Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a sok hókusz-pókusz...

Mi ez a sok hókusz-pókusz (tükörsuli)?

Figyelt kérdés
Nem tudtam jobb kérdést feltenni, bocs:) szóval a lényeg: csomó válaszban írjátok (elsősorban a kutya tanításával kapcsolatban), hogy ezt nem lehet leírni, nem lehet így megtanulni. Pedig csomó alap feladat igenis jól leírható, ami a kiképzést illeti. A kutyapszichológiáról is van csomó könyv, ahol írásban mondják meg, mit tegyél (pl Fennel). Most akkor csak a tükörsulis tanítási mód olyan misztikus, hogy azt nem lehet írásban megfogalmazni, vagy csak százalékot kaptok a sulitól, hogy nehogy eláruljátok a titkot?:) komolyan érdekel, hogy ezt miért nem lehet legalább nagy vonalakban leírni, hogy miről is szól.
2013. jan. 8. 13:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Egy büntetésnél a kutya nagyon is érzi a haragunkat! Vagy ha nincs is mögötte harag, hitelesen elő kell adni azt. A fontos az, hogy hideg fejjel kell gondolkodni, nem mehet át az egész egy hisztibe vagy egy hajszába. Mikor dühös vagy, nem szabad hagyni, hogy elborítsa az agyad. Csupán elő kell adnod a kutyának azt, de közben állandóan figyelned kell, tudnod kell megállni, fékezni és kontrollálni magadat. A helyzet urának kell maradnod. A tükör módszer azért kapta ezt a nevet, mert a kutya minden viselkedése a gazda cselekedeteit tükrözik vissza. Ha te elrontasz valamit, azt a kutyán fogod tapasztalni. És mivel az ösztönkezelés a legkritikusabb pont, itt lehet a legtöbbet rontani a legkevesebb idő alatt a kutya-gazda viszonyon, ezért itt a legfontosabb, hogy nyugodt fejjel gondolkozzon a gazda. És ezt bizony szintén tanulni kell.
2013. jan. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Sőt egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy eleve ha büntetni kell, ott már valami gebasz van. Épp a nyolcadik ideiglenes kutya van nálam eddigi kutyás karrierem során, meg elég sok kutyára szoktam vigyázni is, és nekem az a tapasztalatom, hogy aki következetesen és jól tud viselkedni a kutyával (ösztönösen, vagy azért, mert megtanulta hogy kell - én az utóbbi vagyok sajnos) annak elég egyetlen egyszer büntetnie. Ha én egy kutyát egyszer megbüntetek, akkor utána már elég csak kilátásba helyeznem a büntetést, máris érti mit akarok.

Egy kölyköt meg szerintem ha kellően tudatos vagy (vagy ösztönösen nagyon jól csinálod), fel lehet úgyis nevelni, hogy soha nem kell megbüntetni, mégis jól viselkedik. És szerintem ez is lenne a cél. A büntetés csak egy szükséges rossz, amit elő kell venni, ha már korábban valamit elcsesztél.

2013. jan. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Igen. Viszonylag hamar és könnyen el lehet érni a legtöbb kutyánál azt az állapotot, mikor már nincs igazán szükség büntetésre, csak egy rászólás elég is. Persze minden kutya időnként teszteli a gazdáját, van amelyik jobban, van amelyik kevésbé, olyankor még kell egy ráerősítés a szabályokra, kiváltságokra.
2013. jan. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Én vagyok a büntetős.

Én azért kérdeztem erre rá, mert egy tanítási módszerhez, pontosabban egy szabály felállításához szeretném alkalmazni. Eddig egyetlen egyszer csinált olyat amiért megbüntettem, akkor még csak 2 napja volt nálam. Macskaszar lopáson kaptam, akkor jól lebasztam, azóta nem teszi.

2013. jan. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem lehet. Egy pórázfegyelmet se értik meg az emberek sokszor akkor összetettebb dolgokat hogy értenének? Egy kis különbség van a fennel könyvek és a gyik között. A könyv 200oldal tehát magyarázásonként mondjuk legyen csak 5.. ennyit senki nem fog neked vagy egyéb kérdezőnek írni.. Szoktunk könyveket ajánlani vagy internetről videókat de azok se 100%osak mivel jól kivitelezni csak akkor fognak jól dolgokat ha azt meg mutatja valaki. Rá kell mutatni a hibákra amire mi interneten keresztül nem vagyunk képesek sőt egy könyv se képes rá :O
2013. jan. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Én, ha ide azt írom, hogy ezt nem lehet leírni, arra szoktam érteni, hogy nem tudok és nem is akarok iderittyenteni egy 5-10-csillió oldalas választ. Szerintem az égvilágon mindent le lehet írni közérthetően, csak közel sem biztos, hogy ez a legjobb megoldás.
2013. jan. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
40%
mert ez egy olyan varázslatos módszer, amit csak akkor tudhatsz meg, ha kifizetsz a tanfolyamra egy Eszterházy vagyont:)))))
2013. jan. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor látom, hogy leírnak ide az emberek olyan technikákat, ami valóban nem hülyeség, ugyanakkor a kérdésből kiindulva és saját magam korábbi bénázásaira visszatekintve kételkedem benne, hogy a kérdező tudni fogja használni. Ebből meg általában azt a következtetést vonják le, hogy a tehchnika rossz, nem működik. Ne tudjátok meg hányszor szólt rám az oktató, hogy megint rosszul csinálom, megint nem azt kommunikálom a kutya felé ami a célom lenne. Kell, hogy az embert kívülről lássa egy kompetens személy, aki korrigálni tudja a hibákat!
2013. jan. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egyébként én párszor vettem magam videóra, és döbbenet, hogy mennyire másképp látszik kívülről, hogy mit csinálok, mint amit én belülről érzek.

Tegnap pont becsúszott egy videómba, hogy rászóltam a kutyára, hogy tünés és én úgy éreztem, hogy tényleg rászóltam visszanézve meg kb. mintha egy lepkét kértem volna udvariasan gügyögve távozásra.

Tök mást érzel belülről, mint ami látszik kívülről, ezért kell, hogy ott álljon egy oktató.

2013. jan. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Példaként a büntetésre. Azt írtátok valahol, hogy van egy csomó fajta... Nem tudom, mikre gondoltok, de elképzelésből mondok párat: kizárss a falkából: kint alszik a kertben, nem simogatod, nem játszol vele, nem szólsz hozzá. Esetleg kevesebb vagy semmi kaját nem kap. Ezt csinálod mondjuk 3 napig. Na, ez valami olyasmi, amit teljesen értelmesen le lehet írni, nem? Az általatok mesélt büntetés valami olyasmiből állhat, hogy kutyát lefekteted, aztán nagyon hatásosan-mérgesen, de nem hőzöngően szidod le. Nem tudom, csak kérdezem... Ezt leszámítva a normális kutya-gazdi kapcsolat fortélyait azért elvileg el lehet mesélni tükörsulis szempontból is, nem? Minden módszernek megvannak az alapszabályai, pl a Fennel-módszernek is, amut kb 10 mondatban le lehet írni. Ennek a tükör módszernek mi az ilyen összefoglalója?
2013. jan. 8. 15:26
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!