Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hívjak dokit a kutyusomhoz...

Hívjak dokit a kutyusomhoz vagy várjak? ACC-t javasolt.

Figyelt kérdés

3 napja járt nálunk az állatorvos. A kutyusunkat menhelyről hoztuk ahol rengeteg állattal volt összezárva így volt néhány baja.


Férges volt, köhögött, sovány volt és bolhás.


Az orvos átvizsgálta(kapott kombinált oltást is). Adtunk neki bolha cseppet, és féreghajtót is.

Az orvos azt mondta várjunk pár napot, mert lehet hogy a férgektől köhög, ugyanis azok a tüdőbe is feljutnak.


A féreghajtó szinte egyből kihajtott minden férget belőle. Egy kakilással szerintem kijöhetett minden(rengeteg volt az ürülékében), mert azóta se látok férget a székletében.


Szóval:

1. lehetséges hogy a féreghajtó ilyen hamar kiszedett belőle mindent?


2. valószínűnek tartom, hogy nem a férgektől köhög. Kennel köhögésre hasonlítanak a tünetei. Jókedvű vidám, tehát nem lázas, de köhög.

Az orvos azt mondta várjunk pár napot. Ma felhívtam, elmondtam neki a gondomat. Azt mondta adjak a kutyának ACC-t (2 x negyed tasakot, teába beletéve). Az majd helyrehozza. Ha mégse, akkor jön a szuri.

Minden kutyás ismerősöm azt mondta nehogy adjak neki, így nem mertem beadni neki ilyesmit.


Gondoltam várok még 3 napot, meglátom hogy javul-e, és ha nem hívok állatorvost.



2013. jan. 7. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A féreghajtást 10 nap múlva meg kell ismételni. Ahogy az orvos is mondta lehet neki ACC-t adni, a köhögést a férgesség mellett más is okozhatja, de az ACC csak a tüneteket enyhíti, a kiváltó okot nem. Mi is pont ilyen helyzetben vagyunk (mentett kutya, sovány, köhög és taknyos), naponta kapja az antibiotikumot, már nem olyan letört, de még gyenge és köhög. Ha nem tapasztalsz javulást vidd vissza az orvoshoz.
2013. jan. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

14 nap múlva megismételjük. az is van ráírva a papírra és a doki is ezt mondta.

DE merjek neki ACC-t adni? és hogyan? mennyi vízbe? Meddig kapja? nem lesz tőle baja? 8 hetes kutyusról van szó.

2013. jan. 7. 10:28
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha férgett találsz a székletben mindig meg kell ismételni a féreghajtást 2 héten belül , azért mert a petéket/lárvákat nem hajtja ki csak a kifejlett férgeket és ennyi idő alatt kelnek ki úgymond. Erre majd a jövőben is figyelj! Tehát ez nem csak akkor érényes ha más baja is van a kutyusnak,hanem mindig.

Miért mondták a kutyás ismerősök hogy ne adj neki? Ha bízol az orvosodban,szerintem nyugodtan, legalábbis ha én illetve a kutyám :) állatorvosa mondaná én biztos adnék neki.

Tégy belátosod szerint, ha nem adsz neki semmit magától nem valószínű,hogy rendbe jön, értem,hogy az a problémád,hogy az ACC embereknek lett kitalálva, de sok olyan gyógyszer van ami orvosi utasításra adható állatnak is. Szerintem ha nem akarsz neki adni azt is mond meg az orvosnak és beszéljétek meg a dolgot,de csak így simán semmi kezélés nélkül én nem várnék 3 napot, nehogy rosszabbul legyen.

Mielőbbi jobbulást a kutyusnak! :)

2013. jan. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha ennyire aggódsz - nincs ezzel baj - hívd fel nyugodtan az orvost, megmondod neki,hogy ez humán gyógyszer és félsz,hogy baja lesz a kutyádnak. Egyébként állatorvos olyat ami árt egy kutyának, más állatnak 100 % hogy nem fog javasolni, tudja ő,hogy mit csinál.

Mennyit adj neki azt ne tőlünk kérdezd, a kérdésedben azt írtad 2x negyed tasak, akkor annyit gondolom egyet reggel, vagy délelőtti órákban a másik negyedet meg este felé.

2013. jan. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
én egy dologban nem értek egyet. nem adtam volna oltást addig amig a kutyánál nem szűnik meg a köhögés, pláne ugy, hogy a kiváltó ok is csak feltételezés.
2013. jan. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az orvosban megbízok 100%ban. A kutyás ismerőseim nem mondtak semmi konkrétat miért ne adjak. Gondolom azért mert humán gyógyszer.


Adok neki akkor két negyed tasakot. És ha nem javul akkor megkérem a dokit hogy lépjünk. Gondolom ő nem akar kapásból antibiotikumot beadni neki. Köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 7. 13:24
 7/12 anonim ***** válasza:

Beteg kutyát nem olt az, aki valóban orvos.

Ha köhög, bármi is az oka, nem egészséges a kutya. Egy menhelyről elhozott kutya, ha köhög, igen nagy valószínűséggel kennelköhögéses. Hallgatódzással pl a szívbetegséget nagy vonalakban ki tudta volna zárni. Akkor pedig marad a kennelköhögés.

2013. jan. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szerintem is kennelköhögés lesz. A tünetek teljesen megegyeznek. Na most akkor az a kérdés, hogy merjek-e ACC-t adni neki vagy sem?


Kennelköhögésre milyen oltást ad az orvos?

2013. jan. 7. 15:08
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]

Ez csak egy a sok leírás közül.

2013. jan. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a linket! végig olvastam. Úgy döntöttem nem hülyéskedek ACC-vel. Teljesen ilyen jellegű a 8 hetes kutyusunk köhögése. Mindneki azt hiszi öklendezik, mert a köhögés végén csinál egy öklendezést. Én meg győzöm magyarázni hogy nem. Ráadásul terhelésre ugyan úgy előjön (ha fut vagy aktívan játszik)


Igazából most egyik kolléganőm megkérdez még két másik állatorvost hogy nekik mi erről a véleményük, és azt mondta várjunk holnapig, addigra megmondja mit mondtak az orvosok, és hogy miként döntsünk. De én legkésőbb holnap lépni akarok.


Azt megérem hogy az orvos nem akarja fölöslegesen antibiotikummal bombázni, de nem voltam akkor otthon amikor jött a doki (és lehet a párom és édesanyám nem magyarázta el kellőképpen a helyzet súlyosságát).


Az a baj hogy az állatdokink nagyon jó orvos de mogorva ember és nehéz tőle kérdezni.

2013. jan. 7. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!