Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassuk az egyedüllé...

Hogyan szoktassuk az egyedüllétre a kölyök kutyát?

Figyelt kérdés

A kutyusunk 5 napja van nálunk. Eddig csak éjszakára hagytuk magára, vagy amikor aludt. Nagy az udvar, és mindenképp kinti kutyának gondoljuk. Egyre otthonosabban érzi magát, de mindenhová követ minket. Nyilván nem szeretne egyedül lenni. Azt már elértük, hogy esténként ne csapjon hisztit ha magára hagyjuk (este bent alszik a szomszéd szobában).


Napközben viszont kint van, és csak akkor zárjuk be a szobába ha elmegyünk valahová. Kicsi és mindenhol átpréseli magát.


Ma a kennelbe próbáljuk szoktatni(a kennel is óriási még neki és közvetlen a házunk ajtajára néz, kb 2-3 méterre van tőle), több kevesebb sikerrel.


Milyen praktikákat javasoltok, amivel megkönnyíthetnénk hogy a kutyusunk elviselje, ha pl napközben nem vagyunk ott vele minden percben? A kennelbe csak akkor zárnánk ha épp szükséges, semmiképp sem ott gondoljuk hogy leélje az életét, hiszen az udvar óriási, és ő is nagy mozgásigényű kutyus.


A kutyus 2 és fél hónapos.



2013. jan. 9. 12:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nekem is volt télen kint született kutyám, amely hazahozva bizony kínlódott a meleg lakásban. Amíg maradni akart , bent volt. Ha kifelé ment, akkor kiengedtem. Amíg pár hónapos volt, a kennelbe ment olyankor. Tökéletesen megszokta a helyzetet. Felnőtten is a nyitott kennelben tartózkodott, ha éppen olyan kedve volt.
2013. jan. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

A kennel ajtó nyitva van mindig, hogy ne érezze hogy az ott valami büntető hely. csak akkor zárjuk be ha pl kiállunk kocsival. Mert még kis lökött, futkos össze vissza.


Ő se szeret nagyon bent lenni már. bejárta a kertet, sokkal érdekesebb számára. volt hogy ma hívtam be hogy jöjjön be, kicsit bent leszünk és nem akart. Malamut kölyöknek a lakás a büntetés, nem a szabad tér.

2013. jan. 9. 15:18
 13/21 A kérdező kommentje:

A kennelben adunk neki 2 napja enni inni. Kivéve este.


Bent próbálunk mi is több időt tölteni a kennelben, sőt párom be is bújt a kutya házba amikor először beszoktattuk oda, hogyan kutyus lássa, hogy oda be lehet menni. És bent voltak ketten :D

2013. jan. 9. 15:20
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy dolgot szeretnék mondani. A Népszigeti kutyaiskolát örző kaukázusi, és a középázsiai juhász kutya is oktatónál volt lakásban, otthon fél éves koráig. A kutya akkor tudja megtanulni a család normáit, ha a családban él.
2013. jan. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Miért szerinted hol fog élni? A kert végében egy elzárt kennelben? Oda betesszük és kiszedjük majd 14 éves korában? Vagy mégis mit gondolsz? Ezzel a kutyával rengeteg időt töltünk, rengeteget foglalkozunk és rengeteg programot tervezünk, de az, hogy egy kis lakásban neveljük fel a mozgásigényes malamutunkat már messziről is nevetségesen hangzik.
2013. jan. 10. 10:34
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem is malamutom van aki egy 1-éves kan!Hidd el jobb ha kezdetben bent tartjátok,egyrészt azért,mert jobban összeszoktok és ráadásúl,jobban tudod nevelni,hogy mi az amit szabad és mi az amit nem!A malamutok falka állatok,nem nagyon szeretik az egyedüllétet!Később úgy is ki akar majd menni,hidd el ez tapasztalat!
2013. jan. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 sippara ***** válasza:
79%
Értjük, hogy maaarhasokat van a pároddal meg veled a kutya, de mikor mozog? Mikor játszik más (különböző méretű, fajtájú és korú) kutyákkal? Mikor tanulja meg az alapvető szabályokat, kommunikációt? Mikor érik új szagok, ingerek? Mikor találkozik más emberekkel? Mikor tanultok?
2013. jan. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 sippara ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, azt elfelejtettem a végére írni, hogy egy éves huskym van - lakásban.
2013. jan. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is huskym van lakásban (igaz jelenleg kertes házban, de itt is benti kutya), mert imád a gazdái közelségében lenni, egyedül az udvarra kirakva nem is tud magával mit kezdeni.
2013. jan. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
A kutya a kertben sem fog rohangálni, mit egy hülye! Ugyan úgy pihen, mint a lakásban és csak unatkozik, mert nem érik új ingerek, nem tud kommunikálni. Igaz, tenyésztése során malamutot soha nem tartottak lakásban, csak 20-30 fős falkákban. Neki szüksége van arra, hogy a nap legalább háromnegyed részében társasága legyen. Édes kevés számára az, hogy 4-5 órát vele töltötök a 24-ből. Mert kétlem, hogy kint ücsörögnétek vele 16-18 órát a mínusz fokokban.
2013. jan. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!