Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámmal sétálok és egy...

A kutyámmal sétálok és egy ember hirtelen a kezével a kutyám felé nyúl ő oda kap a csávónak semmi baja, de ez nem minősül rossz viselkedésnek igaz?

Figyelt kérdés

csak kíváncsi vagyok erről mi a véleményetek olyan hirtelen nyúlt a kutyához hogy én is alig vettem észre ,pórázon láb mellett jött a kutyám, amúgy kistestű...soha nem harapott meg senkit csak aki hirtelen nyúl felé azt megkapná de nem engedem..de vannak emberek akik direkt cukkolják és mindig nyúlnak felé ,mondom hogy megfog harapni de csak azért is csinálják..


de ez egy ösztönös dolog a kutyáknál vagy vmi viselkedési zavar?

bár szerintem ösztönös ,főleg egy kistestű kutyánál akinek minden ember nagy..


2011. nov. 22. 16:06
 1/7 Akiteki ***** válasza:

Én is megijedek, ha valaki hirtelen felém kap. Ez nem viselkedési hiba egy kutyánál.

Én biztos hogy megharapnám, ha valaki cukkolj a kutyámat. Legközelebb próbáld ki:))

2011. nov. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem hiába kell először megszagoltatni magunkat a kutyával. Kutyánál természetes reakció, hogy ha hirtelen hozzányúlnak, akkor agresszív lesz.
2011. nov. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

akkor jó :)

egyszer volt hogy nem teljesen engedtem oda a kutyámat csak egy kicsit egy illetőhöz aki cukkolta és úgy megijedt ,mert a kutyám ugatott is hozzá:)


nem tudom egyes embereknek mért jó hogy cukkolják a kutyát azért mert kistestű biztos nem bánt vagy mi ? ha egy német juhászom lenne azzal meg nem mernék csinálni az biztos :D

2011. nov. 22. 16:17
 4/7 anonim ***** válasza:
De, szerintem ez rossz viselkedés. Méghozzá az idióta ember részéről. Nekem is volt hasonló esetem már néhány.
2011. nov. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyámat elkönyvelik agresszívnak, tacskó keverék, és megsimogatják a hátát anélkül, hogy előtte megszagoltatták volna magukat. Aztán csodálkozik, hogy morog és ugat rájuk.
2011. nov. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Semmi baj a kutyussal. Először meg kell kérdezni a gazdit meg lehet-e simálni. Aztán megszagoltatni a kezed a kutyával, s ha jelzi hogy oké, pl. csóvál vagy legalábbis nyugodt marad lehet simogatni. Én akkor is kedves, nyugodt hangon szólok. Nem a gazdihoz, a kutyához! :)

Volt hogy megkérdezte a kisgyerek megsimogathatja-e a kutyámat. Mondtam igen. S mikor nyúlt felé meg akarta szagolni a kezét a kutyám, az meg folyton odébb vitte a kezét mindenáron a háta és a feje teteje felé nyúlkált. A kutya nem bántotta, de mondtam neki, előbb tedd a kezed az orra elé, ő így ismerkedik meg veled.

2011. nov. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyámat is cukkolni szokta néhány hüje gyerek pedig az egy nagy rottweiler csak arról feledkeznek el hogy akár el is engedhetém
2011. nov. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!