Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kerti kutyából szobakutya?

Kerti kutyából szobakutya?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám, mudi féle keverék. Májusban lesz 1 éves. Nagyon játékos, kimegyek a kertbe már hozza a labdát, hogy játszunk. Elrúgom neki és mindig visszahozza. Kicsit kezelhetetlen nem lehet neki parancsolni, mert elkényeztettem, azt hiszi ő a főnök. de imádom, nem tudok rá haragudni. Ebben az évben el szeretnék költözni Budapestre és nem tudnék tőle elszakadni. Szerintetek meg fogja szokni a lakást? Attól félek, hogy nem tudom majd ráadni a pórázt, vagy ha sikerül is, nem tudom hogy fogom levinni sétálni. Lehet ő fog húzni engem, mert nem arra fog menni, amerre én viszem. És meg kell majd tanulnia, hogy akkor pisiljen, amikor lent vagyunk, ne a lakásban. Félek, hogy gondok lesznek vele, bár lehet élvezni fogja, hogy ott lesz körülöttünk és nem egyedül a kertben. Szerintetek?
2013. jan. 4. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz semmi gond. Az elején még bizonytalan lesz aztán majd mindent megtanul,megszokik és teljesen rendben lesz minden. De mielőtt elmentek tanítsd meg egy két dologra(pl.:séta) és akkor semmi gond nem lesz szerintem. Meghát még szinte kölyök biztos könnyen oda fog szokni.
2013. jan. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én most neveltem át egy kerti kutyát szobakutyává. A gazdái teljesen el voltak hűlve, mikor visszakapták (a költözés meg felújítás idejére volt nálam), hogy mennyire nyugodt lett, mikor egy hebrencs idióta volt, amikor megérkezett. Útközben még aggódtam is, hogy nálam felejtik, annyira nem tudták elképzelni egy panellakásban azt a kutyát, hiába mondtam nekik, hogy teljesen jól működik. A mindennapos séta hosszú pórázon, illetve később póráz nélkül ennyit számított, hogy egy elmebeteg hiperaktív állatból egy teljesen lakáskompatibilis kutya lett. Meg persze lettek szabályok felállítva, nem káoszkodásról szólt a kapcsolatunk, hanem rendesen fel volt építve. Ők ritkán sétáltatták, akkor is csak rövid pórázon; hiába volt kert, a kutya nem tudta kimozogni magát, a kapcsolatépítésük is kimerült abba, hogy simi-simi ezerrel. Szóval nem a kutyán múlik, komolyan.
2013. jan. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Ezek szerint még soha nem sétált. Én inkább attól tartanék, hogy félni fog a nagyvárosban, mert nem szocializáltad megfelelően és a nevelés is kimaradt, így benned sem fog tudni megbízni. Agresszív lesz más kutyákkal, vagy rettegni fog tőlük, megint csak azért mert szocializálatlan, neveletlen. És nem fogod tudni megfelelően lemozgatni, mert pórázról elengedni így nem lehet sajnos.

De egyébként az a helyes, ha magaddal viszed! Az, hogy veled lehet a lakásban, rengeteget fog segíteni a kutyán, a viszonyotokon is. Viszont nagyon ajánlom, hogy keress fel majd (vagy akár már most is) egy nagyon jó sulit, ahol a problémákat tudják kezelni, tudnak neked segíteni abban, hogy megfelelő legyen a viszonyotok. (Olyan sulit, ahol nem a munkán van a hangsúly és ahol mindig póráz nélkül zajlanak a foglalkozások. Ott garantáltan a kutya-gazda kapcsolat az első.)

2013. jan. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Leginkább én is a sétától félek, hogy nem tudom majd levinni, meg vergődni fog a pórázon. Elég nagy kertünk van, szóval a mozgásával nincs gond, annyit fut amennyit akar. Látszik a lábán, hogy izmos, mert minden nap fut a labda után. :)

Szakemberre én is gondoltam, lehet el fogom vinni, ha elköltöztem. Attól is félek még, hogy ha le is viszem sétálni, félni fog más emberektől, vagy ha leveszem róla a pórázt el fog szaladni, mert megijed az autóktól meg a járókelőktől. Remélem nem lesz vele nagy gond és meg fogja szokni a helyet. Addig is olvasgatok ilyen fórumokat,cikkeket, h mindent jól csináljak. Mondjuk nekem is meg kell majd szokni a nagyvárost, meg a tömeget, mert ez elég pici város. :D

2013. jan. 4. 16:51
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég a kert egyetlen kutyának sem. Rohangálni lehet, hogy tud, de az unalom, a dologtalanság, a stressz miatt termeli is az energiát, amit viszont nem tud lemozogni, ezért kell a kerti kutyáknak is a napi séta. Kezdd el most, ne ott legyen minden új a kutyának.
2013. jan. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
Már kölyökként is sétáltatni kellett volna! A kertben nem mozog eleget és új ingerekre van szüksége! Olyan, mintha egy 3-4 éves gyereket bezárnál a szobájába évekre! A kutyatartás felelősség, foglalkozni kell vele! Márpedig az, hogy kint van kerti dísznek és naponta max. egy órát labdázol vele, semmi! 24 órából 23-at teljesen egyedül van. Márpedig egyedül nem fog futkosni a kertben, mint egy idióta. Nem értem, miért nem lehet értelmesen, felelősen gondolkodni!
2013. jan. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az utolsónak üzenném, h vidéken nem szokás sétáltatni a kutyákat az utcán, mert mindenki kertben lakik. Én még sosem láttam volna, h pl. az utcából bárki vinné pórázon a kutyáját. Pesten más, mert ott muszáj levinni, h kint végezze el a dolgát. Mindenesetre ha költözöm mindent meg fogok tenni, hogy nálam lehessen és megszokja az új helyet. Ha kell el fogom vinni kutyaiskolába.
2013. jan. 4. 20:20
 8/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ha mindenki azt mondja, hogy ugorj a kútba, megteszed??

Ne a többiekből indulj ki. Nem a kert hiánya miatt kell a séta a kutyának, hanem a gazdival való közös akció, a többi kutyával való ismerkedés, játék, új szagok és ingerek miatt!

Budapest külső kerületében élek nagy kertes házban. A kutyám annyit fut, hogy ha kutyával mennek el előttünk, a kerítéshez fut és csaholva ugrál.

Emellett naponta kétszer!!! sétál. Lakásban csak alszik.


A helyedben már MOST elkezdeném beszoktatni a lakásba - éjjel és nappal, ha otthon vagy, vidd be magadhoz...tanítsd meg, mit tehet és mit nem.

Sétáltasd pórázzal először a kertben, tanítsd meg laza pórázon járni. Gyakorold kajával-játékkal a behívást. Aztán ezeket mind-mind a sétákon is gyakoroljátok.

Már most lehetne arra is szoktatni, hogy a lakásban egyedül nyugodtan pihenjen. Erre egy kimerítő séta után kerüljön sor először.


8 hónapos kb. a kutyád...még nem vagy nagyon elkésve a neveléssel!

2013. jan. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 ratata ***** válasza:
ha attól tartasz hogy a falusi kutyák megőrülnek ha kint sétáltatod akkor jogos a félelmed meg fognak őrülni.de akkor is mindenképpen oldd meg hogy megtanuljon pórázon sétálni mert különben pokol lesz vele a városban.én menhelyről hoztam úgy hogy még nyakörv se volt rajta soha mára pedig ugrál örömében ha hozom a pórázt:)nagyon tudja élvezni új területek felfedezését ha falu szélén laksz ne az utcafront felé vidd ki hanem ha lehetséges erdő/mező felé menjél vele hidd el hamarabb megszokja majd a sétát mint gondolod
2013. jan. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Lakásba sajnos nem hozhatom be. Van egy kazánházunk, ahol fűtünk meg a cipőket tesszük, oda néha bejöhet, melegedni. De a szüleim nem engednek állatot behozni a lakásba. :( Pedig én behoznám.
2013. jan. 5. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!