Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogban jártas emberek tudnátok...

Jogban jártas emberek tudnátok pontos információt adni kóbor kutyás kérdésben?

Figyelt kérdés
Vidéken, egy kis faluban élek. Mindig is volt probléma a kóbor kutyákkal a faluban, de a napokban a gond túlnőni látszik a falun. Van egy réteg, aki úgy gondolja, hogy minek bezárni a kutyát, mikor elkísérheti a boltba, az orvoshoz, bárhová, illetve, ugyan úgy elvan az úton-út mellet, mint odabent az udvaron. Természetesen ezek a kutyák se oltva, se chipelve nincsenek. Mivel ez ma már büntetendő, adott a válasz, hogy meg kell őket büntetni. DE 1. nem bizonyítható, hogy övé a kutya, mert simán letagadja 2. hiába büntetik meg, nincs jövedelme, tehát nem tudja a büntetést kifizetni, és nincs semmilyen tulajdona, hogy ráterheljék a büntetést. Most, ha minden jól megy, a körzeti állatorvos hajlandó egy olyan akcióra, hogy házanként kimegy, és bechipeli a kutyákat 3.500.-Ft-ért, és nem kér kiszállási díjat sem. Viszont a kóbor kutya dolog adott. Pénze nemhogy a begyűjtésükre, de semmire nincs a falunak. Mit lehet tenni ilyen esetben, merthogy az éhes kutyák falkába verődve járják az utcákat, és félelemben tartják a lakosokat. Kérdésem:ha a faluban dolgozó közmunkásoknak pl. azt a feladatot adják, hogy egy önkormányzati tulajdonú helyiségbe gyűjtsék össze az utcáról a kóbor kutyákat, és amelyikért x napig nem jelentkezik a gazdája (persze ott rögtön chipelik, oltják, + v.mi büntit helyben ki kéne fizettetni vele)azt a körzeti állatorvos elaltatja, kivitelezhető? Egyenlőre semmilyen más megoldás nem jutott az eszembe, viszont szerintem egészséges kutyát csak úgy, azért, mert kóborol, nem altathatnak el, legalábbis én úgy tudom.
2013. jan. 9. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden falunak kötelessége szerződést kötni a kóbor kutyák begyűjtésére egy gyepmesterrel.

Lehet a falu önkormányzatánál feljebb lévő szervhez panasszal fordulni a kialakult helyzet miatt.

2013. jan. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mivel mostmár törvény van a chipről, így ha a hatóság tudomást szerez chiptelen kóbor kutyákról, akkor kötelessége intézkedni. Nem söpörhetik a szőnyeg alá a problémát. Mindemellett én is kíváncsi lennék rá, hogy az ilyen emberek ellen hogyan fognak ténylegesen fellépni! Neked viszont ne legyenek illúzióid, ha tényleg lép a hatóság az ügyben, akkor a gyepmester elviszi a kutyákat és őket többet se chipelni, se oltani se etetni nem kell. :(
2013. jan. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A gyepmester csak akkor jön el és viszi el a kutyákat, ha az önkormányzat kifizeti a kiszállási díjat, és begyűjtött kutyánként x ezer forintot, de erre tényleg nincs pénze a falunak, sajnos ennél sokkal fontosabb dolgokra sincs. Én örülnék neki a legjobban, sajnos azt kell mondjam, azt sem bánnám, ha rögtön elaltatnák őket (3 kutyám van, akiket imádok!). És valóban nem lehet a gazdákat felelősségre vonni, mert letagadják, hogy övék a kutya...
2013. jan. 9. 15:28
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van. Én már utánajártam, nekünk még sintérteleppel sincs szerződésünk, mert nem kötelező. Nem lehet csinálni hivatalosan semmit, mert csak a sintér foghatja be, és viheti el a kutyákat. Csak úgy öncélilag nem lehet befogdosni, pláne nem elaltatni. Még nincs egy fél éve, hogy az állatorvosommal utánajártunk, mert az utcánkban is csapatokba verődve vannak a kutyák, és nem épp barátságosak. Mondjuk ez is a "gazdáiknak" köszönhető, mert gondolom ahogy csámborogni hagyja őket, annyit kapnak enni is; ráadásul zavargatják is őket, és félhetnek is.
2013. jan. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Nagyon lelombozódtam, azt hittem, egyszerűbben meg lehet oldani, de akkor most elindulok "koldulni", megpróbálok valahonnan támogatást szerezni a kutyák elvitetésének költségéhez, mielőtt még valakit megtámadnak, és nagy baj nem lesz belőle...
2013. jan. 10. 17:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Mielőtt "koldulsz", keresd meg az önkorid felettes szervét. Ott add elő a gondodat. Végül is nem csak arról van szó, hogy kóborolnak a kutyák szabadon, hanem az embereknek gondot , félelmet okoznak.
2013. jan. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!