Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e kutyát külföldre...

Lehet-e kutyát külföldre vinni, busszal?

Figyelt kérdés

Az idén nyáron Görögországba utazunk, vinni szeretnék a kutyámat is, nincs szívem itthon hagyni.

Mivel jár ez?

Egyáltalán kivitelezhető?

Azt tudom, hogy a szálláson fizetni kell érte ugyanúgy éjszakánként, de a buszon mi a helyzet?

Valaki esetleg járt már ugyanebben a cipőben?

köszönöm előre is


2013. jan. 9. 11:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Érdeklődd meg annál a busztársaságnál, amelyikkel utaztok. Kistestű kutyát még néhány légitársaság is felenged a fedélzetre, ezt busznál is elképzelhetőnek tartom, de közepes méretűt kétlem hogy felengednének az utastérbe egy nemzetközi járat esetén.
2013. jan. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

bravó! okosok gyülekezete már megint! először is nem egyszer voltam hanem 3 éve itt kint élek! szóval nehogy már te jobban tudd már hogy itt errefele mi a pálya. teljesen megszokott hogy a görögök minden egyes nap hosszú távot utazgatnak busszal egy rakás bőrönddel még sincs semmi felszámolva! volt hogy én aszprovaltáról utaztam argoszra (guglizd le nagyokos merre van)

volt egy bazi nagy és egy kissebb bőröndöm plusz magamnál egy laptoptáska. aszprovaltától tesszalonikig egy óra busz, tesszalonikitől athénig jópár órás és athéntól pedig argosz kb másfél. soha egyetlen egyszer nem számoltak semmit a cókmokomra, az egyetlen amit megkérdeznek hova utazol hogy tudják a busz melyik felébe pakoljanak. ezenkívűl utaztam már lefkádára és agrinióba is. SOHA SEHOL NEM SZÁMOLTAK FEL SEMMIT A BŐRÖNDJEIMÉRT! sőt magyarországról athénba se! aki így járt GÖRÖGORSZÁGBAN azt nagyon tudom sajnálni mert tuti lehúzták és kész. de kizártnak tartom hogy egy görög egy forintot is kérjen akármelyik buszra a bőröndért vagy akár a szintén lent csomagként utazó kutyáért!

2013. jan. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
53%

Milyen gépjárművel vinnéd magaddal a kutyát?


Ha egyedül kell utaznia a repülőn, buszon a csomagtérben egy kis boxba bezárva, ahol összehányja magát, bevizel az nagyobb sokk, trauma neki, mintha egy-két hétre otthon maradna.


Nálunk is ez volt a dilemma, arra jutottunk, hogy a kutyának legjobb helye otthon van. Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy a családból mindig valaki otthon maradt a kutyával. Ha családtagnak kezeled, azt nézed mi a jó neki.


Ha egy kis kétkilós ölebről van szó, az nem gond.

De egy nagytestű, robusztus kutyának csak nyűg az út.

2013. jan. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ha kutya utazik a buszon, akkor az feltételezem nem a poggyászok közé bezsúfolva utazik, hanem az utastérben a gazdi mellett. Én legalábbis nem raknám körbe a kutyám hordozóját bőröndökkel és nem csuknám rá a csomagtér ajtaját.
2013. jan. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

A kutyának hogy külföldre utazhasson kell

- chip

- útlevél

- 3-6 hónapnál(nem tudom pontosan) nem régebbi orvosi igazolás hogy rendesen oltva van,és nem férges.


A távolsági buszokon (ezt tudom mert tapasztaltam) kistestű kutya mehet az utastérbe de csak akkor ha a busztársasággal előre megbeszélik a dolgot. Ugyanis 1 járatnál 1 állat tartózkodhat fent.

Nagy testű kutya szintén csak 1 lehet fent az utastérben de csak akkor ha feladatot lát el (PL: vakvezető kutya)

Figyelembe kell venni, hogy a buszon több utas utazik, és sokan nem díjazzák ha kutya is van a fedélzeten. (mondjuk mert allergiás rá)

2013. jan. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

istenem... még szaros bkv-ra is jegyet kell venni a kutyának, vonaton is szintén állatjegyet, majd pont egy külföldi útra nem kell...


megsúgom, kutya bkv bérletet ugyanúgy 10.000 ft, mint az emberré.


szállást is jogosan fizettetik, valóban takarítani kell a kutya után, és nagyobb kockázattal is jár kiadni egy szobát, amiben állat fog élni.

2013. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Szilvi & Argos ***** válasza:

Busszal, nyáron, kánikulában nem tenném ki a kutyámat ilyen tortúrának az biztos!

Hiába imád utazni, kirándulni. Jó esetben klímás a busz...de 1-2 napig buszozni, tuti nem jó neki.

Másrészt a strandon nem mindenhol van kutyás rész, a szálláson hagyni egész napra, amíg Ti a tengerparton vagytok, megint csak nem jó ötlet.

Ezek a buszos utak szervezettek, nem kutyának valóak szerintem...inkább menjetek saját autóval és máris vihetitek a kutyát, mert Ti döntitek el, mikor hol szálltok, álltok meg :)

2013. jan. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

ma 14:43


attól mert magyarországon ez így megy itt bármily' hihetetlen nem így van! ha a kutya a szállító dobozában van nem az utastértben semmit nem kell fizetned mert csomag. a saját csomagodért,bőröndödért sem kell fizetned, vegyél már egy kicsit vissza, te laksz itt vagy én? a párom unokahúga hazajött az ünnepekre pátráról egy befogadott kutyával, képzeld ő sem fizetett érte, mert lent utazott a kis dobozkájában csomagkénte! plusz a lánynak szintén volt kettő bazi bőröndje!


és még valami, a görögök messze nem olyanok mint a magyarok!!!! bárki aki idejött nyaralni ódákat zengenek a görög mentalitásról! ezt a kérdező tapasztalni is fogja és imádni fogja a görögöket és az országot is mert itt nem olyanok mint a magyarok, kedvesek, segítőkészek és még sorolhatnám!

2013. jan. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

kérdező

nyáron hova mentek nyaralni?

2013. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ragassz rá bélyeget és add fel postán.
2013. márc. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!