Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok?...

Milyen kutyát ajánlanátok? Egyáltalán érdemes így kutyát vállalni?

Figyelt kérdés

Kertes ház, kerti kutya lenne, 2 kisgyerek mellé. Közepes termetű legyen, nyugodtabb, de azért a házat őrizze.

Tanítgatni, sétáltatni nem biztos, hogy tudjuk minden nap.



2013. jan. 9. 13:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Tartani lehet éppen, minden bizonnyal nem lenne baja.

Viszont egy kutya akkor boldog, ha sokat sétál, játszanak vele, és szellemileg is lekötik, tehát tanítgatják.

Olyan hogy nyugodt is, meg a házat is őrizze, és nem sok törődést igényel, olyan fajtát én így hirtelen nem is tudok.

Elsőre a pulira gondoltam, mert nagyon gyerekbarát, jó házőrző, és elég kiegyensúlyozott fajta. De csak akkor ha foglalkoznak vele sokat. Kifejezetten okos, ezért igényli a napi foglalkozást. Ha ezt mégis meg tudjátok oldani, akkor őt tudnám javasolni.

2013. jan. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha a kutya igényeit nem veszitek figyelembe akkor minek kutya?? Csak h legyen?
2013. jan. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem, így nem érdemes kutyát vállalni. Nem rosszból, de gondolom, gyereket sem úgy vállaltál, hogy nem biztos, hogy mindig tudsz vele foglalkozni, és mondjuk egyik nap nem érsz rá vele törődni. Kutyánál sincs ez másképp. Ha nem tudtok vele napi szinten törődni, hagyjátok inkább, mert neki is szenvedés, illetve az unalmában okozott károk nektek is bosszantóak lesznek.
2013. jan. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is minden nap, de van sétáltatva, foglalkoztok vele, akkor egy menhelyi kutyát javaslok. Ott ismerik a természetét, egy nyugodt, kisgyerekekkel jól viselkedő kutyát keressetek, aki eddig is udvarban élt.
2013. jan. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
így van, menhelyi kutyust ajánlok én is. a nem foglalkozás, meg a nem mindig foglalkozás között elég nagy eltérés van. mit takar ez pontosan? ha a kerti kutyust heti 3x kiviszed egy nagy mezőre a gyerekekkel rohangálni, és hétvégén magaddalviszed kirándulni, akkor szerintem rendben lenne. de ha csak egy dísz lenne a kertben, akire ráunnak a gyerekek 1 hónap után, akkor nem javaslom, mert egy szökős, energiával teli, kétségbeesett kutya lesz, akit elcsap az autó.
2013. jan. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Mindenképp menhelyi kutyára gondoltam, amilyen helyzetben ott vannak szegénykék, annál még egy panellakás is jobb egy szerető családdal.

Nyilván foglalkoznánk vele, de hétköznap napközben egyedül lenne.

2013. jan. 9. 14:54
 7/14 anonim ***** válasza:

Semmiféleképpen nem kéne hogy kutyát tartsatok főleg ne menhelyit mert az eleinte mégtöbb foglalkozást igényel

Pl. bántották,nem volt még hosszabb kapcsolata emberrel stb.

ezért nem elég neki ha néh néha megsétáltatjátok meg minden nap foglalkozni kell vele hogy tudja hogy kell viselkedni emberrel.

2013. jan. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Akik azt írják, hogy semmiképp, azok komolyan úgy gondolják, hogy a menhelyen jobb dolga van egy kutyának? 1x1 m2-en, ott foglalkoznak vele, sétáltatják minden nap?

Én hoztam már el kutyust menhelyről, tudom milyenek ott a körülmények, és ezért nem értem, amit írtok.

2013. jan. 10. 06:22
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem, de úgy gondolom, ha egy megfelelő gazdihoz kerül, aki minden nap törődik vele, akkor jobb élete lesz. És te ezt az esélyt veszed el tőle.
2013. jan. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

1. vok.

Ha menhelyről elhozol egy idősebb kutyust, akinek már nagy valószínűséggel nem lenne gazdija, azzal biztos nagyon jót teszel! Hiszen nálatok mégis csak jobb sora lenne.

2013. jan. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!