Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok olyan tenyésztőt...

Tudtok olyan tenyésztőt akinek német dobermannjai vannak?

Figyelt kérdés
Aki nem tudná van amerikai meg német dobi.Az amerikai az agárra hasonlít,a német meg izmosabb,az inkább a német juhászre,meg a rotira ütött.

2013. jan. 8. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nézegess képeket a tenyésztők oldalán, és válaszd ki azt a tenyésztőt akinek a legjobban tetszenek a kutyái. Ha jól értettem a robusztusabb kinézetű kutyákat kedveled jobban. Ilyet keress.
2013. jan. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

én nem akarok kötekedni de hivatalosan csak simán doberman van.. vagy én tudom rosszul?


azaz akkor van hivatalosan német doberman, és van amerikai doberman? és ha egy német dobit meg egy amerikai dobit pároztatnak akkor abból keverék lesz?

2013. jan. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:49

A fajták leírása , a standard annyiban rugalmas, hogy belefér egy vékonyabb alkat és egy erősebb alkatú kutya is.Szinte minden fajtában van lehetőség bizonyos határokon belül némi küllemi változatosságra. Ilyen az is, amikor a munka vonalú kutya is megfelel, a show vonalú kutya is megfelel a fajtajellegnek.Holott kinézetre van köztük különbség.

2013. jan. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
akkor ezek szerint a doberman dobermban és nem pedig német vagy amcsi dobi :D
2013. jan. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Dobermann csak egy fajta van. Amire te gondolsz az az, hogy Amerikában inkább a szárazabb, kisebb, könnyebb, elegánsabb dobik terjedtek el, Európában pedig az erősebb csontozatú, nagyobb kutyák. Amerika is nyit Európa fele tenyésztés terén, és forditva is igaz. Egyszer-egyszer előfordul hogy hoznak be, illetve visznek ki vérfrissités gyanánt. az az egy a probléma, hogy Amerikában pl. megengedett a fogprobléma, mig máshol szigorúan tenyésztésből kizáró ok. De olyan, hogy kimondottan Német, meg Amerikai nincs. az a dobermann, meg amelyik németjuhászra, vagy rottira hasonlit, igen sulyos küllemi problémákkal rendelkezhet:) (hosszabb szőrzet, bőrös lebernyeges nyak, rövid orr, és még sorolhatnám)
2013. jan. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sosem hallottam még, hogy külön lenne német és amerikai dobermann, de itt egy remek dobermann (és wolfspicc) kennel:

[link]

Mi is tőlük vettünk kutyát pár éve, bár mi nem dobermannt, hanem wolfspiccet, de nagyon megbízhatóak.

(Az oldal németül és angolul van, de magyarok, Halászteleken, azaz Budapest közelében laknak, csak rengeteg külföldi is tőlük vesz kutyát)

2013. jan. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az amerikaiak azért elég szépen átformálták a dobit, mert nekik nem ez volt az elképzelésük róla, sok amerikai típusú dobermann az FCI standarnek nem is felel meg csak az AKC-nek, de Európában nincs amerikai típusú tenyészet, nyilván 1-2 amerikai példány hobbi kutyásoknak előfordul akik mindenáron egy olyan típusú kutyára vágytak és hozattak egyet maguknak. De az európai tenyészetek kutyái megfelelnek az FCI standard által leírt kutyának. Azaz vaskosabb, erőteljesebb, nagyobb, nem olyan vékony és nyurga, mint az amerikai típus.

De az előttem szólóknak abban 100%-osan igaza van, hogy nincs külön fajtaként nyilvántartva egyik se, hivatalosan egy féle dobermann van, aminek meg kellene felelnie az anyaország standarjének.

[link]

Egyszóval a kérdésre válaszolva az összes hazai dobi tenyésztő az európai vagy az általad németnek nevezett típust tenyészti. A gyakorin meg márt volt ezügyben több kérdés is, nyugodtan keress vissza, biztos fogsz pár hasznos választ találni.

2013. jan. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Rácz Szilárd válasza:
Vicces ez a téma, " német fajtájú" ilyen nincs!!!!!! Max vérvonalak vannak, orosz, olasz, stb. Amire te gondolsz az orosz vérvonal, az én kutyám apja Moskvából jött Magyaroszágra és így honosították, ez ugyan robosztus méretű, de a standardnak még megfelel./ Pride of Russia kennel/ Nézz utána, gyönyörű példányok, és én azt ajánlanám, mielőtt Dobermannt vásárolnál kicsit jobban utánanézhetnél, magának a fajta jellegeknek, történetének és stb, és stb...
2013. jan. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!