Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát keresek, milyen fajta...

Kutyát keresek, milyen fajta lenne jó nekem?

Figyelt kérdés
Hamarosan el fogunk költözni egy nagy kertes házba, és szeretnék egy kutyát. Kint a kertben van egy németjuhász és egy póni, szóval szoba kutyát szeretnék, valami kis testűt. Van egy macskám is, így előny lenne ha nem valami mániákus macska kergető lenne. Yorki és csivava nekem annyira nem tetszik, amit nagyon szeretek azok az agár félék. Mostani szomszédomnak van egy kutyája, nagyon kicsi fekete és vékony, mint egy agár. Nem tudja valaki hogy az milyen fajta? Vagy más fajtákat ajánlanátok? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2013. jan. 4. 19:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Whippet?

[link]

Agarak kis kiadásban mégsem olyan izgágák.

Ha tudsz vele eleget mozogni nem lehet gond.:)

2013. jan. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mozogni tudnék vele, mert mivel ez vidéken van fogok járni futni és majd jön velem mindkét kutya, esetleg ha nem megyek kiengedem a kertbe, elég nagy. Nem whippet, annál sokkal kisebb. Max 30 cm magas lehet és nem is olyan beszari mint a whippet, első találkozásnál már odajött hozzám és csóválta a farkát, a whippet ha jól tudom fél az idegenektől. Na meg nem is találtam tenyészetet Magyarországon.
2013. jan. 4. 19:21
 3/11 Kárpáti Balázs ***** válasza:
Szomszédod kutyája valoszinü egy olasz agár ő egy szobakutyus és kicsi
2013. jan. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kistestű agarak:

olasz agár (a legkisebb)

whippet

Azt tudni kell, hogy a szobakutyaságot nem az okozza, hogy mekkora a kutya. A vérmérséklet és a szőrminőség a meghatározó. A legtöbb agár nagyon jól elvan lakásba, rövid szőre miatt pedig nem is való kintre. Így szerintem nyugodtan választhatsz nagyobb méretű agarat is a lakásba. A szomszédod kutyája pedig valószínűleg valamilyen keverék lehet, de ha biztosra akarsz menni, kérdezd meg a szomszédodat.

2013. jan. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Most jutott eszembe, hogy a bedlington terrier szintén erős agár alkattal bír és elég kicsi is. :)
2013. jan. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kicsi kutyát szeretnék, mert ha nagyobbat vennék azt biztos kint tartanám a kertben, és a németjuhász mellé már nem akarok másikat. Nem bedlington, rövid fekete szőre van, de majd megkérdezem. Nem baj ha aktív típus, mert elég nagy a ház is, tudna napközben is mozogni amikor nem vagyok ott, csak ne legyen kártékony, mert elég értékes holmik vannak bent.
2013. jan. 4. 21:03
 7/11 A kérdező kommentje:
A szomszéd kutyája meg olasz agár. :)
2013. jan. 4. 22:09
 8/11 anonim ***** válasza:
Fekete cser, bátrabb, kicsi és relatíve mély mellkasa van, akkor lehet törpe pincher mondjuk.
2013. jan. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Rengeteg whippet kennel van MO-n, de ha beszarinak tartod, akkor talán jobb is ha Nem whippetet veszel. Az Agarak Nem házôrzôk, így nyilván Nem kell bátraknak lenniük az idegenekkel... Ellenben lakásban jól tarthatóak. BTW törpe pincherben is van félôs, úgyhogy ehhez szerencse is kell. Sok sikert hozzá!
2013. jan. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Last but not least: A kis olasz agár félôsebb, mint a whippi...
2013. jan. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!