Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak a 10 hónapos malamut...

Mit adjak a 10 hónapos malamut fiúcskámnak játszani?

Figyelt kérdés
Az az igazság,hogy néha rá jön ilyen rombolhatnék és akár mit veszek neki,mindent szétszed!Vettem ilyen vastag kötelet is ami majdnem olyan vastag mint a karom,de darabjaira szedte,labdákat egy halommal de azokat is szétszedte!Amikor sétálunk(2-3 órát!)akkor minden oké,de amint haza érünk szinte tombol,ez kb fél óra!És hogyan tudnám leszoktatni arról,hogy ne szedjen szét semmit ha elmegyünk otthonról!A bútorokat és mindent amit elér szétszaggat!Sajnos nincs kerítésünk és az az igazság,hogy megkötni nem akarom,de szökős!

2013. jan. 6. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogy sétáltok, szabadon van vagy pórázon?

Egyébként a fizikai fárasztás nem sokat ér önmagában (persze kötelező!), de szellemileg is dolgoztatni kell. Tanítsd, gyakorolj vele, akár vegyél neki interaktív játékot, stb.

2013. jan. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
sajnos nem tudom szabadon engedni csak kutyafuttatóban,mert nem nagyon fogad szót!Milyen interaktív játékokra gondolsz?Szellemileg is szoktam vele foglalkozni,de szinte állandóan el bohóckodja állandóan pacsizik ha mondok neki valamit,emelgeti a lábát.
2013. jan. 6. 17:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Például ilyen játék: https://www.youtube.com/watch?v=eLzJfeVcWPU


Hogy tanítod? Milyen módszerrel?

Egyébként nagyon ajánlom, hogy keress fel egy jó sulit, olyat, ahol nagy hangsúlyt fektetnek a kutya-gazda kapcsolatra (ennek következtében persze a behívásra is) és az életmódra. Olyan sulit, ahol minden foglalkozás szabadon, póráz nélkül zajlik.

2013. jan. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon jó ez a játék!De nekem olyan kéne amivel egyedül is játszhat amikor nem vagyok otthon mivel akkor szokott rombolni,amivel lekötheti magát ha egyedül van!Sajnos amikor elmegyek otthonról azt nem igazán viseli valami jól.Kutyasuli nem lenne rossz neki,de sajnos olyan helyen lakok,egy hegyoldalban ahol nincs ilyen suli,ha van is akkor az több 10 km-re van tehát valahogy egyedül kéne megoldanom!Hogyan tudom megtanítani,hogy ne szaladjon el és póráz nélkül közlekedjen mellettem?
2013. jan. 6. 18:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Megfelelően kell nevelni, és sokat kell vele foglalkozni, mert a malamut nem szeret unatkozni, kölyökkorában pedig minden kiskutya pusztit :) Nincs olyan kiskutya sajnos, ami csak ül szépen , és nem csinál rosszaságot. Egy idő után kinövi ezt a rosszcsontoskodást :) Futtasd sokat,és még az elején tanitsd meg neki mit szabad és mit nem, mert a malamut egyébként is nagyon öntörvényű, de ha megtanulja mit nem szabad , akkor később nem lesz vele nagy gondod! És ne felejtsd el , hogy egy nagyszerű fajta kutyud van! Sok sikert!
2013. jan. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Amarok ***** válasza:

Látom , te sem a megfelelő fajtát választottad magadnak!

Kutyaiskola nélkül is meg lehet ( KELL ) tanítani a malamutnak az alapvető engedelmes gyakorlatokat!

Következetesnek kell lenned!

A rombolásnak több oka is lehet , de valszeg unatkozik a kölyök.

Nem nagyon bírja a malamut az egyedüllétet és talál magának elfoglaltságot.

De az , hogy minden játékot szét rág az szinte teljesen természetes ! :)

Nálam az 5 malamutból csak 1 van aki tényleg szépen eljátszik a játékaival , a többi darabokra szedi 1 percen belül a legkeményebb anyagból készült játékot is! :)

A malamut nem szökik onnan ahol jól érzi magát , megkapja a számára megfelelő gondoskodást és szeretetet!

A kölyköket én jutalomfalattal nevelem . Minden ruhám zsebe tele van jutifalattal , és ha hívom és odarohan hozzám akkor kapja a falatkát!

Ezt a módszert javaslom és rengeteg foglalkozást!

Vidd el futni , hogy a felesleges energiáját kidolgozhassa magából.

Amit viszont jól teszel az az , hogy nem kötöd meg! :)

2013. jan. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hogy nem a megfelelő kutyát választottam????????Gondolom te sem úgy kezdted,hogy mindent tudtál,gondolom te is bakiztál az elején!Az meg,hogy szökik nem azért csinálja,mert nem érzi jól magát hanem jobban érdeklik a baromfik a szomszédba,és volt már zűr belőle,mert egy nyulát el is kapta!Ha kitombolta magát haza jön,de nem akarom,hogy összeverekedjen más kutyákkal!Szerintem meg napi 3-óra séta az erdőbe elég neki,ami meg az egyedül létet illeti csak pár órát tölt egyedül nem fél napokat és van mellette 2 német juhász is!Velük semmi problémám nem volt!
2013. jan. 20. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!