Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolhacsepp után még mindig...

Bolhacsepp után még mindig vakarózik. Ez normális?

Figyelt kérdés

3 napja kapott bolhacseppet a kiskutyánk, de még mindig vakarózik. Szinte állandóan vakarja és bolhássza magát.


Bolhát már nem igen látok rajta. Bolhacsepp utáni napokban ki is estek belőle.

Rázzunk ki mindent amin feküdt, mikor bolhás volt?



2013. jan. 7. 07:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán rá van írva a bolhaírtó szerre, hogy normális ha kezelés után az állat még vakarózik. Nem tudom melyik terméket választottad, van belőle jobb és kevésbbé jó. Nekem van egy bolhaírtó spray is, amive az állatok helyét fújom be.

Ha elég jó terméket válaszottál, akkor kívül-belül élősködő hajtó (bele érte a férgeket).

Ha olcsóbbat választottál, akkor lehet csak bolhaírtó és egyéb élősködők, mint pl. a fülatkák az állaton maradtak.

Írd meg légyszi a nevét a terméknek. Esetleg keress fel egy állatorvost és az ő véleméynét kérd ki. A tájékoztatás ingyenes.

2013. jan. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A kirázás semmit sem ér. Ilyenkor MINDEN területet, ahová csak elérhetett a kutya, mikor bolhás volt, kezelni kell. HA benti kutya, és bárhová bemehet, akkor az egész lakást pl.
2013. jan. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hoztam spray-t azzal le is fújom mindenét.

Az állatorvos adta a cseppet, nem mi választottuk. A neve: exspot


Összetétel: Permetrin (cisz:transz 40:60)

Bolhák és kullancsok ellen van.


Mellékhatásnak azt írja, hogy ritkán előfordul hogy a kezelt állaton enyhe bőrirritáció jelentkezik. Ilyenkor a kutya lemosása után forduljon orvoshoz.


De a kutyus bőrét átnéztem, semmi elváltozás nincs csak vakarózik még mindig. Bolháknak viszont semmi nyoma.


Lehetséges, hogy a bolha ugyebár tesz petéket is, hogy még azok aktiválódtak, és ez miatt vakarózik?


Egyetlen kezelés 28 napos védelmet nyújt, tehát a peték kikelés után elpusztulnak elvileg.


Már ezerszer csöpögtettem macskára, kutyára, de eddig ilyet még nem vettem észre (csak a cicámon, de ő neki sikerült egy sz.r cseppet venni).


A kutya most 2 és fél hónapos.

2013. jan. 7. 09:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Gondolom a cicára nem ezt csöpizted, mert a permetrin rájuk nézve mérgező. Vigyázz ezzel a cseppel, mert, ha a macskával érintkezik, bele is halhat. Frontline combo a legjobb, mert az a kutyán levő petéket is kiírtja. Feltétlenül kezeld le a kutya fekhelyét is Neostomosannal vagy Biokillel. Sajnos erős bolhafertőzöttség esetén nehéz a kezelés, kitartónak kell lenni.
2013. jan. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem természetesen a macskának macska cseppet adok.

Csak azt próbáltam ezzel mondani hogy nem most először csepegtettem, és sosem tapasztaltam még ilyet. lehet hogy a bolha ahol megcsípte az még viszket neki napok után is? Engem is csípett már meg bolha, és nekem is napokig viszketett.

2013. jan. 7. 15:13
 6/6 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Sajnos ez így van, de kitartás, lesz ez még jobb.
2013. jan. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!