Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt mini chihuahua gazdi?...

Van itt mini chihuahua gazdi? Hol vettétek a kutyust, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2013. jan. 7. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Fontos figyelmeztetés: mérete és népszerûsége miatt a csivava kedvelt áldozata a kutyáikat méltatlan körülmények között tartó kutyaszaporítóknak, ezért kölyökvásárlás elõtt alaposan tájékozódjunk, és kizárólag lelkiismeretes tenyésztõtõl vásároljunk! Lásd: csivava vásárlási útmutató



nincs olyan hogy mini csivava...mert a csivava már alapból mini kategória

2013. jan. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Meg olyan sem ami tacskó méretű... Nekem nem kell konyhaasztal alól, csak igényes kennelekből.
2013. jan. 7. 11:45
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
Csivavát lehet venni aminek a felnőttkor súlya 70 deka és 3 klósat. A fajtánál tényleg nincs meghatározva hogy mini vagy normál! Olvasd el a fajta standardot! másfél kiló alatt a csivi sokkal több odafigyelést igényel. Sokszor egy almot se tudnak kihordani és rendszeres náluk a vércukor probléma ezért sose lehet felügyelet nélkül hagyni. Ha sose volt még kutyád, akkor ne vegyél pusztán divatból kutyát, hogy felvághass neked mlyen kicsi kutyád van! Nem tudom mért kell mndenknek 1kg alatti kutya. Ha valóban elvarázsolt a fajta akkor meg nem súlyra fogsz választani hanem szépségre és minőségre, hameg csak betegesen kicsi kutyát akarsz akkor menj szaporíóhoz, mert akkor bármilyen génhibás keverék kutya megteszi neked mert a lényeg hogy "kicsi legyeny".
2013. jan. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%
Ha meg igényes kennelből akarsz kutyát akik rendszeresen járnak nemzetközi kutya kiállításokra akkor készülj fel, hogy 200 ezer alatt nem kapsz kiskutyát!
2013. jan. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már volt Chihuahua kutyusom, csak sajnos maghalt, öreg volt, 13éves, szép kort megélt. Nem voltak egészségügyi, vagy mentális problémái. Tenyésztőtől vettem, 2 nőstény kutyusa volt, Hollandiából hozták az apákat, elég igényes környezetből származott, de a hölgy sajnos már nem tenyészt, 2X-3X ellette a kutyákat, és ameddig élnek nem hoz másikat, szóval nem pénzhajhász szaporító, amit nagyon értékelek. Meg is látszott a kutyán! Még szerződést is írtunk, hogy nem szaporítás céljából vettem. Amiket hallok, meg látok... Kritikán aluli! Szétesnek a kutyák; 9X elleti pár év alatt, aztán extra gyorsasággal túlad rajta. Mi ez már? Innen ered a defektes, meg a Bodri kutya méretű csivi. Ezeket nem támogatom, ezért szeretnék szakértőtől.
2013. jan. 7. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!