Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falusi normális kutyatartók,...

Falusi normális kutyatartók, ti nem féltitek a kutyáitokat a kóbor kutyáktól?

Figyelt kérdés
Nagytestű kutyáim vannak, minden nap sétáltatom őket, de igen sokszor kell menekülőre fognom, mert látom hogy az egyik házból a gazda kiengedi a kutyáját a rétre (pl ónémet juhász kant) és megy vissza a házába, leszarja hogy a kutya mit csinál. Ilyenkor én mit tehetek? Mert ha megyek tovább ahova indultunk biztos hogy nekünk támad mert agresszív. Az én kutyáim képzettek nem támadnának vissza. Mit lehet tenni ezeknél az eseteknél, mert egy sétánál 3-4 ilyen eset van hogy futnunk kell a másik irányba...
2012. dec. 22. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nekem kistestűm van, de minden kutyával barátságos. Minket is napi szinten támadnak meg a kapun kiengedett kutyák ... Többször rúgtam már le róla kutyát, volt hogy átharapták a bőrt a nyakán ... Sajnos be kellett rendezkednünk ezekre a helyzetekre ... Az én kutyám nem járt suliba, de egy csomó mindent gyakoroltam vele ilyen helyzetekre. És még ha ki is érünk nyugiban a határba, ott meg jó időben sokszor vannak ilyen alkalmi kutyasétáltatók, akik közlik, hogy bár pórázon ráncigálja a kutyáját, az biztos szétszedi az enyémet, úgyhogy jobban tenném, ha nem engedném el... Ennek ellenére minden nap megyünk, mert a kutyám nem tehet semmiről, és már jól megtanultuk kezelni ezeket a helyzeteket. Azért hozzá tartozik, hogy itt is van néhány kutyás, aki legalább az alapvető dolgokra megtanította az állatát, és sokat sétálnak, még bandázni is összejárunk. Szerintem a legnagyobb baj nem azzal van, hogy az emberek nem is tudják, hogy másképp is lehetne, mert nem látják maguk körül.
2012. dec. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szóval a legnagyobb baj, hogy az emberek nem is tudják, hogy másképp is lehetne, nem is gondolnak bele.
2012. dec. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szilvi & Argos ***** válasza:
59%

Ez sajnos városban is gyakori probléma. Budapest egyik külső kerületében élünk.

Ha egy házból rendszeresen kiengedik a kutyákat, akkor szólj először a gazdiknak...ha nincs változás, jelentsd be a jegyzőnél a szabálytalan állattartást.

Ilyen szitukban kerüld ki a kutyákat, ha lehet. Vagy marad az elzavarás.


Ezt egy hasonló kérdéshez írtam ma, Neked is hasznos lehet:


"Nagyon nem ajánlom, hogy a kutyádra hagyd a kóbor kutyákat! Ugyanis ebben az esetben NEM FOGOD TUDNI AZTÁN KUTYÁK KÖZÉ VINNI!!! És ezt komolyan mondom.

Előző kis szobakutyámmal simán megcsináltam, hogy üvöltve-trappolva mentem az idegen kutya felé, Dasty meg visítva üldözte ki a világból a másikat, akár nj-t is :D Ha én akartam elkergetni, lefektettem, és Dasty nyavicskolva bár, de helyben maradt :D Viszont pár akció után a kis seggdugasz kutyám már a gazdás kutyáknak is odavicsorgott! Pár pofon után leszokott róla, aztán a későbbiekben én zavartam el a közeledő támadókat.


Mikor roti-nj keverékem 9 hónaposan hozzám került, bizonytalan volt...hamar kinyílt a csipája, behívása jó.

Szinte rutinból küldtem az önsétáltató kutyák elhajtására, mert tudtam, hogy egy üvöltés visszafordul...Ehhez jött még pár támadás, amit nem tudtam kivédeni. És eljutottunk oda, hogy a kutyám a szabadon, kicsit távolabb futkározó kutyákat kinézte magának...és ha nem ordítom le, simán oldalba harapta volna őket. Rákapott a hajtás ízére, ami nagyon veszélyes!!!

Azóta kicsit utána is olvastam a dolgoknak. Ha azt akarom, hogy a kutyám tiszteljen, a falkánkat nekem, mint vezető kötelességem megvédeni.

Tehát új felállás lett: Argos fekszik, én meg előremegyek elzavarni az idegent. Sokáig ilyenkor nem maradt fekve, de nagyjából a helyén maradt, igaz ugatott-morgott-nyavicskolt, de rám bízta a dolgot! Ezzel a kutya szemében sok jó pontot lehet szerezni, mint vezető :)

Például kb. 2 hónapja volt egy érdekes szitu...jött szemben egy kisebb keverék egy nővel...kan, domináns, akár az enyém...mire odaértünk kiderült, hogy nem a nőé...és az előbb egy pórázos kutyával verekedett :O mindegy, Argost odaengedtem, borzoltak-pózoltak-feszültek. De a kis dög mászott volna Argosra, aki ezt már nem hagyta volna nyilván. Úgyhogy lefektettem a kutyámat, aki elsőre meg is tette. A kutya meg beállt fölé!! A kutyám régebben ilyen szituból felpattant, nehogy már fekve maradjon egy domináló kutya alatt :D Most fekve maradt végig, amíg én zavartam el a kutyát! Ez az ideális. Azóta könnyebben tudom egyedül elhajtani az idegeneket.

Pl. ma három önsétáltató közeledett, Argos leült, igaz morgott, de ott maradt.


Neked is ezt javaslom: kutyát pórázon magad mögé húzod, később ha már képzett, lefekteted és TE zavarod el a kutyát határozott hangon, lábbal dobbantva, nagy testfelülettel közeledve az idegen kutya felé.

Persze lesz (de NE LEGYEN) szitu, amikor hirtelen támadják meg a kutyádat. Ott azonnali üvöltés és odafutás...szerencsés esetben a másik elmenekül...ha nem, akkor már neccesebb a szitu..."

2012. dec. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már miért támadna neked biztosan? És miért futsz a másik irányba? Ha még úgysem megy utánatok hogy futtok akkor szerintem semmi ok az aggodalomra. Zavard el vagy kerüld ki nagy ívben. Én Romániában kutyásodtam meg, rengeteg a kóbor kutya, de nem jellemző hogy támadnak - miért is tennék? Túl van lihegve ez a kutyatámadás téma, a kutyák nem vérfarkasok és nem ugrálnak az emberek nyakának csak azért, mert éppen kinn vannak az utcán.
2012. dec. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!