Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kerti kutyából szobakutya?

Kerti kutyából szobakutya?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám, mudi féle keverék. Májusban lesz 1 éves. Nagyon játékos, kimegyek a kertbe már hozza a labdát, hogy játszunk. Elrúgom neki és mindig visszahozza. Kicsit kezelhetetlen nem lehet neki parancsolni, mert elkényeztettem, azt hiszi ő a főnök. de imádom, nem tudok rá haragudni. Ebben az évben el szeretnék költözni Budapestre és nem tudnék tőle elszakadni. Szerintetek meg fogja szokni a lakást? Attól félek, hogy nem tudom majd ráadni a pórázt, vagy ha sikerül is, nem tudom hogy fogom levinni sétálni. Lehet ő fog húzni engem, mert nem arra fog menni, amerre én viszem. És meg kell majd tanulnia, hogy akkor pisiljen, amikor lent vagyunk, ne a lakásban. Félek, hogy gondok lesznek vele, bár lehet élvezni fogja, hogy ott lesz körülöttünk és nem egyedül a kertben. Szerintetek?
2013. jan. 4. 15:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, falun lakok, kevesebb, mint 2000 fős kis településen, a Szerb határ mellett, a szántóföld már az utcánk végén kezdődik. És képzeld, minden egyes nap viszem sétálni a kutyámat! És póráz nélkül, milyen rettenetes! Sőt, szombat, vasárnap kutyasuliba járok vele! És ettől biztosan idegösszeroppanást fogsz kapni, de kéthavonta megveszem neki a közel 7000 ft-os bérletet is, hogy be tudjunk járni a városba! Mert igen, a városba is hetente többször járunk! Ezt már nem fogod tudni felfogni sem, de a kutyám szoba kutya, annak ellenére, hogy hatalmas kertünk van! És minden nap dolgozok vele, gyakorolunk, tanítom, sőt, járunk versenyekre, vizsgázunk, eljárunk terelni, agility-zünk, nagy céljaim vannak vele!

Szerencsére már nem csak én, hanem több felvilágosult, értelmes ember is elkezdte nálunk sétáltatni a kutyáját. Bizony, ezt nevezik fejlődésnek. Egyszer majd talán téged is elér a szele...

2013. jan. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom ezen az oldalon, miért kell kioktatót válaszokat írni. Előtted mindenki normális tanácsokat adott.

De te egy nagyszerű ember lehetsz. Taníts kérlek! xd

2013. jan. 5. 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!