Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ország lakosai nem tartozna...

Az ország lakosai nem tartoznak semmi felelősséggel? Minden az éppen aktuális kormány hibája?

Figyelt kérdés
Komolyan érdekelne. Mindenki állandóan szidja a politikusokat, mondván, hogy miattuk megy tönkre az ország. Ez eddig ok, de néha elgondolkozok, hogy az ország lakosai nem éppen úgy tehetnek a rossz állapotokért?
2012. jún. 9. 23:26
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
És szerinted az ország lakossága miért tehetne arról,hogy egy ország tönkremegy a rossz vezetés alatt?Esetleg arról tehetnek,hogy évekig tűrik a politikusok által kiagyalt őrült törvényeket,és ezeknek eleget is tesznek minden szó nélkül.Na,arról ők tehetnek.
2012. jún. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
A legtöbb dolog nem a kormánytól függ. Teszem azt, akinek van munkája, maga dönti el, hogy abból a kevés pénzből hogyan él. Sajnos a magyarok irigyek és nagyravágyók, lusták de az eredményekért nem mindig mernek lépni is.
2012. jún. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon egyetértek veled. Nagy változások lennének itt, ha az emberek elkezdenének tisztességesen élni. Első lépésként kezdhetnénk azzal, hogy mindenki a TELJES fizetése után befizeti az adóját. (Persze azt is lehet, hogy nem, de akkor meg fogja be a száját, ha arról van szó, hogy az utak állapota romlik, az egészségügy, oktatás, stb. megy tönkre. Utálom, ha valaki nem fizet, de arra mindig alkalmas, hogy hőbörögjön, és a vezetésre kenjen mindent.) Ezenkívül van még jó pár dolog, amin az állampolgárok változtathatnának.



Hangsúlyozom, ezzel nem azt mondom, hogy a vezetésnek semmilyen felelőssége sincs - van, nagyon is sok, de mindenki először a saját háza táján söprögessen.

2012. jún. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Éppen ez az 71%, hogy semmibe nem kerülne lesöpörni őket ugyanis mi vagyunk többen. Izlandon meg merték csinálni, mégpedig békésen. Sajnos én nem vagyok jó szervező, de ha te az vagy és szervezel egy BÉKÉS tüntetést kb kétmillió emberrel én tuti ott leszek és még viszek is magammal néhány embert.

Majd meglátom hány forradalmár menne fel Pestre szakértői kormányt követelve. Pedig ej de szívesen megnézném, hogy Viktor, Feri vagy Péter továbbra is oly nagyképűen tolná e a nagy igazságokat ha meglátna vagy kétmillió embert a parlament előtt.

2012. jún. 10. 00:16
 5/10 anonim ***** válasza:
Az ország lakosai sajnos ilyen pártokat, ilyen politikusokat igényelnek. Olyan a kínálat, amilyenre kereslet van.
2012. jún. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

82%-os


Szerinted ez az adómennyiség,és annak bevétele még mindig nem kéne,hogy elegendő legyen?

Mégis mennyit kéne még nekik letenni?Talán az egész fizetésünket?Hát tudod mit?Egy nagy lófaxt!!

2012. jún. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért ekkorák az adók, mivel a dolgozó emberek egy része nem fizeti be az adókat, az ország fenntartásához viszont szükséges x mennyiségű pénz. Ezt csak úgy lehet megoldani, hogy a többiek meg egyre növekvő mennyiségű adót fizetnek be. Nem szeretem a mostani kormányt, de szerintem nincs túl sok mozgásterük, azért találják ki az egyre hülyébnél-hülyébb adójogcímeket.
2012. jún. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ide vezetett a sok évi feketézés, minimálbérezés, adócsalás. Pont, hogy az ország lakosai felelősek érte nagy részben, persze azért a vezetésnek is komoly hibái vannak.
2012. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az ország lakosai nem tartoznak semmi felelősséggel? Minden az éppen aktuális kormány hibája?"


A GYK-n tömegesen előforduló kádárista komcsi kisemberek szerint róluk a jó Állambácsinak lenne kötelessége gondoskodnia.

2012. jún. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nem szeretem a mostani kormányt, de szerintem nincs túl sok mozgásterük, azért találják ki az egyre hülyébnél-hülyébb adójogcímeket."


Talán ideje lenne elkezdeniük a kiadások és a redisztribúció csökkentését.

2012. jún. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!