Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a külömbség az alasky...

Mi a külömbség az alasky malamut és a husky között? Mert nem tudom pontossan milyen van nekem! De lehet hogy a kettő keveréke!

Figyelt kérdés

Végig huskynak gondoltam, de ma láttam egy videot a youtube-n (101 nagykutyába) és hogy a husky nem tud ugatni a malamut meg igen (vagy forditva van?)

És azért kételkedek ebben, mert multkor sétáltatás közben találkoztam egy emberrel aki a kutyámra 2-3 évet mondott, miközbe csak 6 honapos. Vagy lehet hogy csak nagyon van etetve, és nagyobra megnőt husky?



#husky #malamut #siberiai #alaskai
2012. dec. 26. 22:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem rendes tenyésztőtől hoztad, akkor igazából bármi lehet, hibás husky, hubás malamut, vagy bármelyiknek a keveréke, esetleg valami teljesen másnak a nagyon hasonlító keveréke. Nézz fajtaleírásokat, fotókat, itt a teljes internet, a google segít rendszerezni, menni fog.

De amúgy mindkettő ugat, ha akar.

http://www.youtube.com/watch?v=zbO_40eccWg

http://www.youtube.com/watch?v=MQbzyWPXvQw

2012. dec. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Egyik sem, a kutyád keverék. Lehetne ragozni, hogy husky vagy malamut jellegű mix, de nem változtatna a tényen, hogy keverék. Kár ezt tovább ragozni.


Egyébként ne etesd túl! Inkább legyen soványabb, mint kövérebb, főleg így kamasz korban, hogy az ízületeit ne terhelje meg még a plusz kilók is. Így is könnyen lehet, hogy dp-s. A maláknál sajnos nagyon gyakori, de a husky-knál is előfordul, ahogy minden nagyobb testű kutyánál.

2012. dec. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy szép példa, hogy miért nem szabad szaporítótól kutyát venni. (ha befogadtad, akkor nem szóltam) A kutyád egy keverék, elég szomorú ha ezért pénzt adtál ki 6 hónapja :(

Sok szaporító sem tud különbséget tenni Szib. Husky és Malamut között.

A Szib. Husky is megtud tanulni ugatni, bár azért kicsit másképp hangzik nála, mint más kutyáknál.

Egyébként nagyon sok különbség van Husky és Malamut között, ha jó helyről származna a kutya, tudnád, és többé sosem tévesztenéd össze.

Amúgy tudsz képet mutatni a kutyádról? Kíváncsi vagyok.

2012. dec. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Akiteki ***** válasza:
A törzskönyve különbözteti meg őket. Abban le van írva, hogy milyen fajta. Ha olyanja nincs neki, akkor keverék.
2013. aug. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sok különbség van a Husky és Malamut között. Ha egyértelműen nem lehet megkülönböztetni, akkor keverék. Ostobaság, hogyha nincs neki törzskönyv, akkor az keverék! Ettől lehet fajtatiszta, csak a veszélye áll fönn, hogy nem az. Ha "biztos helyről" származik, nem akarod tenyészteni... ne menjünk bele!


Kép nélkül nem tudok rá mit mondani, de az, hogy 2-3 évesnek gondolják a 6 hónapos kutyát, az vagy hozzá nem értés, vagy valami nagy galiba.

Túletetés = túlsúly, nem nő tőle nagyobbra, mint kellene. Veszélye azonban sok van. Ne etesd túl a kutyád!

2013. okt. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Alaszkai malamut lényegesen nagyobb mint a husky.kb 2x akkora
2015. júl. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!