Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Előfordulhat hogy a mikrochip...

Előfordulhat hogy a mikrochip kiesik a kutyából vagy elromlik?

Figyelt kérdés
Igen? Ha igen hány százaléka hogy megtörténik? És ha kiesik hogyan lehet észrevenni? (gondolom sehogy)

2013. jan. 7. 14:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem eshet ki,mivel a bőr alatt van. elromolni végül is elromolhat, de erre nagyon kevés az esély, és általában hosszabb élettartalmú egy chip, mint egy kutya, ezért általában nem szokott tönkre menni.
2013. jan. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kiesni nem eshet ki, hacsak nem szándékosan kivágják belőle, esetleg olyat hallottam már, hogy a kutyában elvándorolt a chip, e ez sem túl gyakori. Az elromláshoz is igencsak csekély az esély.
2013. jan. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha rosszul teszik bele kieshet. Az én idős kutyámnak a vége látszik olyan vékony a bőre. ha nagyon akarnám simán kijönne de így van 10 éve már. A barátnőm kutyájából eltűnt, kiesett vagy sem ki tudja ez 5 éve történt amikor a kutya chipezve lett tavaly előtt már nem volt benne a chip pedig tetőtől talpig át lett nézve 2 leolvasóval ! Ő akkor új chipet kapott!
2013. jan. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm kutyájából egyszer csak eltűnt.

Volt benne tuti, ő rakatta bele. Mentek a dokihoz, valamit át akartak íratni a regisztrációján, próbálták leolvasni, de nem volt sehol. Pedig ott volt a matrica az oltási könyvben, meg minden. Végül kapott újat.

2013. jan. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Tudtommal kiesni nem tud, elvándorlásról már hallottam, de erről általában az állatorvosok, kutyamentők is tudnak, és a kezdeti nyaktájéki keresgélés után a fejétől a farkáig át szokták nézni a kutyust. :) Persze el is romolhat, szinte biztos, hogy van pár asok ezer gyártott darabból, ami nem sokáig él, de erre kicsi az esély. Biztosan meg úgy tudod megállapítani, ha leolvassa valaki. Ha van egy rakat fölös pénzed, vehetsz otthonra is chipleolvasót, de szerintem bőven elég, ha időnként, amikor úgyis mennél állatorvoshoz, megkéred, hogy a biztonság kedvéért olvassa le. :)
2013. jan. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én hallottam olyanról, hogy kiesett, a határon próbálták átvinni a kutyát és nem találták a chipet, de nem tudom, igaz-e.
2013. jan. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 ratata ***** válasza:
én még nem hallottam olyanról akinek elromlott, elvándoroltról már igen de azt is csak hallomásból ismerőssel nem fordult elő
2013. jan. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kiesni nem tud. De olyan van, hogy elvándorol és olyan is, hoyg tönkre megy ilyenkor nem találják meg, de ez nem azt jelenti, hogy kiesett, de újat kell rakni bele-.
2013. jan. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

saját történet:

a kutyám a nyaka bal oldalára kapta a mikrochipjét, ahogyan azt kell. többször leolvasták már vizsgákon, tenyészszemlén, mindig rendben volt.

aztán a tenyészszemle után kb. egy-másfél hónappal volt egy munkavizsgánk, amin egyszerűen nem találta a leolvasó. végigvettünk minden lehetőséget: elemet cseréltünk, átnéztük az egész kutyát, hátha elvándorolt, ellenőriztünk vele más kutyákat - azoknál rögtön jelzett - de az enyémben egyszerűen nem találta. nem tudtam mire vélni a dolgot, hisz eddig sosem volt ezzel probléma, akkor viszont ott álltunk, én vonogattam a vállam, hogy hát ott volt, a bíró is vonogatta a sajátját, hogy hát azonosítás nélkül nem vizsgázhatunk... a hajamat téptem. 500km autózás, edzőtábor, kemény tízezrek, évi alig néhány vizsgalehetőség, és az azonosítóval ellátott kutyámat nem tudtuk azonosítani...

végül tanúkkal (köztük a kutyám tenyésztője) írtunk jegyzőkönyvet, hogy a Fifi az a Fifi, és a munkavizsga után a helyi MEOE szervezetnél kellett még leolvastatnom a kutyát, hogy elfogadják véglegesen a sikeres vizsgánkat. mind a MEOE titkárnő leolvasója, mind a saját állatorvosunké (ahogy hazaértünk elmentem hozzá csak emiatt) azonnal megtalálta, a nyak bal oldalán. egy centit nem mozdult el.


és mondom: ugyanez a leolvasó más kutyákban azonnal megtalálta. ha ezt meg tudná magyarázni valaki, azért hálás lennék, nem szeretnék soha többet ilyen helyzetbe keveredni.

2013. jan. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Igaz Állatbarát ***** válasza:

[link]

" a jobb oldalon elvándorol,

a bal oldalon

beékelődhet a csontszilánkok közé.

Ilyenkor el kell távolítani."


[link]

" előfordul,hogy elvándorol a chip,

vagy nem működik a jeladó,

ezért kell a chipműködést ellenőrizni "

2013. jan. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!