Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbüntetnek? Külföldre...

Megbüntetnek? Külföldre mennék dolgozni, és a KUTYÁMAT is magammal akarom vinni. (info lent)

Figyelt kérdés
De le van vágva a füle. Azt hallottam hogy akkor ki sem vihetem magammal, vagy nagyon megbüntetnek. Angliáról van szó. Ez tényleg igaz? Hol lehet ennek utána nézni?
2009. okt. 8. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Kell útlevél, chip, veszettség elleni oltás, utána 30 nappal vérvétel.

Angliában szintén tilos a kupírozás, de kupírozott fülü kutyát bevinni lehet. (max, nem hangoztatnám, ha én csináltattam, mert lehet, hogy csúnyán néznek rád)

2009. okt. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
A levágott fül azt jelenti, hogy egy olló annyira megveszett érte, hogy levágta?:)
2009. okt. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

akkor kupirozva:D

Nem is mondanám, hogy én. hanem "a tenyésztő levágatta, mert az anyja beleharapott a fülébe és ha már az egyiket KUPIROZNI:D kellett akkor ugye már a másikat is."


Útlevél meg stb azt tudom:) Chipet elvileg minden "most" született kutyába kell már tenni (enyémbe is van).

2009. okt. 8. 12:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, sajnos a chip nem kötelező. Minden embernek, így a tenyésztőnek is a saját döntése, hogy rakat-e chipet a kutyájába vagy nem. Sajnos az állam, illetve az önkormányzat hanyag ebben a témában, nem foglalkozik vele eleget ahhoz, hogy rábólintson.

Szerintem nem fognak megbüntetni azért, mert kupírozva van a kutyád füle, hiszen a kutya magyar, nem angol születésű.

Ha Angliában mentek sétálni mindig legyen nálad oltási könyv vagy valamilyen papír, hogy igazold a kutya magyarságát, nehogy beléd kössenek.

Angliában nem él olyan ismerősöd, aki ennek utána tudna járni? Vagy te nem tudsz felhívni egy kinti állatvédő szervezetet, hogy megkérdezd pontosan?

2009. okt. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs kint ismerősünk. Állatorvosunkat kérdezem majd meg, meg a MEOE-t. Bár itthon sem nézik jó szemmel a kupirozást, sőt nem is szabad elvileg.
2009. okt. 8. 12:40
 6/6 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam hogy jövőre kötelező lesz minden kutyába chip.
2009. okt. 8. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!