Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknak van "igazságérzetük"?

A kutyáknak van "igazságérzetük"?

Figyelt kérdés
Lelkük van, és éreznek is, amit sokszor látni az arckifejezésükön. Féltékenyek, önzőek, akaratosak, színművészek is, és éppen ezért gondolom, hogy van nekik igazságérzetük is. Nem hinném, hogy mindent csak ösztönből csinálnak. Végül is a farkasfalkában a törvények is valamiféle igazság szerint működnek, amit a falkavezér határoz meg, és aszerint osztja le a feladatokat, ezek szerint alakul ki a szerepleosztás is köztük. szerintetek? esetleg példák?

2013. jan. 6. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
nemhiszem.
2013. jan. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%
A falkavezér is ösztönből cselekszik. Létfenntartás az alapja mindennek. Utána a faj tovább vitele, vagyis a szaporodás.
2013. jan. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Jó kérdés.. állatgondozó lévén azt kell mondanom, hogy nincs. Kutyatartóként viszont azt kell mondanom, hogy nagyon is van. Kertes ház, két kutya (egyik nagytestű, másik kistestű... tipikus erre fele ez a felállás :D) Természetesen a falkavezér a nagy, de a kicsi ezt nem mindig fogadja el, és állandóan feszegeti a határokat. Ha a kicsit simogatni meri valaki kicsit is tovább meg dögönyözni, akkor a nagyobb három-négy méterről néz, és irigykedve ugatni kezd egy idő után, ha meg odahívod, addig nem hajlandó odamenni, amíg a másik ott van. Tehát vagy nekünk kell odamenni és megbékéltetni egy simivel, vagy a kicsinek eldobni egy labdát, hogy elmenjen, és már jön is a nagy. Amúgy elvannak egymással, de nem bírja elviselni a nagy, ha több figyelmet kap a kicsi, ami csak azért van, mert az többet rohangál, meg ha lehajolsz bekötni a cipőd, az már ott van azonnal a kezed alatt... De lehet, hogy ez szimplán csak irigység..??
2013. jan. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
macskáknak is van
2013. jan. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekünk is kettő van, és mint "jó gyerekek" között próbálunk igazságosak lenni köztük, nem kivételezni egyikkel sem, ami pedig elég nehéz, hogy egyik se érezze magát hátrányban, vagyis igazságtalanul. Egyenként hordjuk le őket, és a lemenetelnél mindig nagy harc van, lelkiterror, mindent bevetnek, hogy "ő legyen a választott" aki először megy. Aztán néha egyiket visszük, néha a másikat, de mivel a kislány kevésbé bírja visszatartani, többször a kan kutya "szívja meg" igazságtalanul. A tejfölös doboz a másik sarkalatos pont. MIndig megkapják a tejfölös dobozt, hogy kinyalogathassák, és szétrághassák. De attól függetlenül, hogy persze mindig minden egyes esetben bepróbálkoznak, hogy ő nyerje el a kegyeimet, valahol tudják, hogy az előbb ő kapta, tehát most a másiknak jár. Viszont ha valamiben "igazságtalanság" történik, azt is egyből látni rajtuk, hogy most vérig vannak sértve. :) Azon is gondolkodtam, hogy lehet hogy ez így nem jó, mert a farkasfalkában le vannak osztva a szerepek, és aki gyengébb, az háttérbe kerül (pl az omega)


Ha valamelyik kutya kivívja magának az előnyt, a figyelmet, lehet a gazdának ezt tiszteletben kéne tartania?

2013. jan. 6. 19:11
 6/8 anonim ***** válasza:
A probléma az hogy téves következtetést vonsz le abból amit látsz. A kutyákat nem úgy kell kezelni mint a gyerekeket.
2013. jan. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

szerintem van nekik, és féltékenyek és igenis gondolkodnak is- bár ezt a tudomány elutasítja.


Az én kutyám pl páromra féltékeny néha. Szóval ha pl páromat ölelgetem, vagy összebújunk, gyorsan produkál valami olyat, amiért tudja h dícséret jár, csak h őt se hagyjam már ki a jóból :D Hatalmas arc.

2013. jan. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
utolsó előtti, igen ezt tudom, ezért is írtam idézőjelbe amit írtam. akkor ezzel most azt akarod mondani, hogy nem kell igazságosan bánni közöttük?
2013. jan. 7. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!