha nincs lefárasztva, és neki bizony marhára nem elég a napi 1,5 óra séta...

A spániel vadász kutya, öntörvényű, nem könnyű megnevelni.

Hiába szépek, nem a külső alapján kellene kutyát választani.

(Hacsak nincs kapacitásod még arra, hogy tényleg elvidd kutyasulizni és kutyás sportot is válassz.)



Azt pedig csak szeretném nyomatékosítani, amit előttem is írtak: egyik gyerek sem viheti egyedül sétáltatni.


Ha tudnád, hányszor támadná meg a kutyámat séta közben más kutya (német juhász méretűek is simán), ha én nem kergetném el...

Most képzeld el, hogy akár csak a 12 éves fiad sétáltatja az akármilyen, akármekkora kutyátokat, és nekiront egy német juhász, vagy akár egy kisebb kutya.

Mit tud csinálni a fiad? Áll, és nézi, ahogy széttépi egyik a másikat?

Vagy odanyúl, hogy szétválassza őket?

Egyik lelki trauma, másik egy harapás. (vagy több harapás, ami esetleg maradandó sérülést okoz...)

Még felnőttek is sokszor csak állnak és bámulnak, vagy csak visítoznak hasztalanul a kutyáik mellett...


Ha nekem lesz gyerekem, én tuti, hogy családi program keretében rendezem a napi sétát (ami egyébként tök jó megbeszélni a sulis dolgokat, egyebeket), de hogy egyedül 15-6 éves koráig nem viheti sétálni a kutyát, az fix.


Én fajtát nem vagyok hajlandó ajánlani, mert még a társasági és családi kutyák között is annyi hihetetlen jellemet ismerek, hogy én már nem skatulyázom így be, hogy a "mopsz az családi kutya"... frászt.

persze lehet, hogy ha ezek neves kennelekből lennének, tényleg a fajtajelleg szerint viselkednének...


Ha elmentek egy menhelyre és végig sétáltok a kutyák előtt (akik vagy be vannak zsongva, vagy fásultan gubbasztanak egy sarokban általában), az egyik kutyánál általában eltalál valami... én tuti azt a kutyát vinném haza.

De nem az alakját, színét, méretét kell nézni, hanem csak az arcát és a szemét!

2013. jan. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
A kutyasuli jó ötled, de oda se egyedül megy a gyerek, hanem veled együtt. Ott is te foglalkozol a kutyával, a gyerek csak megfigyelőként van jelen. Otthon is te készülsz a következő foglalkozásra, te csinálod a "házi feladatokat". Szóval ha ellenálhatatlan vágyat érzel, hogy legyen NEKED egy kutyád, akkor legyen, és mondhatod a gyereknek, hogy az övé.
2013. jan. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
én személy szerint nem ajánlom se a westit se egyébb más milyen terriert gyerek mellé főképpen nem első kutyának. Nagyon oda kell figyelni a nevelésükre, mert különben kezelhetetlenek lesznek. A kisebb testűvel sincs semmi gond, tőlem vittek el csivit 7 éves kislány mellé és nagyon jól megvannak, bagyon játékos kutyus, de ezt a tenyésztőnek előre kell jelezni, hogy milyen idős gyerekek mellé kerülne és akkor ő majd ajánl neked egyet (mi mindíg így csináljuk) mert tény, hogy nem minden csivi való gyerek mellé, de egy tenyésztő tud ajánlani nektek!
2013. jan. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
9es vagyok, én se konkrétan a westiere gondoltam, hanem annak a méretére, így az emberek be tudják azonosítani. Én inkább egy keveréket hoznék ki menhelyről, vagy fajtamentőktől egyet, de mindenkinek lelke rajta, honnan hoz el kiskutyát/nagykutyát, a lényeg, hogy szeressék:)
2013. jan. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Sok ember tapasztalatát osztom meg veled evvel kapcsolatba:

egy gyerek k*rvára tud örülni neki kb. egy hónapig, majd megunja, és rájön hogy neki annyira nem fontos a kutya, hogy e miatt legalább 1 órával előbb keljen fel, hogy megsétáltassa. Suli után meg szintén nem fogja, talál majd kifogást hogy most fáradt, tanul stb. Úgyhogy ha Te vállalod a felelősséget a kutya iránt (rendszeres séták, költségek stb) mind ez a gyerekek mellett, akkor hajrá. A kutya az egy állat, nem pedig egy tárgy, ami azért kellene az udvarba, hogy játszhassanak vele a gyerekek. Arra való a plüsskutya.

2013. jan. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én a westiet ajánlom, mert a jack russelnek nagyon nagy a mozgásigénye akik bent tartják és naponta nem sétáltatják 4 órát és lakásban tartják azoknak szionte mindent szétrág. A westie nagyon szereti a gyerekeket
2013. jan. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!