Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A moszkvai őrkutya jó házőrző?...

A moszkvai őrkutya jó házőrző? Mondanátok róla 1-2 tulajdonságot?

Figyelt kérdés
pl:szaglás,szelídség stb...
2013. jan. 6. 10:16
 1/10 A kérdező kommentje:
ja és ki jön más állatokkal?
2013. jan. 6. 10:17
 2/10 A kérdező kommentje:
ja és milyen okos?ez még érdekelne:D
2013. jan. 6. 10:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Én csak egyetlen esetet hozok fel. Ismerősöm és a párja kis kan moszkvait vittek haza első kutyának. Nem tudom miért pont emellett a fajta mellett voksoltak. Jó házőrzőt akartak, megkapták. Nem akartak lutrit, nagyon jó tenyésztőt kerestek, kaptak is egy piszok kemény kutyát, akivel nem tudtak megfelelően bánni. Most 3 éves, még midig ivaros. A férfit összesen 4 alkalommal harapta meg, 4 alkalommal rohantak a kórházba (bár már fél éve beszéltünk utoljára, azóta lehet, hogy több baleset is volt.) A barátnőmet még nem támadta meg, de ő nem is mer foglalkozni a kutyával. Pórázon, szájkosárban sétálhatnak. Azon szukákkal jól kijön, amiket kölyök kora óta ismer, semmilyen másik kutyával. Idegenek nem léphetnek be a kertbe, csak a ha kutyát elzárják és kikötik. Ez persze olykor veszélyes a saját gazdinak is.
2013. jan. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az előttem szólóhoz.

A kertbe nem mennek be idegenek ? Na ez a Moszkvai őrkutya ! Négyszer harapta meg a saját gazdáját , ez érdekes történet....Még nem hallottam , hogy Moszkvai meharapta volna gazdát,az enyém nem harapta meg a kistestű kutyát , pedig az belekapott a szájába , csak meg egyengette de ha harapna akkor a kicsi meg is halna.

2013. jan. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal mindegyik etetéskor történt. Mint írtam, teljesen kezdők, a kutyát agyon kényeztették kölyök korában.
2013. jan. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az biztos , hogy nem kezdő kutyásnak valóak a Moszkvai őrkutyák . Ezt olvastam is róluk és tapasztalom is. Viszont én azt is tapasztalom , ezeknek aranyból van a szívűk a gazda iránt. Nem csak örömet látok rajta amikor megjövök de még humorkodik is az embernek . Nem lehet mosoly nélkül hagyni , bemegyek a házba , ez a vihánc elmúlik és bömböl a ház előtt menőkre. Szerintem nem csak 3 kutyából kovácsolták össze a Moszkvait , van ezekbe egy kicsi oroszlán vér is. :)
2013. jan. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Zoli1955 ***** válasza:
A mi moszkvai őrkutyánk most két és fél éves. Soha senkit nem harapott meg. Ha valaki ismeretlen jön be a kapun, akkor egyszerűen elé áll, s nem engedi tovább. Előfordult az is, hogy egyszerűen megfogta az illető kezét a szájával, de akkor sem harapta meg. Az felnőttek általában megijednek tőle, de ez csak a testméretétől van. Időnként nagy ugatásokat rendez, de ez általában a ház előtt elmenő más kutyáknak szól. Nyáron a nagy melegben meg semmi sem érdekli, csak az, hogy hűvös helyet találjon (általában a légkondícionáló alatt szokott tanyázni).
2013. szept. 3. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
ha határozott kemény ember vagy akkor lehet moszkvaid, vagy is akkor is lehet ha nem vagy az de akkor meg szívtad vele, ezt a kutyát faszán a ruszki hadsereg tenyésztette ki, ha jó házőrzőt akarsz akkor megkapod, 1 éves koráig akit be akarsz engedni azzal naponta kell hogy találkozzon, különben bukó aki be akarna jönni. Szaglása tökéletes azt a foltos kopó fajtától kapta, és nem szelíd, de aki törődött vele kiskorától nagy koráig azt megvédi
2013. okt. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Zoli1955 ***** válasza:

Nekem szintén 3 éves hím moszkvai őrkutyám van, nem túl drága tenyésztőtől. A kutya olyan mint egy bárány, soha senkit nem harapott meg, jól megvan a család cicájával, még azt is tűri, hogy az a farkával játszon (harapdálja).

Viszont soha nem tartottuk bezárva, sem láncra kötve. Az idegenekkel kissé bizalmatlan. Egy ismerősöm bejött a véletlenül nyitva hagyott kapun, a kutya a testével neki nyomta a falnak, a férfi ahányszor csak megmozdult a kutya rámordult. Kb. 15 perc múlva szabadítottam ki a szorult helyzetéből, sajnos addigra összepisálta magát a félelemtől, de ezen kívül semmi baja sem történt. Ahogy a kutya látta, hogy barátságos vagyok az illetővel elengedte, s lefeküdt a homokba, tovább nem foglalkozott vele.

2014. szept. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Csepleő László válasza:
Már régóta foglalkozok nagytestű kutyusokkal Bernáthegyi és Moszkvai őrkutyákkal,de még eddig 20-év alatt egyszer sem harapott meg még evés közben sem,pedig nemegyszer kivettem a szájából a csontot vagy húst mikor azt ette,még nem is morgott rám, a feleségemre sem.Jelenlegi moszkvai őrkutyám nagyon erős,nagyon fürge,de nagyon goromba is minden,nem családtagra,kutyára,macskára,emberre,de ez az igazi HÁZ és GAZDI őrző,aki ide bemerne jönni az ki biztosan nem menne ki még a kutyának nem szolnék. A háztetőt is bejárja ellenőrzi pedig kb;80-kg-os. Csak jót tudok róla mondani,de viszont sokan összetévesztik a Bernáthegyivel,ami nagy bukta,pedig a bernáthegyi sem megbizható,ezek az igazi kutyusok,Házőrzők.
2014. dec. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!