Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit javasolnátok az illetőnek,...

Mit javasolnátok az illetőnek, és mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Mit javasolnátok az illetőnek,és mi a véleményetek?


Elmesélek egy történetet, ami egy barátommal történt meg. A kérdést azért teszem ki, hogy ő is lássa mások mit gondolnak (elküldöm neki a kérdés linket). Az a vád ért, hogy én nem értek hozzá (mivel még kutyám soha nem volt és most sincsen).


A történet röviden: Nem rég kiköltözött kertes házba az illető, és dec.24-én felhívott, hogy segítsek neki kutyát találni még ma.Én visszautasítottam a magam furcsa módján, mondtam neki "ez nem fog sikerülni". Ő saját kezébe vette a dolgokat, sikeresen talált is egyet és ingyen kapott egy alig 3 hónapos NJ keverék kölyköt (A kutyának se chipje, se oltása nincsen!). Ma elmesélte nekem, hogy jött hozzájuk látogatóba egy ismerős - természetesen a kutya számára idegen-, és megijedt tőle, utána morgott rá, végül maga alá pisált. Mindezt vicces formában, mint egy jó poént.


Ettől én rendesen kikeltem magamból, mert szerintem ez nem normális viselkedés és a jövőben veszélyezteti a 4 gyerekes családját. Ez a kutya saját meglátásom szerint ideggyenge!


2013. jan. 5. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nevelés kérdése, amiatt, hogy egy idegentől megijedt a kiskutya nem kell feltétlenül az utcára dobni. Ilyen korban kezdenek kicsit bizonytalanabbá válni a kiskutyák, lehet bántotta egy olyan ember, mint akitől megijedt. Neveléssel bármilyen kutyából jó kutyát lehet nevelni, mondjuk az tény, hogy egy gyenge idegrendszerűből nehezebb.
2013. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy ideggyenge. Egy négyhónapos kutyaölyöknél teljesen normális, ha izgatottságában becsurrant egy picit. Az oltásokat viszont -most, hogy vége az ünnepeknek- el kell kezdeni intézni, chippel együtt. Az ismerősöd olvasgasson kicsit a kutyanevelésről, a falkavezérségről.
2013. jan. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Egy 3 hónapos nj keverékből még azt nevel amit akar.Hozzáállás kérdése.Túltenyésztett,ideggyenge kutyák inkább a fajtatiszta divatfajták között van.Ahol nem nézik a szülők betegségeit,természetét,sőt még a rokoni kapcsolatokat sem.Így egyes örökletes nyavalyák is halmozottan jelennek meg az utódokban.Egy keverék szerintem ebből a szempontból jobb helyzetben van.Foglalkozni kell vele,tanítani,szocializálni.Minél többet legyen a kutya a családdal.Ha csak lehet vigyék mindenhova magukkal és nem lesz gond vele.
2013. jan. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező. A KUTYA NEM EMBER! És nem ideggyenge a kiskutya... Egyszerűen féltette a területét valószínűleg izgatott volt. Jó házörző lesz, ha rendesen nevelik. Miért veszélyeztetné a családját?!
2013. jan. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A bepisilés egy teljesen normális reakció kölyökkorban. A kutyák nyelvén ez az alázat jele. Tehát, a kutya megijedt az idegentől, megmorogta őt, ám mikor látta, hogy az nem ijed meg (sőt, talán kissé mérges is lett rá), engesztelésül csurgatott egy kis pisit. Ennyi. Vigyék barátságos emberek közé, s ha bepissant, ne foglalkozzanak a pisivel, de a kutyát is egy kicsit hagyják megnyugodni. Találkozzon sok gyerekkel, a gyerekek játszanak vele, simizzék, s nem lesz itt semmi baj. Az ideggyengeség nem így mutatkozik meg.
2013. jan. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
én ezt nem tartom jó viselkedésnek. egy egészséges kiskutya érdeklődő, inkább ugrál az idegenekre, ha ugat is az még belefér, de nem pisil be. nyilván joga van megijedni, de ilyenkor azt nézzük, hogy a kiskutya ki is jön-e belőle. Ha családban él , és kellőképpen foglalkoznak vele, akkor az otthoni dolgokba nagyon szépen bele fog szokni, és a család nem fog észrevenni rajta semmit. Ezt a problémát elég jól lehet kezelni, akkor szokott gond lenni, ha magasabbak a követelemények a kutyával szemben, mert hiába teszed rendbe az egyik dolgot, egyszerűen kijön valami más.
2013. jan. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

tény hogy első hallásra nem teljesen megszokott ez a viselkedés (a kölykök általában játékosak) de nem szabad figyelmen kívűl hagyni hogy a 3 hónapig milyen élete lehetett. ha teljesen elzárva nyilván ijedősebb egy kissé, szintén azt is nagyon jól megmondták hogy a kölyköknek van egy ijedősebb, óvatosabb korszaka is.

namármost, egy kölyöknél még egyáltalán (főleg ilyen fiatal korban) nem szabad rámondani hogy ideggyenge, vagy agresszív vagy bármi más. ugyanis ez változhat , alakulhat illetve adott esetben ki is nevelhető. ha már felnőtt korban van (elmúlt jócskán egy másfél éves) akkor már lehet némileg skatulyázni a kutyát hogy éppen milyen a jelleme.


azt sem vetted figyelembe hogy ez a kiskölyök nincsen ott még egy hónapja sem (ha dec.24től számolom), a minimum átlagosan még egy felnőtt kutyának is két hónap szokott lenni hogy megszokják új környezetüket! nem tudhatod, lehet hogy két hónap múlva le sem lehet majd vakarni olyan kis hebrencs lesz.


személyes véleményem pedig az hogy a gazdi sokkal jobban tette hogy nem tulajdonított neki nagy jelentőséget semmint hogy kiakadt volna úgy mint te, ezzel esetlegesen rögzítve a kiskutyában ezt a viselkedést. elnézést kell kérned tőle amiért olyan komoly dologról alkottál neki súlyos véleményt amiről saját bevallásod szerint sem igen lehet sok tudásod, tapasztalatod. hiszen ennek ellenére igen nagy vehemenciával kiálltál a véleményed mellett és ha esetleg a gazdi hallgat rád, lehet hogy maradandó károsodást értek el a kutyában, vagy megválik egy olyan kutyától ami esetleg élete legjobb blökije lehet.

persze tisztelem és becsülöm benned hogy végül megkérdezted mások véleményét ha még nem is a véleménykinyilvánításod előtt történt.


a kedves gazda pedig mihamarab oltassa a kiskölyköt, illetve a chipeltetés is nyilván nem maradhat el.

2013. jan. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!