Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez is szaporításnak minősül?

Ez is szaporításnak minősül?

Figyelt kérdés
Ha tegyük fel elméleti síkon, h 2 különböző fajta tenyésztőtől vett kutya, akik mindenre szűrve vannak, és pároztatják őket. Majd akarok 1 ilyet, ahol 2 különböző fajtát, akiknek a szükséges szűrései megvannak+tenyészszemle, és a kölyköket chpippeztetem, és megtartom az összeset, majd ivartalanítom a kicsiket és nagyokat is, ez szaporításnak minősül? Ha igen, akkor nem tervezek előre, még egyszer leírom, h ez még csak elméleti síkon van, még kutyám sincs.

2013. jan. 5. 17:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Két teljesen más fajta kutyát pároztatod az már szaporítás. Hiába van két különböző fajta akár törzskönyvezett kutyád. a kettejük kölyke korcs lenne.
2013. jan. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És akkor h tenyésztik ki az új fajtákat? Vagy h tenyészették ki régen a fajtákat? Valahogy így, nem? Persze sokkal több kutyával, gondolom.
2013. jan. 5. 17:56
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hivatalosan kell csinálnod, nem tudom, hogy megy ez, de biztos nem két fillér egy új fajtát kitenyészteni, engedélyt kapni stb...

Különben szaporítás.

2013. jan. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Miért, te minek neveznéd?
2013. jan. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 njnl válasza:
100%

Megpróbálom egyszerűen elmagyarázni.

Minden szaporításnak számít, ahol utódok jönnek a világra. Pont.

Tenyésztésnek nevezzük azt a tevékenységet, ahol előre meghatározott célok elérésére törekszünk a szaporítás során, dokumentálva, folyamatosan javítva a hasznos tulajdonságot.

Remélem érezhető a különbség.


A kérdésedet -ha jól értem- akkor akarsz mondjuk pl egy törzskönyves pulit, meg egy fajtatiszta vizslát, a kölyköket pedig ivartalanítva megtartod.

Ez szaporítás (ahogy minden utódnemzés az), mindez addig nem tenyésztés, amíg hosszabb távon, tehát nemzedékeken át nem folytatod ezt. (Mondjuk azzal a céllal, hogy létrehozz egy olyan fajtát amiben megtalálható a vizsla vadászösztöne, a puli terelőképességeivel egyetemben)

2013. jan. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 njnl válasza:

Még annyit, hogy előre nem kell engedélyt kérni az új fajta tenyésztéséhez!

Viszont amikor el akarod fogadtatni hivatalosan is az új fajtát, nagyon komolyan meg kell határozni az előnyeit, és a valós igényt rá.

2013. jan. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 kira kenzo ***** válasza:
8%
Kérdezném a válaszolókat hogy a tenyésztők nem szaporítók???????? Egy tenyészszuka 1év alatt 2x fial. tehát egy 5 éves szuka legalább 7 alomnak adott életet. És ti azokat szaporítózzátok le akinek a kutyája életében 1x fial??? Na erre adjatok választ.
2013. jan. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztőnél egy szuka nem fial 2 x 1 évben. Már itt megbukott az elméleted.
2013. jan. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ha 2x fialna egy évben folyamatosan akkor nem is törzskönyveztethetné a kölyköket. Megvan szabva, hogy egy szuka milyen időközönként ellhet, hogy a kölykei törzskönyvet kapjanak.


Alapból ezek keverékek lesznek ennyi, lehet célal létrehozni F1-es keverékeket pl az USA-ban ez nagy divat (bár nálunk ahol ilyen gondok vannak az állattartásban nem hinném, hogy ez szuper ötlet lenne) az ilyen F1 hibrideket viszont továbbtenyészteni nem lehet mert már bizonytalan lenne az utódlás. Általában különlegesen jó kutyákból szoktak F1 hibridet csinálni egy bizonyos cél érdekében pl valamilyen sport vagy munka. Ennek is megvan ám a maga tudománya és legalább olyan gondosan választják meg a párosításokat mint a fajtatiszta tenyésztésnél sőt talán még gondosabban

2013. jan. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Értettem, csak kíváncsiságból kérdeztem:) Mindent megtudtam, amit akartam, köszi.
2013. jan. 5. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!